reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poniżej trzeciego centyla i co z tego?

Z laktatorem jest za pan brat od porodu, bo żeby dodawać BMF musiałam ściągać. Teraz też ściągam, żeby mieć zapas na wyjścia ale to jest jedno ściągnięcie dziennie (teraz właśnie siedzę i się doję :D) bo na więcej trudno z turlającym się po całym mieszkaniu niemowlakiem znaleźć czas, szczególnie że jak on mnie widzi z maszyną przy jego cycusiach to się wkurza :p Zresztą to ma sens jeśli problem jest przejściowy a on nigdy na moim mleku dobrze nie przybierał więc nie sądzę że kiedyś zacznie... pytanie DLACZEGO i czy nie jest tak, że tak już ma i można sobie z tą wagą dać spokój. Dodam jeszcze że on wygląda na więcej niż waży. Każdy lekarz zanim go zważy to uważa że jestem czepiającą się matką, bo przecież dziecko takie okrąglutkie. Długościowo jest przy tym na 50 centylu, wskaźnik antropomorficzny ok więc nie wiadomo gdzie się te kg ulatniają. Lekarza mamy ponoć najlepszego, na wizytę to prawie jak na audiencję do papieża się trzeba umawiać ale może ktoś mi jeszcze poleci kogoś sprawdzonego z Wrocławia? A istnieje jakiś specjalista w tej dziedzinie? Jest coś takiego np jak dietetyk niemowlęcy?
 
reklama
kok ja patrzac w swoja ksiazeczke zdrowia mam od urodzenia do 18 rz wpisywane zbyt niska waga, zawsze pon. 3 centyla. Moja pierwsza córcia 3 centyl od urodzenia. Jesli dziecko podwoiło wage urodzeniowa w 6 mcu to jest ok. Teraz Julka wazy 12kg w zaleznosci czy jest wazona z pełnym brzuszkiem :-) czyli pon 3 centyla i lekarze po badaniach stwierdzili ze taka jej uroda i koniec. Poza tym dziecko jak ruchliwe to spala szybciej. A np syn mojej kolezanki wiek Julki a waga 26kg :szok: wiec chyba lepiej byc szczupłym i zdrowym niz duzym dzieckiem i potem leczyc cukrzyce itp. Ale dla pewnosci zawsze mozesz zasiegnac opinii innego lekarza.

p.s. sorki ze bez polskich znaków ale pisze jedna reka druga lulam Majke :-D
 
kok ja patrzac w swoja ksiazeczke zdrowia mam od urodzenia do 18 rz wpisywane zbyt niska waga, zawsze pon. 3 centyla. Moja pierwsza córcia 3 centyl od urodzenia. Jesli dziecko podwoiło wage urodzeniowa w 6 mcu to jest ok. Teraz Julka wazy 12kg w zaleznosci czy jest wazona z pełnym brzuszkiem :-) czyli pon 3 centyla i lekarze po badaniach stwierdzili ze taka jej uroda i koniec. Poza tym dziecko jak ruchliwe to spala szybciej. A np syn mojej kolezanki wiek Julki a waga 26kg :szok: wiec chyba lepiej byc szczupłym i zdrowym niz duzym dzieckiem i potem leczyc cukrzyce itp. Ale dla pewnosci zawsze mozesz zasiegnac opinii innego lekarza.

p.s. sorki ze bez polskich znaków ale pisze jedna reka druga lulam Majke :-D
no to ten synek naprawde sporo wazy jesli ma niecale 4 lata..... moj brat ma ponad 7 lat i wazy 28-29kg.... a szkieletorkiem nie jest.

Co do tematu...zgadzam sie z dziewczynami... jesli podwoil to jest spoko.... jest pogodny wesoly ruchliwy... czyli zdrowy... gdyby byl markotny itp to wtedy mozna by sie martwic. ale dla wlasnego spokoju skonsultuj sie z innym pediatra
 
Mnie tam osobiście jego waga nie przeszkadza, jest śliczny taki malutki, taki proporcjonalny nie jak niektóre nadmuchane bobaski. Poza tym tak jak mówisz zawsze mniej do noszenia. Tylko mnie zastanawia skąd ten pęd do trzeciego centyla u lekarzy i to sztuczny pęd bo gdyby mi kazali np dawać kaszę czy ziemniaki zamiast jabłek to ok ale dosypywanie glukozy (bo te wszystkie sztuczne dodatki to w 50% glukoza albo gorzej - sacharoza) do zdrowego jedzenia wydaje mi się dziwne. Wiadomo że jak chuderlakowi dam sam cukier do jedzenia to przytyje, tylko o czym ma to świadczyć? Synek ma prawidłowy poziom cukru we krwi, do tej pory starałam się wybierać kaszki/słoiczki bez dodatku cukru bo po co? A teraz mi każą dosładzać wszystko żeby przytył. Po co ma przytyć w taki sposób? Czy to jest tak, że jak dziecko w 6 miesiącu nie waży 8 kg to np nie urośnie mu serce, płuca itp już nigdy i dlatego go trzeba tuczyć? Bo jak nie to nie rozumiem :/

Tak jak ktoś pisał... może mój Krzyś zwyczajnie za dużo spala. Gdyby istniało ADHD u niemowlaków to moje dziecko na pewno by je miało :D. Nie macha rękami i nogami i nie gada tylko jak śpi.

Innego dobrego pediatry poszukuję ale chciałabym iść do takiego, który nie zaleca już noworodka dokarmiać mieszanką, bo mama ma "za mało" mleka lub "za mało wartościowe" mleko. Niestety wszystkie moje koleżanki trafiły właśnie na takich pediatrów zamiast do doradcy laktacyjnego i żadna już piersią nie karmi. Jak ktoś ma jakieś namiary, będę wdzięczna.
 
Ostatnia edycja:
kok - No właśnie moja pediatra sugerowała, że nie zawsze i że można to sprawdzić, ale nie wnikałam w szczegóły. Pozostaje konsultacja, bo nawet najlepszy pediatra może w jakimś temacie się pomylić. Grunt to że dziecko pogodne i zdrowe. Więc panikować nie ma co, ale sprawdzić zawsze można :)
 
Ja mieszkam w irlandii i nawet nie wiem na ktorym centylu jest mojedziecko bo ani moj gp ani pielegniarka srodowiskowa jej nie mierza ani nie waza przy kazdej wizycie. Ostatnio miala szczepienie po 12 mcu i tez jej nie zwazyla. Sprawdzila tylko czy zdrowa. Ja ja na oko zwazylam w sensie najpierw maz sie zwazyl a potem zwazyl sie z nia na rekach, wyszlo ze wazyla 9 kg. Lekarz mi w Polsce powiedzial ze jak dziecko przybiera 300g na. Miesiac to jest ok. Wyglada dobrze, nozki ma szczuple ale brzuszek bebenek :-D
 
mój mały na początku nie przybierał fajnie bo ulewał duuużo a karmiłam swoim plus na noc butelka. ale odkąd podrósł potrafi przybrać i 500g. długo był poniżej 3 centyla wagowego a teraz już jest około 10 centyla wagowego. moim zdaniem (ale mogę się mylić) jeśli dziecko przybiera prawidłowo nie ma co panikować. wpływ na wagę ma też ruchliwość malucha, ulewanie.

niedawno ważyłam szkraba i ma 6000g :) ale powiem szczerze że nieraz się zastanawiałam dlaczego synek koleżanki młodszy od mojego o tydzień waży kilogram więcej... ale też szczerze mówiąc wolę dziecko w sam raz wagowo niż ubitą kluskę...
 
reklama
Jestem zdrową i byłam zawsze zdrowa.Urodziłam się z wagą 290 a majac rok miałam 6 kilo! 14 kilo wazyłam w 4 klasie podstawówki.Przebadana w wzdłuż wszez wszedzie ze mną jezdzili po polsce. Kiedys moj mama pojechała do jakiegoś słynnego lekarza z wynikami a on jej powiedział" czego Pani chce od tego dziecka?po co Pani szuka jak to dziecko ma dobre wyniki! niech Pani spojrzy na siebie i meża jakkim cydem wy chcecie żeby dziecko było grubsze jak Pani taka sama chuda" no i skończyły się jezdzenia po lekarzach a ja zawsze byłam zdrowa. w 16 tygodniu ciazy wazyłam 35 kilo!! gdzie lekarze zawsze głowami kręcili .
w Dniu cesarki wazyłam 54 kilo.Teraz warze 50 kilo ale trochszke za duzo bo jestem nisja bo 154.Dodam ze z waga 35 urodzilam zdrowe dziecko (nie liczac tego ze go zarazili w szpitalu) chociaż był to hardcore i jedna wielka masakra walka i ból ze skurczy kazdego dnia. i całe 6 miechow lezenia na zmiane dom i szpital
 
Do góry