reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

 • UWAGA. 3 kwietnia widzimy się o 14:00 z fizjoterapeutą, a o 21:00 zapraszam na rozmowy o emocjach.

  Wskakuj na YT BB. Sprawdź najnowsze spotkania .

  UWAGA. Link do gotowych nagrań ze specjalistami!

  Tych rozmów nie możesz przegapić. Zobacz .

  Koronawirus. To musisz wiedzieć.

  Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Pomoc finansowa dla przyszłych mam

Dołączył(a)
3 Listopad 2016
Postów
7
Miasto
Poznań
Rozwiązania
0
Witam Drogie Panie,
Za kilka miesięcy stanę się mamą i mam do Was, bardziej doświadczonych, pytanie.
Jakiś czas temu usłyszałam od pewnej znajomej, która rodziła około dwóch lat temu, iż jeśli złożę wniosek do 10.go tygodnia ciąży w PCŚ, to w chwili urodzenia dziecka otrzymam pieniądze (na urodzone dziecko), podobno tak zwane "becikowe". Chciałabym zweryfikować, czy ta informacja jest zgodna z prawdą, gdyż gdzieś indziej otrzymałam zupełnie inne informacje.
Z innego źródła zasłyszałam, iż najpóźniej od 10.go tygodnia ciąży muszę mieć opiekę lekarską (i dokument potwierdzający to), aby po urodzeniu dziecka i zarejestrowaniu maleństwa w USC móc złożyć wniosek o właśnie becikowe i inną finansową pomoc dla przyszłych mam. Szczerze mówiąc trochę się już pogubiłam, więc proszę wszystkie mamy, które przez te wszystkie "papierkowe sprawy" przeszły o wyjaśnienie mi tej zagadki...

/Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
reklama

nafoczka

Moderatorka
Członek załogi
Dołączył(a)
15 Wrzesień 2014
Postów
5 086
Miasto
Rzeszów
Rozwiązania
0
Najpóźniej do 10tc musisz być pod opieką lekarska. Potem bierzesz zaświadczenie od ginekologa. Wniosek możesz złożyć do roku czasu.
 

katadrap

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
7 Listopad 2016
Postów
106
Rozwiązania
0
W ciągu 12-stu miesięcy od urodzenia należy złożyć wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Wraz z wnioskiem potrzebne jest zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę o tym, że regularnie wstawiałyśmy się na kontrole lekarskie, a pierwsza wizyta była nie później niż w 10-tym tygodniu ciąży. Dodatkowo potrzebne są akty urodzenia wszystkich dzieci w rodzinie, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o dochodach opodatkowanych w 2014 roku wszystkich pełnoletnich członków rodziny, oświadczenie o dochodach nieopodatkowanych uzyskanych w 2014 roku o wysokości odprowadzanych składek na ubezpieczenie zdrowotne .
 

nafoczka

Moderatorka
Członek załogi
Dołączył(a)
15 Wrzesień 2014
Postów
5 086
Miasto
Rzeszów
Rozwiązania
0
Jesli chodzi o dochody to musisz zapytać w MOPSIE bo u mnie sami występują do US o zarobki i ty nic nie przeliczasz
 
Do góry