reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik pielęgnacji dziecka

reklama
Dziewczyny z tego co zauważyłam to opinie "specjalistów" są bardzo różne i dlatego chciałam poznać waszą, kiedy wybieracie się z maluchami na pierwszą wizytę do dentysty?
 
Freiya, też o tym ostatnio myślałam, ale u nas niestety jeszcze na to za wcześnie, zbyt dziki jest Q jeśli chodzi o lekarzy, boi się bardzo gabinetów, buzi by nie otworzył, chyba, że z dzikik rykiem. Myślałam o tym, że jak wyjdą wszystkie mleczaki to pójdziemy na kontrolę, czyli pewnie gdzieś za rok, póki co zęby Kubin ma myte 2 x dziennie, lubi to i pilnuję, żeby zawsze porządnie te ząbki były umyte i wypłukane. A Ty kiedy planujesz się wybrać?
 
ja planuję iść z nim na wizytę gdy pojawią się wszystkie zęby- lub przynajmniej do czwórek.
już teraz widzę, że jedna dwójka rośnie krzywo i na górnej jedynce ma taką plamkę, ale identyczną ma mój brat. więc myślę, że to taki urok zębów Młodego.
 
Hej Laseczki, mam pytanie czy Wasze maluchy obgryzają paznokcie? Nina strasznie, już 2 miesiące z nią walczę a i tak obgryza. Patryk robi to samo, może taka genetyka u nich, że palce do buzi...ale co mam zrobić, jak oduczyć. Nie skutkuje proszenie!Upominanie. Nie pamiętam już kiedy obcinałam jej te pazurki u rąk. Co robić?
 
Ja swojego czasu kupowalam dla Kami w aptece specjalny lakier dla dzieci, które obgryzaja paznokcie. On jest gorzki w smaku.
 
Netka- ja również słyszałam o takim specjalnym gorzkim lakierze dla obgryzających paznokcie, ale znam takie osoby co pierwsze obgryzają ten lakier, a później dobierają się do pazurków. Na pocieszenie powiem Ci, że ja sama obgryzałam paznokcie bardzo długo, ale jak poszłam do szkoły średniej, to było mi wstyd jak moje dłonie wyglądają i jakoś dałam radę oduczyć się. Mój P obgryza i ma okropne pazury blee
 
A ja z doswiadczenie wiem ze do tego lakieru do paznokci idzie sie przyzwyczaić i obgryzc pazury razem z nim :zawstydzona/y: Sama przestałam obgryzac paznokcie w gimnazjum, jak miałam chyba 14 lat. Powodem zaprzestania była kolezanka której strasznie zazdrosciłam długich, zadbanych i pomalowanych paznokci. No i dało się:) Swoją drogą, nie wiedziałam ze nasze maluchy juz są na tyle duze zeby cos takiego robic.
 
reklama
Załamka jak mi zacznie obgryzać z lakierem. Już nic nie działa na nią :(a pazury ma straszne i dalej obgryza-i się do tego przyznaje!:(:angry:
 
Do góry