reklama

Poczytaj mi mamo

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2006' rozpoczęty przez dori, 11 Sierpień 2006.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. dori

dori Fanka BB :)

W związku z tym, że na innym wątku już zaczęłyśmy rozmawiać o czytaniu dzieciom proponuję żeby tu w tym wątku stworzyć coś na kształt katalogu. Będziemy wymieniać się tytułami książek, które czytamy dzieciaczkom (pomocne będą tu mamy, które mają już starszą pociechę - Idziu liczymy na Ciebie no i na pozostałe mamy również) oraz książki i tytuły które być może pamiętacie z dzieciństwa ale teraz w dobie Harrego Pottera odeszły w zapomnienie.

Zaczynam: może to już dla trochę starszych dzieci ale pamiętam, że uwielbiałam jak mama czytała mi "Plastusiowy pamiętnik"

2. lidijka

lidijka kwietniowa matka polka 06

Dori gratuluję dobrego pomysła!!!

Moja mam opowiadała mi bajki, zazwyczaj zasypiała wcześniej niż ja:)

Ja będę zaczynac Mateuszkowi od "stoi na stacji lokomotywa.....", itd

3. reklama
  4. dori

No tak, zacząć trzeba od czegoś prostego i w miarę krotkiego a ja tu z Plastusiem wyjechałam.

5. magdalena25

magdalena25 Majowe mamy'08 Przeszczęśliwa mamuśka

Ja właśnie zaczęłąm już od pierwszych dni Julka wierszykami Tuwima, Brzechwy, Konopnickiej, Samozwaniec... Takie dla maluszków. Lokomotywa i Tydzień to nasze ulubione hity.
    Kiedyś mama czytała mic coś co zaczynało się: "Moja piżama jest cała w tygrysy, a te tygrysy straszne urwisy..." Poszukuję pilnie namiarów na tą książeczkę (autor itp.)

6. iza1

iza1 Fanka BB :)

Ja kilka razy czytałam Karolci wiersze Brzechwy, ale nie była specjalnie zainteresowana ;) muszę znowu spróbować. Mam mnóstwo małych książeczek od siostrzeńca, jak będę czytać Karolci to będę wam pisać tytuły jak chcecie :)

7. dori

Jasne, że chcemy. Ja jeszcze nie mam biblioteczki dla Klaudii więc wszelkie sugestie mile widziane.

8. woloszki

woloszki Kocham M&M i D2 :*

No z tym czytaniem to dziewczyny mozna sie wykonczyc znam to z doswiadczenia.
    Oboje z mezem znamy juz prawie wszystkie wierszyki Tuwima i Brzechwy na pamiec. Maksiowi kupilismy pod choinke wierszyki Tuwima, super wydana kolorowa i do

tego plyta cd z nagranymi tymi wierszykami czytanymi przez Fronczewskiego, polecam super sprawa. Ulubione Maksia to Lokomotywa, Ptasie radio i Abecadlo.
    No i Maja tez bedzie na nich wychowana.

9. kosmi

kosmi Fanka BB :)

10. reklama
  11. lidijka

lidijka kwietniowa matka polka 06

Nio i jak tam kobitki z czytaniem bajek? CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM!!!!:)

Ja dzisiaj kupiłam kolejne książeczki Mateuszkowi, oczywiscie Brzechwy, w Rossmanie są po 2,99. W sumie mam juz 7 książeczek. Dzisiaj czytałam "Kłamczucha", Mateuszek zdawał sie być zainteresowany, moze, moze...

Muszę upolowac LOKOMOTYWĘ:)

12. Rybcia_21

Rybcia_21 Fanka BB :)

Lidijko dobrze wiedzieć że w rossmanie sa takie tanie ksiażeczki dla dzieci.Jutro musze sie przejść i zobaczyć u nas czy sa.

Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum