reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podział majątku

M

mineralnakocica

Gość
Mój narzeczony jest po rozwodze ma z byłą zona dom i pole co może sąd zasądzić? dom jest na kredycie i tylko on go spłącał i tylko on włożył pieniadze w majatek ona jedynie przyczynila się tym że urodziła dzieci jak może potoczyć sie rozprawa jakie mogą byc ewentualne wyroki . czy nakarze sprzedac czy da calosc mojemu narzczonemu a on bedzie musiał jej czesc majatku spłacic czy narzeczonemu da dom a jej jakas czesc pola? jak to może wyglądać?>

czy fakt że on włozył pieniadze i wszelkie starania w majatek pozowli mu na to by dostał wiecej niż 50 %? bardzo łątwo mozna udowodnic to że ona nic nie wniosła nigdy nie pracowała ( mozna w skarbówce sprawdzić), on ma na siebie faktury na wartosc ok 30-40 tysiecy.

ona nie ma zdolności kredytowej by splacac kredyt a juz od lutego jest rozwoó i nadal tylko on spłaca kredyty

pytam bo adwoakt powiedział ze mamy szanse na wiecej niz 50% ze wzgledu na wniesiony wkład ze ona w stosunku do niego ma miimalny a dwa to ze wzgledu na kredyt . dlatego pytam czy adwokat poprostu chce zarobic i nakladnia nas by wniesc sprawe do sadu czy mówi prawde. on stwierdizl ze im dluzej wzlekamy tym gorzej a on potrafilby nam pomóc i załatwic sprawe
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Mój narzeczony jest po rozwodze ma z byłą zona dom i pole co może sąd zasądzić?
A czego domaga się w pozwie? Wachlarz możliwości jest dość spory.
dom jest na kredycie i tylko on go spłącał i tylko on włożył pieniadze w majatek ona jedynie przyczynila się tym że urodziła dzieci jak może potoczyć sie rozprawa jakie mogą byc ewentualne wyroki . czy nakarze sprzedac czy da calosc mojemu narzczonemu a on bedzie musiał jej czesc majatku spłacic czy narzeczonemu da dom a jej jakas czesc pola? jak to może wyglądać?
Możliwe są:
1. podział majątku na pół
2. nakazanie jednej stronie spłacenia drugiej (cały majątek dla jednej strony z obowiązkiem spłacenia drugiej strony)
3. nakazanie sprzedaży i podziała środków (po 50%)
czy fakt że on włozył pieniadze i wszelkie starania w majatek pozowli mu na to by dostał wiecej niż 50 %? bardzo łątwo mozna udowodnic to że ona nic nie wniosła nigdy nie pracowała ( mozna w skarbówce sprawdzić), on ma na siebie faktury na wartosc ok 30-40 tysiecy.
Nie ma to znaczenia. Nikt nie zabraniał podpisania umowy majatkowej małżeńskiej. jeśli takiej umowy nie ma i nie można udowodnić,z e środki pochodziły sprzed małżeństwa to majatek jest wspólny do podziąłu pół na pół.

ona nie ma zdolności kredytowej by splacac kredyt a juz od lutego jest rozwoó i nadal tylko on spłaca kredyty
Zatem powinien szybko rozwiązać sprawy majtkowe.

pytam bo adwoakt powiedział ze mamy szanse na wiecej niz 50% ze wzgledu na wniesiony wkład ze ona w stosunku do niego ma miimalny a dwa to ze wzgledu na kredyt .
nie sądzę. Co innego gdyby majątek został nabyty za środki pochodzące sprzed małżeństwa.
dlatego pytam czy adwokat poprostu chce zarobic i nakladnia nas by wniesc sprawe do sadu czy mówi prawde.
Każda sprawa jest inna - decyduje sąd. Nie ma zakazu innego niż 50/50 podziału majątku ale nie widzę tu przesłanek by tak mogło być.
on stwierdizl ze im dluzej wzlekamy tym gorze
To prawda.
 
A mogę sie dowiedziec dlaczego im dłużej czekamy tym gorzej?

Bo adwokat tego nam nie uzasadnił.

Adwoakt pwoiedział że jego wkłąd w majatek jest wieksyz nzi zony i ze np te faktury duzo beda znacyzly tak samo jak to z eona przez pierwsze kilka lat mogła podjac prace nie bylo dzieci

a mamy prawo domagac sie od dnia rozwodu zwrotu jej czesci kredytów? np jak płacą 600zł na kredyt mieszkaniowy to 300zł jest jej czesc mozemy sie domagac?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A mogę sie dowiedziec dlaczego im dłużej czekamy tym gorzej?
bo spłacajac kredyt powiększa wartość majatku do podziału.
Adwoakt pwoiedział że jego wkłąd w majatek jest wieksyz nzi zony i ze np te faktury duzo beda znacyzly tak samo jak to z eona przez pierwsze kilka lat mogła podjac prace nie bylo dzieci
faktura mogła być na kogokolwiek, dla mnie to nie argument. Fakt,z e żona nie pracowała i nie generowala dochodu widocznie meżowi nie przeszkadzał (z perspektywy finansów) bo nie wnosił o rozdzielnosć majątkową. Podział ról i pracy w gospodarstwie jest różny i nie mozna teraz czegoś co się akceptowąło przez lata wyciągać jako zarzutu.
 
Chciał podpisac intercyze ale ona nie zgodizła się to co miał zrobić? ale co miał zrobic uderyzc ja by zaczeła coś robić? Ona powiedziała nie i tyle co miał zrobić?

a mamy prawo domagac sie od dnia rozwodu zwrotu jej czesci kredytów? np jak płacą 600zł na kredyt mieszkaniowy to 300zł jest jej czesc mozemy sie domagac?
 
Chciał podpisac intercyze ale ona nie zgodizła się to co miał zrobić? ale co miał zrobic uderyzc ja by zaczeła coś robić? Ona powiedziała nie i tyle co miał zrobić?
rozdzielność majątkową można ustanowic umową lub sadownie. Bardzo krótka i szybka sprawa.

a mamy prawo domagac sie od dnia rozwodu zwrotu jej czesci kredytów?
Możan o to wnioskować ale szanse są małe. Przecież od rozwodu mineło już trochę czasu a nikomu się nie spieszy do rozwiazania tej sprawy - zatem obie strony ją akceptują.
Co innego gdyby Pani partner wnioskował o podział majątku i zabezpieczenie bieżącej spłaty rat kredytowych.

A kto mieszka w tym mieszkaniu?
 
Od maja mieszkamy my. dlatego ze dom zaczal niszczec nie bylo grzane bylo wlamanie

Wtedy pewnie nie wiedział że sądownie mozna to zrobić bo to z jakies 7 lat temu nie miał tego rozumu.
Chcielibysmy załozyc sprawe ale nie mamy takiej gotowóki sprawa tysiąc adwokat 3 tysiace .
 
reklama
niby nie jest potrzebny ale wiele potrafi pomóc zna prawo oraz to ten sam adwokat co prowadził rozwód.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry