reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy, cukrzyca ciążowa

Pauplo000

Początkująca w BB
Dołączył(a)
4 Wrzesień 2019
Postów
21
Od 3 tyg jestem na diecie. Od tygodnia na insulinie przed śniadaniem, obiadem i kolacją. Mam mierzyć glukozę na czczo po nocy, 1h po śniadaniu, przed obiadem, 1h po obiedzie, przed kolacja, 1h po kolacji. Stosuje diete i insuline ale wyniki przed glownymi posilkami chyba dalej sa zle. Po jedzeniu jest w miare ok(pojedyncze przekroczenia). Co robie zle? Juz nie mam do tego sily i nie rozumiem calej tej cukrzycy....ponizej przesylam menu tego co zazwyczaj jem i pomiary. Insulina od 9 pazdziernika.
 

Załączniki

  • 20201014_145103.jpg
    20201014_145103.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 190
  • 20201014_145116.jpg
    20201014_145116.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 156
  • 20201014_145147.jpg
    20201014_145147.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 160
reklama
Rozwiązanie
Z cukrów po posiłku jestem nawet zadowolona. Rzadko zdarzają sie przekroczenia. Tylko ten cukier przed jedzeniem...na czczo po nocy ma byc do 90 ale ile ma byc przed obiadem i kolacja? Po ostatniej wizycie zrozumialam ze mam za wysokie i ma byc tez do 90:/ musze sie jeszcze o to dopytac bo moze panikuje niepotrzebnie
Teoretycznie cukier przed posiłkiem też powinien być niższy, ale to niewykonalne często. Ja pod koniec ciąży często miałam niższy po jedzeniu niż przed. Zwróć uwagę na te tłuszcze i błonnik (co do zasady są dobre, bo opóźniają przyswajanie węglowodanów, ale jak jest ich za dużo plus cukry złożone to może być opóźniona hiperglikemia). Owoców nie ma się co bać tak samo nabiał - nie każdemu podnoszą poziom glukozy więc...
Te wyniki są w miarę OK :)
Sprawdzaj IG - na przykład słonecznik ma dość wysoki. Te glikemie przedposilkowe mogą być podwyższone z wielu powodów : błonnik albo tłuszcz w poprzednim posiłku, stres albo głód.
 
Te wyniki są w miarę OK :)
Sprawdzaj IG - na przykład słonecznik ma dość wysoki. Te glikemie przedposilkowe mogą być podwyższone z wielu powodów : błonnik albo tłuszcz w poprzednim posiłku, stres albo głód.

Dzieki ze w ogole popatrzylas na ta moje jedzenie. Troche mnie uspokoiłaś. Oczywiscie skonsultuje to moje meni z lekarzem :)
 
Dzieki ze w ogole popatrzylas na ta moje jedzenie. Troche mnie uspokoiłaś. Oczywiscie skonsultuje to moje meni z lekarzem :)
ale czemu przed złe? ile kazał Ci trzymać? mi nie kazali mierzyc przed posiłkami, tylko po. co do diety, to zobacz czy bułka grahamka nie podnosi, u mnie po niej był dosc wysoki cukier, banana też bym czymś innym zastąpiła, mi dietetyczka gadała, że pół banan mozna, ale pod warunkiem, że cukier w miare niski.
 
ale czemu przed złe? ile kazał Ci trzymać? mi nie kazali mierzyc przed posiłkami, tylko po. co do diety, to zobacz czy bułka grahamka nie podnosi, u mnie po niej był dosc wysoki cukier, banana też bym czymś innym zastąpiła, mi dietetyczka gadała, że pół banan mozna, ale pod warunkiem, że cukier w miare niski.

Bułek w ogole nie jem tylko sam chleb graham albo zytni ze slonecznikiem :) no i czasem pół banana do jogurtu albo koktajli. Ale jeszcze bede o niego pytac lekarza :)
 
Bułek w ogole nie jem tylko sam chleb graham albo zytni ze slonecznikiem :) no i czasem pół banana do jogurtu albo koktajli. Ale jeszcze bede o niego pytac lekarza :)
ale graham ogólne, bez znaczenia czy to bułka czy chleb. tez musisz sama obserwowac organizm, bo kazdy róznie reaguje. mi np po słodyczach niekoniecznie sie podnosił, ale juz białe pieczywo to masakra
 
Cukry nie są najgorsze U mnie nie sprawdza się nabiał na kolację zresztą również lekarz kazał wyeliminować jedynie dozwolony jest plasterek żółtego sera poza tym często pieczywo zastępuje kasza np gryczana Pojedyncze skoki każdemu się zdarzają czasami to wina stresu lub przekąski U mnie najgorzej jest z owocami bardzo je lubię i trudno mi z nich zrezygnować 😕
 
reklama
ale graham ogólne, bez znaczenia czy to bułka czy chleb. tez musisz sama obserwowac organizm, bo kazdy róznie reaguje. mi np po słodyczach niekoniecznie sie podnosił, ale juz białe pieczywo to masakra
Cukry nie są najgorsze U mnie nie sprawdza się nabiał na kolację zresztą również lekarz kazał wyeliminować jedynie dozwolony jest plasterek żółtego sera poza tym często pieczywo zastępuje kasza np gryczana Pojedyncze skoki każdemu się zdarzają czasami to wina stresu lub przekąski U mnie najgorzej jest z owocami bardzo je lubię i trudno mi z nich zrezygnować 😕

Z cukrów po posiłku jestem nawet zadowolona. Rzadko zdarzają sie przekroczenia. Tylko ten cukier przed jedzeniem...na czczo po nocy ma byc do 90 ale ile ma byc przed obiadem i kolacja? Po ostatniej wizycie zrozumialam ze mam za wysokie i ma byc tez do 90:/ musze sie jeszcze o to dopytac bo moze panikuje niepotrzebnie
 
Z cukrów po posiłku jestem nawet zadowolona. Rzadko zdarzają sie przekroczenia. Tylko ten cukier przed jedzeniem...na czczo po nocy ma byc do 90 ale ile ma byc przed obiadem i kolacja? Po ostatniej wizycie zrozumialam ze mam za wysokie i ma byc tez do 90:/ musze sie jeszcze o to dopytac bo moze panikuje niepotrzebnie
Teoretycznie cukier przed posiłkiem też powinien być niższy, ale to niewykonalne często. Ja pod koniec ciąży często miałam niższy po jedzeniu niż przed. Zwróć uwagę na te tłuszcze i błonnik (co do zasady są dobre, bo opóźniają przyswajanie węglowodanów, ale jak jest ich za dużo plus cukry złożone to może być opóźniona hiperglikemia). Owoców nie ma się co bać tak samo nabiał - nie każdemu podnoszą poziom glukozy więc po „teście” można sobie pozwalać. W końcu jesteś w ciszy i masz cukrzycę ciążową a nie grubasem z cukrzycą 1 czy 2 :)
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry