reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomóżcie zinterpretować (zdjęcie)

arjot

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Kwiecień 2019
Postów
33
Nie rozumiem jeszcze za bardzo na czym polega prowadzenie takiego kalendarzyka z temperaturą (dopiero się uczę),

temperaturę mierzyłam codziennie rano o tej samej porze. Cykl jeszcze trwa, ale zmierza ku końcowi (moje cykle mają ok 28-32 dn)

Staramy się z mężem o dziecko, więc chciałabym wiedzieć kiedy następuje owulacja, pomóżcie mi proszę zinterpretować ten wykres i określić kiedy wg. temperatury ona wystąpiła.


I czy normalny jest tak duży wzrost temperatury jak dzisiaj? Nie było zbyt dużych wahań w ciągu cyklu, aż tu nagle bum, mierzyłam kilka razy, bo nie wierzyłam własnym oczom, czuję się dobrze, nic mi nie dolega, nie wiem zupełnie o co chodzi.
967289
 
reklama
Rozwiązanie
Czasem śluz jest bardzo skąpy i występuje bardzo krótko np kilka godzin. Póki co nie zostaje nic innego jak mierzyć dalej o sprawdzić czy skok się utrzyma czy to jakieś zaburzenie (jakieś czynniki zaburzajace? sen, choroba, alkohol?).

U mnie śluz w dni płodne jest dosyć konkretny, a nawet śmiem twierdzić, że leje się ze mnie jak z rynny :)
Mam nadzieję, że temperatura się utrzyma na tak wysokim poziomie, ten miesiąc był bardzo intensywny jeśli chodzi o starania o dzidziusia :), co to czynników zaburzających temperaturę, to nie było takich.
Wręcz porzadany jest taki skok w czasie owulacji. Polecam połączyć kropki będzie przejrzyście. O której godzinie mierzysz i w jakim miejscu?
 
Dobrze by było jeszcze do tego notować śluz. Przy nałożeniu śluzu i temperatury wyznaczenie owulacji/dni plodnych jest bardziej precyzyjne.
 
7 rano, pod językiem, już dawno nie mam dni płodnych (obserwuję też śluz), więc to raczej nie może być owulacja, nie wiem o co chodzi :)
Czasem śluz jest bardzo skąpy i występuje bardzo krótko np kilka godzin. Póki co nie zostaje nic innego jak mierzyć dalej o sprawdzić czy skok się utrzyma czy to jakieś zaburzenie (jakieś czynniki zaburzajace? sen, choroba, alkohol?).
 
Czasem śluz jest bardzo skąpy i występuje bardzo krótko np kilka godzin. Póki co nie zostaje nic innego jak mierzyć dalej o sprawdzić czy skok się utrzyma czy to jakieś zaburzenie (jakieś czynniki zaburzajace? sen, choroba, alkohol?).

U mnie śluz w dni płodne jest dosyć konkretny, a nawet śmiem twierdzić, że leje się ze mnie jak z rynny :)
Mam nadzieję, że temperatura się utrzyma na tak wysokim poziomie, ten miesiąc był bardzo intensywny jeśli chodzi o starania o dzidziusia :), co to czynników zaburzających temperaturę, to nie było takich.
 
Rozwiązanie
Do góry