reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwójna dawka luteiny

Dołączył(a)
28 Kwiecień 2021
Postów
9
Może to głupia sprawa i jestem strasznie zła na siebie, ale już się stało i teraz panikuję :( Jestem w 23tc, biorę 2x dziennie luteinę 100 (profilaktycznie, bo czasem twardnieje mi brzuch, ale szyjka jest ok) i dzisiaj rano miałam strasznie zabiegany poranek i wzięłam luteinę, a potem zaczęłam schizować, czy nie wzięłam jej już wcześniej od razu po prysznicu ;( Nie mogłam sobie kompletnie przypomnieć tego i nie mogę, nigdy mi się nic takiego nie zdarza, zawsze zapisuję i zaznaczam wszystkie leki :( myślicie, że to może jakoś zaszkodzić? Poza tym chyba bym poczuła, że mam już w środku tabletkę niedawno wziętą, byłaby rozpuszczona, a tam nic nie było :(
 
reklama
Może to głupia sprawa i jestem strasznie zła na siebie, ale już się stało i teraz panikuję :( Jestem w 23tc, biorę 2x dziennie luteinę 100 (profilaktycznie, bo czasem twardnieje mi brzuch, ale szyjka jest ok) i dzisiaj rano miałam strasznie zabiegany poranek i wzięłam luteinę, a potem zaczęłam schizować, czy nie wzięłam jej już wcześniej od razu po prysznicu ;( Nie mogłam sobie kompletnie przypomnieć tego i nie mogę, nigdy mi się nic takiego nie zdarza, zawsze zapisuję i zaznaczam wszystkie leki :( myślicie, że to może jakoś zaszkodzić? Poza tym chyba bym poczuła, że mam już w środku tabletkę niedawno wziętą, byłaby rozpuszczona, a tam nic nie było :(
Lepiej już nie brać, i poczekać do jutra czy tam do wieczora jak bierzesz kolejne. Nic by się nie stało jakbyś ominęła jeden dzień. Zawsze lepiej ominąć niż brac jak się zapomniało czy się wzięło bo nie wiadomo jakie skutki uboczne mogą wystąpić po lekach
 
Akurat luteiny to ja bym wolała wziąć o jedną więcej (szczególnie, że nie masz dużej dawki dobowej) niż mniej. Zreszta krotko po aplikacji tabletka raczej by była wyczuwalna.

Ja sobie radziłam z lekami pisząc na blistrze foliopisem dzień miesiąca, na który jest dana tabletka. Wiedziałam wtedy czy wzięłam.
 
Akurat luteiny to ja bym wolała wziąć o jedną więcej (szczególnie, że nie masz dużej dawki dobowej) niż mniej. Zreszta krotko po aplikacji tabletka raczej by była wyczuwalna.

Ja sobie radziłam z lekami pisząc na blistrze foliopisem dzień miesiąca, na który jest dana tabletka. Wiedziałam wtedy czy wzięłam.
Faktycznie super pomysł, zacznę tak robić, bo dużo leków aktualnie mi się zrobiło - luteina, suplementy, żelazo i jeszcze teraz infekcja pęcherza się przyplątała i już się gubię :(
 
Do góry