reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pokoiki dla maluszków

I

Izzabela

Gość
Tak właśnie ::) Jak mówi nazwa tematu możemy tu się wspomagać bardziej doświadczonymi mamusiami, które doradzą co się przyda a co nie. My co prawda planujemy w listopadzie 06 opuścić Niemcy i przenieść się do Polski - co wcale nie oznacza, że pokoik dziecięcy się nam nie sprzyda. Na razie wybrałam już pomieszczenie, teraz pozostaje kwestia mebli i ścian oraz najbardziej kłopotliwej podłogi.

Mam pytanie, czy przy małym dziecku bardziej wygodne są panele, czy wykładzina? Bo u nas chyba wygodniejsze byłyby panele.. nie będziemy tu długo, ale zawsze coś się rozleje, czy ubrudzę czymś, łatwiej wytrzeć niż zapierać. W kwestii łóżeczka pozostajemy nieugięci - koniecznie zwykłe, proste, byle miało baldachim i szufladę pod spodem.
 
reklama
Powiem Ci Izzabela że widzę pokoik u mojej szwagierki i ma w nim łóżeczko właśnie proste z ślicznym baldachimem i komodę z przewijakiem plus kolejną komodę na ciuszki ja raczej nie zmieszczę 2 komód bo pokoik ma 10 m.kw ale mam w nim szafę zabudowaną wystarczy poprzebierac rzeczy i znajdą sie półki dla dzidzi, do tego kupię komodę ale właśnie słyszalam że są przewijaki takie ruchome na kółkach które sie blokuje a pod przewijakiem jest wannienka czyli dwa w jednym zobacze jak to wyglada może skuszę sie na coś takiego no i oczywiście łóżeczko ale chyba to mniejsze 120x60 zobacze,pomierze i wtedy bedzie wiadomo.

Co do podłogi to ja wolałabym panele chociaz mam wykładzinę nową :-[ i nie bede jej zmieniać ale chyba panele są praktyczniejsze
Pozdrowionka
 
Iza panele są dobre jak dzidzia jest malutak, bo oliwki i tego typu rzeczy lubia ladować na podlodze. Ale jak maluszek zaczyna sam raczkować to wtedy wykladzina ( i to mieciutka) jest niedoceniona. Więc skoro wyprowadzacie się w listopadznie to doradzałbym panele
 
Myślę, że praktyczniejsze są panele, a cieplej wygląda wykładzina.
Ja osobiście preferuję drewno i dlatego w pokojach mam parkiety.
 
Dzidzia jak narazie bedzie mieszkać ze mną w pokoiku , zobaczymy jak męzus zniesie płaczka w nocy , , ale jak podrośnie bedzie miało swój pokoik POozdrawiam!!
 
u mnie będzie pokoik dla maleństwa jednocześnie naszą sypialnią, trudno, mamy takie warunki i musimy się jakoś pomieścić, zresztą takie rozwiązanie będzie najlepsze przez kilka pierwszych miesięcy :)

W naszej sypialni będą panele podłogowe i ściany w kolorze jasnozielononiebieskim- to podobno uspokaja oczy podczas zarwanych nocek :) jak bejbiś zacznie raczkować to trzeba będzie pomyśleć nad jakimś miękkim wymoszczeniem podłóg :)

Strasznie mnie rozczulają kołyski i baldachimki :) ale jednak trzeba będzie praktycznie kupić zwykłe prostokątne łóżeczko...
 
misia_q, a może by tak kupić zwykłe łóżeczko, ale z baldachimem? My tak planujemy. A kołyski się nie opłaca. Starcza na pierwsze pół roku i później lu..
 
hmmm to dobry pomysł :) hihi
zresztą to nie tylko śliczne ale i funkcjonalne, no bo można troszkę osłonić przed światłem śpiącą dziecinke takim baldachimkiem :)
 
reklama
troche sie wtrace do rozmowy : ja jestem przeciwniczka baldachimu - po co w domu kolejna kurzolapka ?? znam wiele osob ktore kupily baldachim - i byly zadowolone tylko na samym poczatku - a potem - do szuflady :(
a na podlodze mamy wszedzie panele, dla raczkujacego dziecka byl dywan :)
w pokoiku dzieciecym bylo lozeczko i komoda na ubranka; przewijak byl nakladany na lozeczko - nie zajmowal miejsca; teraz lozeczko zostalo zamienione na tapczanik;
 
Do góry