reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

Cześć

Witam nowe mamy, spokojnych ciąż życze.

Mama-Mila ja dzis bez stanika chodze tak mnie cyce bola ze tragedia.
MałaZosia jaka baba boze...az brak słow na taka. I tez bym poszla do dyrektora niech porzadek z nia zrobi.

Strasznie duzo piszecie az cieżko nadrabiać. Igor coś ma dziś zły dzień wczoraj plakal za babcia a babcia nie zadzwonila wasze dzieci tez sa tak zwiazane z dziadkami?

Ja zdycham nie mam na nic sily, M robi obiad a ja leze i przewracam sie z boku na bok tylko.
 
reklama
Kamcia
No to fajnie ze utrzymujecie kontakt :-) wspolne ploty to fajna sprawa. A co do biustu u mnie najgorxej przy sexie. Zawsze lubilismy jak jestem na gorzr a po ciazy moge byc ale albo w staniku albo trzymam je rekami co wcale nie jest sexowne. Kurde ile my kobity poswiecic musimy masakra.
 
Dzięki dziewczynki za wsparcie. Na razie musze ochłonąć, bo się zdenerwowałam i teraz boli mnie brzuch trochę. mam nadzieję, że dzidzi nic nie będzie. Nie zgłosiłam jeszcze do dyrektora ponieważ wiem jakie kumoterstwo panuje w szkołach, tylko niepotrzebnie znów się zdenerwuję. Zostawię to w ostateczności, ewentualnie w kuratorium oświaty. Poczekam, popatrzę jak się sprawa rozwinie. I zobaczymy, bo rozmowa nie została dokończona. Póki się to bezpośrednio na dziecku nie odbija z wizytą u dyrekcji poczekam. Mam tylko nadzieję, że ta baba teraz sra w gacie, bo może pójdę do dyrektora? W tamtym roku w zerówce podobna akcja pomogła w kontakcie wychowawcy z moim młodym. Opiermandoliłam babę słusznie i zaliczyła focha. Po czym po jakimś czasie miała o wiele lepszy stosunek do Piotrka i nagle okazało się, że to fajny, wesoły i szczery chłopczyk. Wcześniej był niegrzeczny, nie słuchał. Pani go od poczatku nie lubiła, bo nie siedział grzecznie w kącie.
 
MalaZosia ja bym jej powiedziala, ze to jej indywiduala porazka. Tyle czasu sie uczyla a nie potrafi zajac sie dzieckiem ani z rodzicem porozmawiac bez emocji. Moim skromnym zdaniem powinnas pojsc do dyrektora i mlodego przepisac. Wspominalas, ze inna 1 klase prowadzi bardzo fajna kobietka moze warto tam mlodego poslac? Ty mozesz zlewac uwagi ale czy to na dluzsza mete nie wplynie na Piotrusia negatywnie? Ciagle uwagi i krytyka od pani? W dodatku dzieci widzac, ze cale "zlo" zostaje przypisane jemu moga zaczac to wykorzystywac. A przeciez to poczatek nauki. Zycze ci polubownego rozwiazania sprawy i aby mlody wyszedl z tego bez przykrych wspomien.
Smile u mnie bez stanika nie ma szans:D chyba by mi cycki odpadly :D moje gadaja z dziadkami prawie co dziennie czasem co 2 dni ale nie maja w sumie jakis straszych tesknat. Jest ich jednak dwoch :)
Zapomnialam sie pochwalic. Wczoraj wybralismy sie po zimowe buty dla chlopcow i juz myslalam, ze wrocimy z niczym. W ostatnim sklepie kupilismy swietne. Dla starszego nieprzemakalne dla mlodszego skorzane. W sumie niecale 30£ w polsce za jedne pewnie bym kolo 2 stow musiala dac :)
 
lolcia - jak mieszkałam w Oxfordzie to z wielka namiętnością robiłam częste zakupy w Primarku. Tanie i świetne gatunkowo ciuchy. Dla młodego wielką torbę nabrałam za 30 funtów. Spodnie, bluzki, bluzy za 1 funta albo 50 pensów. To były czasy :) Jeszcze lubiłam GoSport i Mothercare - ale tam ceny bardzo wysokie no i ciuchy, wózki i bajery ekskluzywne raczej

Tak, mogłabym go przepisać do 1 a, tylko, że tam sa same 6 -latki. I choć Piotrek lubi tamta panią a ta pani jego (uczyła go w zerówce kilka miesięcy i to nie ta pani co dostała ochrzan) to nie chce iśc do 6-latków. W ogóle wolałby inna szkołę. Na razie nie chcę działać pod wpływem emocji. Chcę i tak dokończyć rozmowę z panią wychowawczynią i zobaczymy. Biedny z tych emocji głowa go rozbolała i zasnęło dziecko o 18-ej.

Zjadłam właśnie druga michę zupki ogórkowej :) Mniam!

Zastanawiam się czy napisać w zeszycie kontaktowym, prośbę o ustalenie dogodnego dla pani terminu na dokończenie dzisiejszej rozmowy i poświęceniu 5-10 minut na ten cel. Czy po prostu na razie olać sprawę? I czekać na jej ruch?
 
Ostatnia edycja:
Zastanawiam się czy napisać w zeszycie kontaktowym, prośbę o ustalenie dogodnego dla pani terminu na dokończenie dzisiejszej rozmowy i poświęceniu 5-10 minut na ten cel. Czy po prostu na razie olać sprawę? I czekać na jej ruch?

zostaw na razie niech emocje miną bo jeszcze dziecko na tym ucierpi .. ale baba okropna i fatalna co za podejście ....

u nas juz trochę lepiej młody dostanie zaraz berodual i może pomoże ;-)
 
MammaMila ja w poprzedniej ciąży brałam duphaston do dobrze ponad 20go tygodnia ciąży.. Długo sie bierze, mimo ze nie miałam plamien miał miec u mnie za zadanie działać jako srodek przeciw poronny.
No mój gin mówił ze pierwsze ruchy powinnam poczuc miedzy 20-30 grudnia, więc może dzidzia zasadzi jakiegos kopa w wigilię..?

Smile mój syn strasznie kocha dziadka, jak go widzi az sie trzesie z radosci, ta miłość zresztą działa w dwie strony...
 
Dzięki myszkajoasia.

Na prawdę miałam nadzieje, że młody będzie miał stanowczego wychowawcę z zasadami. Wolałabym nawet babę, która jak trzeba huknie na dzieci i trzyma dyscyplinę (oczywiście w granicach normy). na młodego takie osoby zawsze działały pozytywnie i skarg nie było, tylko pochwały/ A trafiłam na jakaś niekompetentną leliję. Ech......

Jeszcze młody mi awanturę po szkole zrobił o pierdołę. Tak się zdenerwował, że chciał się wyprowadzać. To zadzwoniłam do eksa i powiedziałam młodemu - to umawiaj się z tatą :) Kocham Cie i chcę bys był szczęśliwy a jeśli taka jestem niedobra, nie kocham Cię, i wogóle nie troszczę to wyprowadź się do taty. Wyładował złosć, popłakał babci a potem ojcu w słuchawkę i rzucił się w moje ramiona z przeprosinami. I po sprawie. A był zły.. bo przyszłam po niego a on chciał isć na świetlicę :szok::szok: Przypomniałam mu, że umówiliśmy się, że przyjdę po lekcjach bo miałam z pania porozmawiać. On zapomniał ale i tak jest moja wina. Ech.... te dzieciaki. I jak tu zachować cierpliwość. Tu emocje, w szkole emocje. Przypuszczam, że to było spowodowane nagromadzonymi złymi emocjami po całym dniu w szkole i ciągłych uwagach i naganach pani nauczycielki. Bo dziecko ulzyło sobie a po powrocie chwilę się grzecznie pobawiło, potem skarzyło sie na ból głowy (myślę, że z nadmiaru emocji) i po podaniu Ibum w syropie poszedł spać. I pewnie wstanie o 20 pełen energii na harce a rano na 8 -ą do szkoły. Az mnie trzęsie na samą myśl :baffled:

A i z całą rodzina eks trzymamy sztamę i mamy zawsze jeden front. Piotrek nie znalazł zrozumienia swojego zachowania u taty i babci i tyle :)
 
Ostatnia edycja:
Bete robilam juz z 6 razy. Ostatni wynik to 24 tysiace. Tarczyca mi szwankuje ale już tez ustabilizowana.
Dzieki za wsparcie dziewczyny. Napiszę potem.

daj znać jak było na wizycie.

Cześć

Witam nowe mamy, spokojnych ciąż życze.

Mama-Mila ja dzis bez stanika chodze tak mnie cyce bola ze tragedia.
MałaZosia jaka baba boze...az brak słow na taka. I tez bym poszla do dyrektora niech porzadek z nia zrobi.

Strasznie duzo piszecie az cieżko nadrabiać. Igor coś ma dziś zły dzień wczoraj plakal za babcia a babcia nie zadzwonila wasze dzieci tez sa tak zwiazane z dziadkami?

Ja zdycham nie mam na nic sily, M robi obiad a ja leze i przewracam sie z boku na bok tylko.

mój bardzo jest zżyty z moją mamą bo ma ją na co dzień..natomiast z babcią od strony M nie bardzo bo widuję ja na weekendy a i ona nie ma podejścia do dzieci.

MałaZosia ważne, że byłaś i chciałaś to załatwić..okazuje się, że ta wychowawczyni sobie nie radzi nawet sama ze sobą..nie wiem co zrobiłabym na Twoim miejscu ale chyba rozmowa z dyrektorem jest nie unikniona.
lolcia super, że zadowolona jesteś z bucików..ja zawsze się naszukam, nachodzę po sklepach i ostatnio kupiłam kozaczki lasockiego z których Dawid bardzo się cieszy;) a cena ok 150zł.
matylda ja mam takie łóżeczko
ŁÓŻECZKO DZIECIĘCE DREWNIANE bukowe MAX+PIANKA!HIT (4682519539) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

dziś wrócił mój mąż..zdążyliśmy posprzątać w koło domu i zrobiło się ciemno..nie cierpię długich wieczorów bo można dostać bzika zwłaszcza,że siedzenie w domu na dupie mnie dobija..lubię ruch i świeże powietrze. Nie wiem czy dziś jeszcze zajrzę bo mój pyta czy może zjeść czosnek ale powiedziałam, że nie..oczy jemu zabłysły..usta się uśmiechnęły więc chyba cosik będzie wieczorem:-D
 
reklama
Widać zarodek-nie widać serduszka. Czekamy tydzień co to bedzie. Plamienie mam z macicy bezpośrednio-nieco obok zarodka jest zebrany płyn. Lekarz mówi, że na dwoje babka wrożyła na tym etapie ciazy bo moze to byc powoli zluszczająca się macica lub dziwnie nabyty krwiak.
Dał duphaston w dawce 1xdziennie (teraz mialam 2x), kazał przyjść za tydzień. W razie większego plamienia jechac od razu do szpitala.
Z jednej strony radość bo jest na razie ok. Z drugiej strony- juz tyle przeszłam od początku (2 negatywne bety, 9 testow negatywnych, tarczyca, wiele badań), że już jestem ogromnie zmęczona. Chociaz wg ost @ mam 12tc, to wg bety i owu gdzies miedzy 6 a 8.
Pocieszam się, że sasiadka dopiero w 9tc zobaczyła serduszko, po prostu "normy"sobie a zarodek sobie- rozwijał się prawidłowo, wyliczenia były nieprawidłowe.
"Tryb spoczynkowy, poronienie zagrażające" mam napisane na kartce.

Co ciekawe pod spodem "zwolnienia nie wymaga" - ech...no dobrze, że pracuje sama na siebie i mam nieco kasy na zus odłożone. Durny kraj nie ma co...

Dzieki Wam za wsparcie!
 
Do góry