reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

porady prawne i sprawy urzędowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
A ja mam taki problem troche mnie nurtujący i mam nadzieję,że stresuję się nie potrzebnie:)))Bardzo proszę o odp. A więc zwolnienie mam do 21.03 i wizyte u lekarza miałam mieć 22.03 ale lekarz mi przełożył na 23.03,bo go nie będzie i moje pytanie czy nie będzie problemu ze zwolnieniem jak zawioze 23.03 od 22.03 położna powiedziała mi,że lekarz mi wystawi od 22.03,bo niby mam 3dni aby powiadomić zakład pracy.Dla lekarza nie ma problemu z tym zwolnieniem a ja się cały czas stresuje aby mi wystawił z datą 22.03 .bo to różnie bywa a w końcu chodzi o kasę:/
 
Ola zwolnienie do zakładu pracy musisz oddać w ciągu 7 dni, a lekarz tak jak napisałaś może je wystawić do 3 dni wstecz, więc się nie martw ;-)
 
A ja mam taki problem troche mnie nurtujący i mam nadzieję,że stresuję się nie potrzebnie:)))Bardzo proszę o odp. A więc zwolnienie mam do 21.03 i wizyte u lekarza miałam mieć 22.03 ale lekarz mi przełożył na 23.03,bo go nie będzie i moje pytanie czy nie będzie problemu ze zwolnieniem jak zawioze 23.03 od 22.03 położna powiedziała mi,że lekarz mi wystawi od 22.03,bo niby mam 3dni aby powiadomić zakład pracy.Dla lekarza nie ma problemu z tym zwolnieniem a ja się cały czas stresuje aby mi wystawił z datą 22.03 .bo to różnie bywa a w końcu chodzi o kasę:/

zeby powiadomic zus masz chyba nawet 7 dni czasu, tylko teraz musisz sobie dokładnie przypilnowac, żeby ci lekarz dał l4 z odpowiednia datą..przy wizycie koniecznie mu zwróc na to uwagę...i powinno byc ok...lepiej żeby l4 miało ciągłośc..
 
A czy ktoś wie jak to jest z ostatnim zwolnieniem...........dostane np do przewidywanej daty porodu czyli do 12 maja, a jesli urodzę wcześniej to jak to sie ma do końca umowy w pracy?umowe bede miec do dnia porodu, wie może ktos???
I jeszcze jedno............kiedy złozyc wniosek o zasiłek macierzyński do zus,,,,po urodzeniu juz?
 
A czy ktoś wie jak to jest z ostatnim zwolnieniem...........dostane np do przewidywanej daty porodu czyli do 12 maja, a jesli urodzę wcześniej to jak to sie ma do końca umowy w pracy?umowe bede miec do dnia porodu, wie może ktos???
I jeszcze jedno............kiedy złozyc wniosek o zasiłek macierzyński do zus,,,,po urodzeniu juz?

hmmm z tego co ja pamietam to zadnego wniosku do zausu nie skladalam o macierzynski moj zaklad pracy to robil,ja mialam L4 do 10 grudnia i 11 grudnia urodzilam wiec super mi sie trafilo,jezeli urodzisz wczesniej niz 12 maja to jasne ze L4 liczy sie do dnia porodu a nie do dnia do kiedy tak naprawde bylo
 
a własnie jak to jest z macierzyńskim? trzeba po porodzie zanieść do pracodawcy jakiś wniosek?
ten wniosek jest gdzieś gotowy, czy w szpitalu się dostanie, czy jak?:confused:
 
do pracodawcy zanosisz zasiwadczenie ze szpitala ktore dostaje sie noi tam jest napisana data porodu itp i to wsio,ja nic wiecej nie zalatwialam,tyle ze np jezeli lekarz da L4 do dnia porodu a urodzi sie np pare dni pozniej to juz liczy sie macierzynski wiec trzeba jakos kolowac aby nie wykorzystac tego macierzynskiego przed porodem bo jest taka mozliwosc ze nawet 2 tyg przed mozna juz isc na macierzynski
 
reklama
a potem szef już zanosi to do zusu, czy ja muszę?
no właśnie bez sensu jak bedzie szedł macierzyński a ja jeszcze w ciązy .....
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry