reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Początki ciąży bez objawów?

paulapaulapaula

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Styczeń 2020
Postów
66
Cześć Dziewczyny,

To mój pierwszy cykl starań, w związku z czym mocno przysłuchuję się swojemu organizmowi doszukując się jakichś objawów. Krótko mówiąc, nakręcam się … :) To mój 8dpo, a 22dc. Starania były dzień przed ovu i dzień po ovu. Czytałam o wczesnych objawach, które występowały u niektórych Forumowiczek, ale u mnie ich totalnie brak. Żadnego bólu piersi, żadnego bólu w stylu mesiączkowym. Senność była duża przez ostatnie dwa dni, musiałam odespać po pracy 2h, ale generalnie robię sobie półgodzinne drzemki po pracy. Myślę że dłuższe drzemki teraz to była kwestia zmiany pogody, zrobiło się chłodniej.

Do rzeczy, czy któraś z Was miała wczesną ciążę bezobjawową? Jeżeli tak, to do którego tygodnia?

P.S. To mój pierwszy wpis na forum, proszę bez krytyki, jeśli już to omińcie. :)
 
reklama
Rozwiązanie
Moje cykle są bardzo regularne - 28 dniowe. Dokładnie 14 dnia (zdarzył się też 15) ostry ból jajnika promieniujący na miednicę. Trwa to zwykle kilka godzin i odpuszcza. Zdarzyły mi się dłuższe cykle w stresującym czasie, ale mimo wszystko owulacje czułam 14 dnia od rozpoczęcia. Dlatego mam nadzieję że to była ona :D
To nie skupiaj się aż tak bardzo na owu, bo organizm może płatać figle :p ja przy super regularnych cyklach 27dniowych, owu zazwyczaj miałam 13dc. Nawet w cyklu, w którym udalo się zaciążyć tez byłam pewna po odczuciach, ze owu przypadało na 13dc. Później się okazało, ze owu była 11 dc. :p trzymam kciuki, żeby od razu Ci się udało, ale jeśli jednak będziecie zaczynać kolejny cykl starań to proponuję trochę wcześniej...
Przede wszystkim, na Twoim miejscu absolutnie nie doszukiwałabym się znaków, poza tym na teście ciążowym:)
Wiele z nas ma to za sobą i często, gęsto jest tak ,ze masz wszystkie objawy ciążowe nie będąc w ciąży, a gdy już w nią zajdziesz to jesteś zaskoczona bo nic na to nie wskazywało (poza testem) [emoji3059]

PS. Mój jedyny objaw jaki miałam, to mdłości (ale na pewno nie na tak wczesnym etapie) :)
piersi bolały mnie tylko tydzień, co mnie oczywiście zmartwiło,ale zupełnie niepotrzebnie. Dzisiaj 23 tydzień ciąży i bólu piersi jak nie było tak nie ma, więc każda z nas może mieć zupełnie inne uroki ciąży :)


Życzę powodzenia!
 
Witaj. Ja nie miałam żadnych objawów ciąży do 7 tygodnia teraz 9 tydzień i objawy wszystkie na raz ból piersi, mdłości i dodatkowo ta okropna zgaga. Myślę że na tym etapie za wcześnie jest na jakiekolwiek objawy poczekaj cierpliwie zrób test w dzień spodziewanej miesiączki chodź ja sama nie wytrzymałam i zrobiłam dwa dni przed i już było widać blada kreseczkę. Powodzenie trzymam kciuki. :) 😘
 
reklama
reklama
A jeszcze dodam że jak się staraliśmy (a troche to trwało) co miesiąc doszukiwałam się objawów, ciągle sobie coś wmawiałam, dochodziło do tego że własny organizm mnie oszukiwał...

Rozumiem to doskonale. Nam zdarzyło się wcześniej poprzytulać w dniu ovu, ale nie nastawiałam się bo wiedziałam że może być za późno na zapłodnienie. Jednak gdy kilka dni po owulacji miałam silny ból podbrzusza, później piersi to wkręciłam się maksymalnie. Morał - dzieci z tego nie ma :p
Dlatego teraz, gdy był to pierwszy cykl planowanych starań tak doszukuję się w swoim organizmie jakichś znaków :p
 
Do góry