reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy "ciężarówek" i nie tylko

Nam juz 10 dni zostalo do porodu:) wlasnie pojechal od nas moj tato z zona i braciszkiem do siebie do szwedji, mieli nadzieje ze mala sie urodzi ale jeszcze nie chce wyjsc, coreczka bedzie Lenka , w czwartek ide znowu na kontrole bo cisnienie mam podwyzszone i beda mocz badac i glowa od soboty peka a paracetamol 2x biore i nie zbyt pomaga:( mam nadzieje ze juz niedlugo sie urodzi choc panicznie boje sie porodu
 
reklama
rewelka nie martw sie , porod to takie zjawisko, ze poboli i przestanie :D myslalam ze bedzie gorzej. pewnie czytalas watek porody w holandii, mozesz zobaczyc, ze wcale zle nie ma :) ja dobrze wspominam i drugiego sie nie boje, a wrecz doczekac sie nie moge!

jak znosisz te upaly?

dziewczeta a wy szalejecie po promocjach i wyprzedazach? ja wczoraj juz porobilam zakupy w h&m i c&a na sezon jesien/zima dla Adasia, dres do przedszkola, kurtka zimowa (trafilam za 12 ojro) , bluza za 2 ojro , jeszcze drapnelam komplecik pumy na to lato ,bejsbolowka , od razu mi sie lepiej zrobilo :D
 
Ayni ale ci zleciala ta ciąża :-) jeszcze trochę i maluszek będzie na świecie.

Ja się mogę pochwalić też jestem w ciąży :-) już 12tydzień. Byłam u położnej i powiem szczerze, że trochę jestem rozczarowana ich podejściem, nawet nie miałam badania na przeziernosc karkowa, a tak mi zależało bo to chociaż daje trochę pewności co do chorób maluszka. Niestety na pytanie dlaczego usłyszałam, że to badanie jest płatne i nie mają go w standardzie, a w PL to jest standard.

Co do wyprzedaży to nie mam szczęścia i w sumie ochoty na chodzenie po sklepach bo Filip za bardzo dokazuje.

Pozdrawiam i miłego tygodnia życzę :-)
 
Czesc Olinka, gratulacje!!! Aaaaa no zobacz i sie doczekalas , teraz tez bedziesz mama rozwrzeszczanej dzieciarni :D

Noooo powiem ze mi od 20-30 tc wcale tak szybko nie lecialo ale jak juz przekroczylam magiczne 30 to lawinowo leci. Wszystko juz mam, prawieeee, procz tych podnosnikow do lozka i pare formalnosci zalatwic, np zapisac nas cala rodzina do lekarza , bo od marcowej przeprowadzki jeszcze tego nie poczynilam :-) ooo i pieluchy tetrowe wyprac , takie tam, juz bym w sumie mogla tak za tydzien, dwa rodzic :cool2: jakby kto mnie pytal o zdanie.

A co do badan genetycznych, tzw combinatietest to mi proponowano, ja bylam w drugiej ciazy w 7tc na pierwszej wizycie i juz pytali czy chce, fakt, jest to badanie platne dla kobiet mlodych poza grupa ryzyka, ale kosztuje ok 150 eur i kazdy moze skorzystac, ale trzeba dac im wczesniej znac. Ja nie badalam ani w pierwszej ani w drugiej ciazy i akurat nie chcialabym tego robic, jesli by bylo refundowane w 100%. Na dobre Ci wyjdzie, mniej stresow, koniec koncow to nie wynik tylko statystyka, a po co sie stresowac ;) spokojnej ciazy CI zycze!
 
Ayni aż się boje co to będzie jak zostanę z dwójką w domu :-) i jak Filip zareaguje na nowego domownika, termin mam na 4 marca i jakoś szybko mi czas leci.

A poród będziesz miała w domu? bo tak napisałaś o tych podnośnikach do łóżka.. Ja nie mam odwagi więc na pewno będzie to szpital jakoś będę się czuła bardziej komfortowo mimo iż oni nie trzymają długo pacjentek po porodzie. I stwierdziłam z mężem, że nie chcemy opiekunki po porodzie bo mamy wprawę przy pierwszym dziecku, a i wolne weźmie z pracy aby mi pomóc przez pierwsze 2 tygodnie.
 
Hej, jestem tutaj nowa. Jestem w 6 tygodniu ciazy, jestem mama 3 dzieci wiec sama ciaza, porod to zadna nowina choc tutaj w Holandi bedzie to moja pierwsza ciaz i pierwszy porod. pewnie pojawia sie pewne pytania wiec licze na wasza pomoc. Lubie gadac i lubie czytac wiec mam nadzieje ze sie tutaj odnajde.
 
reklama
Do góry