reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy..

Dołączył(a)
8 Luty 2017
Postów
13
Hey. Potrzebuje pomocy,bo juz nie mam sily.. A wiec zaczne od tego ze jestem mama 2-ki dzieciaczkow,corka 2,5l i syn 8m. I tu pojawia sie problem,syn od poczatku daje mi popalic,od 2tyg zycia do 3miesiecy,byly kolki nie przespane noce,usypianie na rekach. Kiedy przeszly kolki pojawila sie zabkowanie;( na poczatku usypialam go w wozku,bo niestety na rekach juz nie mialam sily,tym bardziej ze maly nie jest lekki,ale nie dlugo to dzialalo bo w wieku 5miesiecy zaczol siadac,wiec wozek odpadl,wyszly dwa zabki na jakis czas byl spokuj,nauczylam go spac w kojcu,i po krotkim czasie znowu zabkowanie,:(nietety zele nie pomagaja..teraz ma 8miesiecy ma 6zebow,raczkuje,ale niestety ciagle jest marudny,nie potrafi 5minut usiedziec przy zabawkach,ciagle musze byc przy nim,nosic go,przebieranie trwa 20min bo tak sie wygina,ucieka. Na rekach tez sie strasznie wierci,sam nie wie czegi chce;(a mi opadaja rece..;( nie mam czasu dla corki ktora jest zazdrosna i przez to zrobila sie zlosliwa.. Nie winie jej,bo przeciez ciagle byla na pierwszym miejscu,a teraz..a o nocach to juz nie wpomne,tylko gdy przychodzi pora spania,maly placze w niebo glosy.. I musze usypiac go na rekach,trwa to czasem nawet godz. A wyobrazcie sobie ze wazy 10kg. I budzi sie co 2godz.a w tych 2godz obudzi sie nawet czasem 3razy,na chwile zeby dac mu smoczek. A ja,ja poprostu mam ochote usiasc i plakac ze zmeczenia.. Wiem ze dzieci sa zywe,potrzevuja naszej uwagi.. Ale ja naprawde czasem nie mam na to wszystko sily,gdy dzieci spia,ja.sprzatam,szykuje obiad na drugi dzien,bo wiem ze nie bedzie na to czasu.. Czy macie jakies pomysly co moge zrobic zeby go troche uspokoic?.. Dziekuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
 
reklama
Rozwiązanie
Ale on wlasnie tym placzem wymusza, abys go brala na rece. Jesli tego nie zakonczysz to dalej tak bedzie. Decyzja nalezy do Ciebie. Moj od urodzenia byl kladziony do lozeczka i zasypial sam. Pamietam jak mial 4 miesiace i pojechalismy do moich rodzicow. I moja mama i tata usypiali go na rekach, bo to tak slodko, a oni rzadko widuja wnuka. Po powrocie do domu mialam masakre. Nie chcial zasypiac sam, tylko musialam go usypiac na rekach! Nie mialam sily go tak usypiac, sama jestem bardzo drobna, kregoslup mam w zlym stanie i powiedzialam sobie, ze no tak nie bedzie i kladklam go do lozeczka, oczywoscie plakal, ba nawet darl sie, ale absolutnie nie bralam go na rece. Soedzialam przy lozeczku, glaskalam po glowce, trzymalam za raczke. Po...
reklama
Latwo pisac ze usypianie na rekach nie jest metoda,jak sie ma spokojne dziecko. Co mam go zostawic w lozeczku placzacego i czekac,az sam usnie?no prosze cie.. Wiem ze to nie jest dobre,ale niestety czasem trzeba. A u lekarza byl,i tak jak pisalam jest zdrowym dzieckiem,nic mu nie dolega ze strony zdrowotnej. Nie jestem typem kobiety ktora szuka porad w internecie,a na koncu u lekarza.
 
Latwo pisac ze usypianie na rekach nie jest metoda,jak sie ma spokojne dziecko. Co mam go zostawic w lozeczku placzacego i czekac,az sam usnie?no prosze cie.. Wiem ze to nie jest dobre,ale niestety czasem trzeba. A u lekarza byl,i tak jak pisalam jest zdrowym dzieckiem,nic mu nie dolega ze strony zdrowotnej. Nie jestem typem kobiety ktora szuka porad w internecie,a na koncu u lekarza.
Ale on wlasnie tym placzem wymusza, abys go brala na rece. Jesli tego nie zakonczysz to dalej tak bedzie. Decyzja nalezy do Ciebie. Moj od urodzenia byl kladziony do lozeczka i zasypial sam. Pamietam jak mial 4 miesiace i pojechalismy do moich rodzicow. I moja mama i tata usypiali go na rekach, bo to tak slodko, a oni rzadko widuja wnuka. Po powrocie do domu mialam masakre. Nie chcial zasypiac sam, tylko musialam go usypiac na rekach! Nie mialam sily go tak usypiac, sama jestem bardzo drobna, kregoslup mam w zlym stanie i powiedzialam sobie, ze no tak nie bedzie i kladklam go do lozeczka, oczywoscie plakal, ba nawet darl sie, ale absolutnie nie bralam go na rece. Soedzialam przy lozeczku, glaskalam po glowce, trzymalam za raczke. Po kilku dniach na nowo sie przestawil i znow sam zasypial.
 
A poza tym czy bylas z dzieckiem u neurologa? Pediatra niewiele Ci pomoze, u nas pediatra nie rozpoznala u dziecka wzmozonego napiecia miesniowego, dopiero neurolog wiec proponuje wizyte u neurologa.
 
Ale on wlasnie tym placzem wymusza, abys go brala na rece. Jesli tego nie zakonczysz to dalej tak bedzie. Decyzja nalezy do Ciebie. Moj od urodzenia byl kladziony do lozeczka i zasypial sam. Pamietam jak mial 4 miesiace i pojechalismy do moich rodzicow. I moja mama i tata usypiali go na rekach, bo to tak slodko, a oni rzadko widuja wnuka. Po powrocie do domu mialam masakre. Nie chcial zasypiac sam, tylko musialam go usypiac na rekach! Nie mialam sily go tak usypiac, sama jestem bardzo drobna, kregoslup mam w zlym stanie i powiedzialam sobie, ze no tak nie bedzie i kladklam go do lozeczka, oczywoscie plakal, ba nawet darl sie, ale absolutnie nie bralam go na rece. Soedzialam przy lozeczku, glaskalam po glowce, trzymalam za raczke. Po kilku dniach na nowo sie przestawil i znow sam zasypial.
Przyłączam się i zgadzam e 100%. Niestety płacz jest nieunikniony bo wiadomo, że dziecko będzie protestować. Ale da radę!Kilka dni płaczu i będzie zasypiał sam. Ja już chyba w innym wątku opisałam oduczanie zasypiania przy piersi i uczenie zasypiania samemu w łóżeczku. Trochę to wymaga stanowczości i cierpliwości. Ale warto. Nie musisz stać i patrzeć jak płacze. Ja również jak koleżanka wyżej, jestem przy łóżeczku, trzymam dłoń na główce. Dziecko wie, że nie jest samo.
 
Rozwiązanie
Do góry