reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejście lekarzy na temat diety matek karmiących dzieci z AZS

agamal

kociara
Dołączył(a)
19 Czerwiec 2007
Postów
228
Ostatnio odwiedziłam już kolejnego lekarza pediatrę z powodu atopowego zapalenia skóry u mojego 3 miesięcznego synka.
I co się okazało, po tej wizycie mam jeszcze większy mętlik w głowie. Dotąd stosowałam bardzo ostrą dietę - jadłam tylko ziemniaki, ryż, mięso, marchew jabłko. Pani doktor powiedziała, że mam rozszerzyć swoją nawet o nabiał i wiele innych rzeczy. Powiedziała także, że nie należy stosować tak ostrej diety ponieważ może ona przynieść wiecej szkody niż pożytku np: słaby pokarm itd. Kazała natomiast skupić się na pielęgnacji skóry dziecka. Powiedziała jeszcze, że jak AZS ma przejść to przejdzie, a na wysypkę stosować dobre preparaty.
Co sądzicie o tym podejściu?????? Spotkałyście się z czymś takim???????????:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
Bo ja nie wiem co mam robić. Fakt rozszerzenie diety bardzo by mnie ucieszyło, ale nie kosztem zdrowia mojego dziecka:no::no::no::no::no::no:.
 
reklama
witaj :)a czy twoje dziecko ma też skaze białkową?ogolnie tak trudno doradzic , mojemu to wyszlo jak mi ściągnął ciacho czekoladowe ze stołu, łobuziak;-) i lekarz od razu stwierdzil , że dalam mu kakao albo czekoladę , przepisal maśc i kazał stosowac odpowiednie kosmetyki i nie ma , za jakiś czas zniknęło. ja musze i tak dostosowywac diete do mojego synka , bo ma skazę i refluks, i mój pediatra kładzie nacisk , na to co mu daje do jedzononka.

zapraszam na forum ; maly alergik, tam znajdziesz dużo informacji na temat AZS
 
u nas było tak ze przez 2,5 tyg jadłam ryz z cukrem, potem lekarz pozwolił wprowadzic wieprzowine i małego znów wysypało...
a teraz jest tak ze jem wszytsko oprócz silnych alergenów i z dnia na dzien skóra dziecka (odpukac) robi sie ładniejsza...
zaczeło sie miesiac temu po wypiciu szklanki mleka z miodem... nie moge w to uwierzyc ze az tyle czasu zajmuje schodzenie tego dziadostwa ze słodkiej skórki synka, ale niestety tak jest...

a emolium u nas działa cuda...
 
Ja byłam na diecie ale ze względu na alergię a nie na AZS i osobiście myslę, że jak będziesz unikać tych najsilniejszych alergenów to resztę wcinaj na zdrowie sobie i dziecku...
 
Atopowe zapalenie skory czesto wystepuje razem ze skaza bialkowa, ktora wiaze sie z dieta eliminacyjna. Ale AZS i skaza to nie to samo. Jesli wiec maly nie ma stwierdzonej skazy tylko AZS to jedz na zdrowie
 
Do góry