reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy "ciężarówek" i nie tylko

Ayni będzie dobrze Kochana :*

Z takim kilkutygodniowym maluszkiem bałabym się gdziekolwiek śmigać. Pierwszą podróż do PL zaliczyliśmy, jak Maja miała pół roku. Dużo spała, co 3-4h był stop, cycek, rozprostowanie kości i dalej. Wszystko super, tylko czas podróży dłuuużył się niemiłosiernie. My tylko na Dolny Śląsk, więc aż tak mega daleko nie jest (1030km), ale męczące to było. Ostatnio lecieliśmy samolotem i polecam :tak:.
 
reklama
hej.

Co tu dzis taka cisza?? gdzie sie podziewacie wszystkie? hmm?

Ja juz 2 pranie robie :) rano kawka zaliczona u sasiadki,za godzine malego do psz...i musze zabarc sie za sprzatanie lazienki :/

Co do podrozy dalekich ja jechalam z mala jak miala 3 miesiace i podroz byla udana,zadnych problemow gorzej jest teraz jak sa starsi :/
 
Dzien dobry bardzo ! Dzis juz jest lepszy dzien, Adam spi, jeszcze dzis nie wymiotowal, oby nie ;-) ogarnelam juz dol, teraz zostalo mi pranie ciuchow z wymiocinami :dry: i ogarniecie gory, ale mysle , ze dam rade.
Pojechalismy wczoraj na pogotowie jak nam radzili w huisartsenpost i dosc szybko nam poszlo, bo trafilismy na zwolenniczke naturalnych rozwiazan.
Przyjechalam z chorym dzieckiem, wyszlam ze zdrowym. :szok: :-D
Pani go zbadala, stwierdzila, ze badan krwi nie bedzie robic, a antybiotyk lepiej odstawic, bo moze jedynie powodowach biegunke , a ona szmerow na plucach nie slyszy :confused:
No i to zupelnie normalne, ze dziecko nie je, tak moze byc przez kilka dni, ale ma pic no i poradzila, zeby
"dac naturze szanse" i ze pare dni sie pomeczymy a potem juz bedzie lepiej. Dala kilka wskazowek odnosnie odzywiania, ktore dzis wprowadzilam w zycie, takze zero mleka, owocki, jogurciki, chlebek , stale jedzenie i nie powinien miec pelnego zoladka, bo podczas kaszlu wystepuje nacisk i tresc zoladkowa sie wydala.

Przyznam szczerze, ze na poczatku bylam nieco wkurzona, a moja mama mi pomagala mowiac "w Polsce juz by lezal pod kroplowka" ale z drugiej strony, wiem, ze to nie jest tak ze nam nie chca pomoc, od poczatku bardzo sie interesowali Adamem, i lekarz i w hapost gdzie dzwonilam 2 noce pod rzad, i widocznie nie jest tak zle. Najwazniejsze , ze go zobaczyli i nie budzi zastrzezen.

A poza tym to mi sie @ spoznia....
Wrazen nam nie brak!
 
hej dziewczynki, ja z pytaniem do Was. Jak radziłyście sobie z bólem jajników, jeśli w ogóle je miałyście ;-). Mam już 3 dzień miesiączki i już nie mogę z bólu, wczoraj popracowałam w ogródku może dlatego tak mnie dziś jajniki bolą zwłaszcza przy chodzeniu, że do pracy nie poszłam. Dziś żadnych tabletek przeciwbólowych nie brałam, bo zawsze brałam ketanol,ale chyba już za dużo, ponieważ działa na 4 godziny a nie jak zawsze na cały dzień. Pliss wypowiedzcie się.
 
dzień dobry

ja dzisiaj zalatana, upał praca, dom ... poprostu śpie gdzie tylko usiade a dzisiaj jeszcze dzień zakupów ( spożywczych ) i juz 21 ....

muszę Wam powiedzieć, że dostałam od koleżanki syrop z mniszka z dodatkiem miodu, własnej roboty i działa w 100% ... 2 dni temu Martyna zaczeła mi w nocy tak kaszlać ze spac nie mogłam bo sie bałam że sie udusi, zaczełam znowu na noc podawać łyżeczke syropu i nie kaszle nic a nic.... aż sama nie moge w to uwierzyć... jak tylko skonczy roczek to kupię ten lipomal co wszyscy chwalą... bo ileż można sępić koleżanke hehehe

Ayni to dobrze że A juz nie wymiotuje .... moja jak dostawała antybiotyk to taki 3 dniowy , raz dziennie ... amoxy sie bierze i bierze cholerstwo.... ja sama go nie toleruje bo zauważyłam ze tylko po nim mam infekcje grzybicze... po innych nie...

ale duchota. pokropiło i nic hehehe byłam dzisiaj w aldiku i miałam chrapke na pieluchy ale ze zrobiłam zapas w AH poczekam do wyczerpania i wyprobuje :) skoro tak chwalicie :) póki co uzywam z aldika chusteczek bo rączek i buzi.. ale z lidla też sa dobre... zalezy gdzie jedziemy to tam kupuje :)
 
ale duchota...
nie ma czym oddychac...

Ayni czyzby rodzenstwo dla Adasia??

ja dzis zdycham caly dzien...od poludnia glowa tak mnie boli ze nie da sie normalnie funkcionowac...i to mam od tyg tak :/ chyba pogoda tak na mnie dziala...utro juz zapodam tabsy jakies zeby normalnie funkcionowac przy dzieciakach...

Madzia moze przepis na taki syropek?
U mnie w apteczce same zapasy Lipomalu...ja to nie pamietam kiedy moje mialy antybiotyk,chyba za czasow mieszkania w pl...a od kad tu jestesmy to zero antybiotyku i zdrowieja szybko jak cos sie im dzieje...

Uciekam nynu,bo ta glowa mnie wykonczy :(
 
Oooo a co to za syrop? Nie slyszalam :shocked2: Donoscie mi tutaj, przydalo by mi sie na ten jego kaszel :confused:

Necia a ty jak sie czujesz w te upaly? Ktory to juz tydzien?

My dzis zrobilismy testowanko, tzn, ja oddalam mocz, a M testowal, bo ja wydygana siedzialam na ogrodku i krzyczy do mnie "kochanie, jestes w ciazy!" Na to ja oczy w 5 ZL i mowie "nieeee, nie moze byc" a on ze tak! tak! Lece do salonu, patrze na ten test, a tam kreska jest, tyle , ze jedna! Potem mu tlumacze ze dwie musza byc, ech, faceci , przeczytal jak wykonac test, ale jak interpretowac wynik to nie! A ja tu mialam rollercoaster emocji na 102!

Z Adasiem jakby lepiej, ale niestety do 22 nie chcial mi zasnac i urzadzil mi jakies wrzaski.
Z dzisiejszych sukcesow nauczyl sie slowa "nani" (po arabsku, cos jakby spiosiac czy nyny, tylko dla dzieci).
I az nie wierzylam jak mi M mowil , az sama nie uslyszalam, kiedy odstawial te cyrki nie mogac usnac rzekl nani z irytacja w glosie. Zdziwko. :cool2:
A.. No i przeraczkowal dzis pare krokow, calkiem szybko i pewnie, jakby raczkowanie juz dobrze znal, ale on chyba umie, ale nie chce, woli zasuwac na brzuchu. W szoku bylam, bo nie wygladal jakby dopiero co probowal.
 
reklama
hejka

Ja tez nie slyszalam o Lipomalu, prosze pisac co , gdzie i jak????
ayni a to cie chlop urzadzil:-). Dobrze ze A juz przechodzi, buziaki

A ja dziewczynki mialam prze...any tydzien, dlatego nie mialam czasu tu zagladac, ach co tu duzo mowic malej ida zeby, nie chce jesc, malo spi, nic jej nie pasuje tylko by na raczkach siedziala a i jeszcze katar i goraczka. Malo co w nocy spie i na nic sily nie mam. ale o dziwo dzis jeszcze spi, hmmmmmmmmmmm., ciekawe jak dlugo

Milego dnia dziweczynki
Moze uda mi sie pozniej zajrzec:tak:
 
Do góry