reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pokrzywka ciążowa

wiewio

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Sierpień 2005
Postów
151
Proszę pomozcie- może któraś z was ma ten sam problem...
Od jakiegoś tygodnia swędzi mnie całe (caluśkie) ciało... drapie się i drapię. Dzisiaj dowiedziałam się że to może być pokrzywka ciążowa, która pojawia się w ostatnim trymestrze. STRAAASZNE!
Czy któraś z was wie jak to się leczy? Chyba zwariuję ;)
 
reklama
Madzik, jesli swedzi cie cale cialo to zglos to czym predzej ginowi- bo pokrzywka to takie male czerwone krostki na brzuszki, a swedzenie calego ciala to moze byc objaw cholestazy.
 
Ja też to miałam - polecam do smarowania oliwkę w żelu z johnsona - smaruj jak najczęściej. Poza tym ja do kąpieli dolewałam prawie pół butli oilatum. Od dermatologa dostałam taką maść o nazwie crotamiton - bardzo tania i dobra, ale tylko na receptę. Możesz się też natłuszczać wszelkimi balsamami, ważne żeby były hypoalergiczne. Dobry też jest krem półtłusty cutibaza (w aptece). Niestety muszę Cię zmartwić, że to nie przechodzi, a jedynie można to załagodzić - przechodzi po porodzie. Ważne! Pod żadnym pozorem się nie drap, bo jest jeszcze gorzej.
 
Ivka! mam tą samą oliwkę- myslałam na początku że to z powodu rozciągającej się skóry, ale mi to natłuszczanie wogóle nie pomaga... Aż cała się świecę :) a nadal swędzi jak diabli...

Ojej... a jeśli to cholestaza? Umówiłam sie na jutro na wizytę... Kurczę- najwazniejsze to nie panikować, ale muszę przyznać że martwię się...
Z tego co czytam to ta cholestaza nie ma żadnych innych konkretnych objawów, no oprócz swędzenia- paskudzctwo.... Mam nadzieję że z małym jest wszystko OK. :( Martwię się....
 
U mnie było tak, że najpierw swędziały zewnętrzne strony dłoni i pojawiły się czerwone krostki. Potem z dłoni zniknęło i przeniosło się na stopy, dalej na łydki, a w końcu na wewnętrzną stronę ud. Teraz jest już dobrze, ale ja nadal się natłuszczam - tak kazał dermatolog - na zmianę raz oliwką, a raz jakimś dowolnym tłustym kremem.
 
madzik objawy cholestazy pojawiaja sie gl.wieczorem swedza cholernie stopy i dlonie od spodu,potem cale cialo
ja tez musze sie zglosic do gina bo mam te objawy tylko nie wiem czy to juz w mojej glowie siedzi czy dzieje sie naprawde.a ta choroba mnie przerazila
 
no wlasnie musze isc w poniedzialek do gina jak nie przejdzie tylko ze nie jest to uporczywe swedzenie
i tez tak mam jak czytam jakies zle informacje to za chwile mam wszystkie objawy,ale ta cholestaza mnie przeraza
 
reklama
W mojej mądrej książce dzidziolowej (;D) wyczytałam, że przy pokrzywce to trzy rzeczy nalezy robić:
jak najczęściej myć i osuszać zaatakowane miejsca, nacierać skórę oliwką, nosić przewiewną odzież bawełnianą.
 
Do góry