reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poczytaj mi mamo

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

dori

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Sierpień 2005
Postów
1 176
W związku z tym, że na innym wątku już zaczęłyśmy rozmawiać o czytaniu dzieciom proponuję żeby tu w tym wątku stworzyć coś na kształt katalogu. Będziemy wymieniać się tytułami książek, które czytamy dzieciaczkom (pomocne będą tu mamy, które mają już starszą pociechę - Idziu liczymy na Ciebie no i na pozostałe mamy również) oraz książki i tytuły które być może pamiętacie z dzieciństwa ale teraz w dobie Harrego Pottera odeszły w zapomnienie.

Zaczynam: może to już dla trochę starszych dzieci ale pamiętam, że uwielbiałam jak mama czytała mi "Plastusiowy pamiętnik"
 
reklama
Dori gratuluję dobrego pomysła!!!

Moja mam opowiadała mi bajki, zazwyczaj zasypiała wcześniej niż ja:)

Ja będę zaczynac Mateuszkowi od "stoi na stacji lokomotywa.....", itd
 
No tak, zacząć trzeba od czegoś prostego i w miarę krotkiego a ja tu z Plastusiem wyjechałam.
 
Ja właśnie zaczęłąm już od pierwszych dni Julka wierszykami Tuwima, Brzechwy, Konopnickiej, Samozwaniec... Takie dla maluszków. Lokomotywa i Tydzień to nasze ulubione hity.
Kiedyś mama czytała mic coś co zaczynało się: "Moja piżama jest cała w tygrysy, a te tygrysy straszne urwisy..." Poszukuję pilnie namiarów na tą książeczkę (autor itp.)
 
Ja kilka razy czytałam Karolci wiersze Brzechwy, ale nie była specjalnie zainteresowana ;) muszę znowu spróbować. Mam mnóstwo małych książeczek od siostrzeńca, jak będę czytać Karolci to będę wam pisać tytuły jak chcecie :)
 
Jasne, że chcemy. Ja jeszcze nie mam biblioteczki dla Klaudii więc wszelkie sugestie mile widziane.
 
No z tym czytaniem to dziewczyny mozna sie wykonczyc znam to z doswiadczenia.
Oboje z mezem znamy juz prawie wszystkie wierszyki Tuwima i Brzechwy na pamiec. Maksiowi kupilismy pod choinke wierszyki Tuwima, super wydana kolorowa i do

tego plyta cd z nagranymi tymi wierszykami czytanymi przez Fronczewskiego, polecam super sprawa. Ulubione Maksia to Lokomotywa, Ptasie radio i Abecadlo.
No i Maja tez bedzie na nich wychowana.
 
Nio i jak tam kobitki z czytaniem bajek? CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM!!!!:)

Ja dzisiaj kupiłam kolejne książeczki Mateuszkowi, oczywiscie Brzechwy, w Rossmanie są po 2,99. W sumie mam juz 7 książeczek. Dzisiaj czytałam "Kłamczucha", Mateuszek zdawał sie być zainteresowany, moze, moze...

Muszę upolowac LOKOMOTYWĘ:)
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry