reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podanie sterydów na płucka a późniejszy rozwój dziecka

Ania*Be

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2015
Postów
333
Miasto
Łodź
Witam !!

Jeśli nie tutaj to proszę przenieść.

Mam pytanie odnośnie podania sterydowy w czasie ciąży na rozwój płucem. A właściwie okres już po urodzeniu dziecka.

Już pisze o co mi chodzi :)

Czy Wasze dzieci po podaniu tych sterydów też często chorują na zapalenie płuc, oskrzeli i zmagają się z duża ilością wydzieliny w gardle, zatokach. Mój syn od urodzenia miał już 3 razy zapalenie płuc i z 8 razy zapalenie oskrzeli a ma dwa latka. Infekcje sa co 3-4tyg i z kataru dwudniowego robi się zapalenie oskrzeli, tak szybko wszystko chodzi.

Szukam powiązania z tymi sterydami. Wiem, że w niektórych przypadkach było tak samo jak u mnie i to sa już 3 przypadki, szukam dalej.

Prosze o Waszą opinie na ten temat.
 
reklama
Witaj. Miałam podane sterydy przy 2 ciąży. Maluch skończy 2 latka w marcu ale do tej pory nie mieliśmy takich problemów jak piszesz. Zdarzały się kaszle i katary ale w "normalnej" częstotliwości. Nie mam pojęcia czy jest to jakoś ze sobą powiązane. Życzę zdrowia Maluszkowi.
 
Mój synek sterydow podanych nie miał a poród był w 34 tyg. Jak był młodszy to jeszcze nie było problemu bo infekcji nie łapał. Problem się zaczął jak poszedł do przedszkola. Teraz mieszkamy w De i dopiero się dowiedziałam w czym problem. Jako wcześniak ma zwężone te ujścia do płuc i przez to szybko są śluzem zapychane. Jest leczony lekami na astme- inhalacje 4razy dziennie lekiem rozszerzającym te płuca i 2razy dziennie lekiem o działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwzapalnym. Do tego ma dużo biegać po polu i ograniczać mleko i czekolade ktore bardzo zasluzowuja organizm. Lekarz jest dobrej myśli ze jeszcze mu się te płuca rozwiną :)
 
Dziekuje bardzo za odpowiedzi.
Szukam przyczyny bo od dwoch lat non stop choroby, jedyna przerwa do wakacje 1,5 miesiaca. Nicnie bylo by w tym dziwnego bo Dzieci zlobkowe choruja, ale po dwoch dniach kataru jest juz zapalenie oskrzeli i pluc. Ze żłobka wypisalismy i nic poprawy nie ma. Szlak mnie trafia bo ile mozna sie męczyć z duza iloscia wydzieliny. Terwz znow oskrzela po 3 tyg bycia niby zdrowym.
 
U mnie synek po sterydach, urodzony w 33 tc i nie ma problemow. nie mielismy jeszcze oskrzeli ani zapalenia pluc. Co prawda nie jest zlobkowy, ale starszy synek chodzi do przedszkola to co chwile jakis kaszel czy katar przywlecze do domu.
 
Ja mam bliźniaki z 31 tyg sterydów dostałam trzy tury przed podaniem miałam pełna informacje odnośnie ich nie ma żadnych udowodnionych przypadków powikłań u dzieci moi nie chorują prawie wogole za cztery dni mam wyznaczona cc i tez dostanę sterydy choc syn urodzi sie o czasie
 
reklama
Do góry