reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy

  • Starter tematu guest-1697874373
  • Rozpoczęty
G

guest-1697874373

Gość
Witam, czy jeśli mam torbiela na jajniku można starać się o dziecko? Czy najpierw trzeba go usunąć?
 
reklama
Ja bym postarala się najpierw znaleźć przyczynę, dlaczego w ogóle się zrobił. Plus wizyta u lekarza i spróbować znaleźć najpierw naturalny sposób pozbycia się go - może odpowiednia dieta, zioła itd.
 
Przed staraniem się o dziecko i tak warto iść do lekarza zrobić badania kontrolne, więc lekarz na pewno określi, co w Twoim wypadku należy zrobić :) bo zakładam, że to też zależy od wielkości torbiela i tego, co się dzieje w Twoim organizmie.
 
Lepiej wyleczyc takie rzeczy. Jesli to torbiel czynnosciowa to powinna sie sama wchlonac za kilka cykli. Jesli zaszlabys z torbiela w ciaze to od roznych hormonow, pojawiajacych lub zwiekszajacych sie w ciazy, moglaby urosnac. Jesli torbiel jest bardzo duza to czasem nawet w trakcie ciazy chca ja usuwac operacyjnie. Przy peknieciu duzej torbieli jest ryzyko zapalenia otrzewnej, a przy jej skreceniu - niedokrwienie jajnika. Obydwa stany to stany zagrozenia zycia. Zaoszczedz sobie tego stresu w ciazy.
 
reklama
reklama
Do góry