reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród naturalny czy cesarskie cięcie ?

Tangerieme

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
170
pytanie szczególnie do kobiet które już rodziły. Jakie są Wasze przeżycia i doświadczenia? Jak z powrotem do formy po porodzie naturalnym a cesarskim cięciu ?
Mam wade wzroku przez która mam wyższe ciśnienie w oczach i zastanawiam się czy pomimo ze nie będzie przeciwwskazań według lekarza nie jest to ryzyko dla mojego zdrowia. 5 sierpnia mam ostatnia wizytę na której ustalę z lekarzem plan porodu i ciagle o tym myśle w jaki sposób będzie dla NAS lepiej rodzić.
 
reklama
Rozwiązanie
W poniedziałek miałam cesarkę a w czwartek rano już nie wzięłam tabletek. I nic specjalnie nie bolało. Ale to ja, inna mama może mieć inaczej. Eksperymentów nie polecam.
Ja akurat wiem kiedy mogę przestać bo przeszłam jeszcze inna skomplikowana operacje i wiem jak to na mnie działa.
Ja rodziłam naturalnie. Poród wspominam bardzo dobrze, doszłam do siebie szybko.
Jeśli chodzi o ciśnienie w oczach to nie dziwie sie, ze masz obawy.. moze skonsultuj to jeszcze z jakimś innym dobrym lekarzem?.
 
Ja rodziłam naturalnie. Poród wspominam bardzo dobrze, doszłam do siebie szybko.
Jeśli chodzi o ciśnienie w oczach to nie dziwie sie, ze masz obawy.. moze skonsultuj to jeszcze z jakimś innym dobrym lekarzem?.
Bylam u trzech okulistów. Pytałam gin i decyzja należy do mnie tak naprawdę. Bo podobno rodzi się z gorszymi wadami wzroku. Ale to moja pierwsza ciaza nie będę wiedziała co mogę i co robić. Wiem ze instynkt mi podpowie. Ale jednak muszę zdecydować tak albo tak. Bo czasu wbrew pozorom zostało niewiele bo to juz za miesiąc
 
Skoro nie ma bezwzględnych przeciwskazan to pewnie i ryzyko jest małe /żadne.
W innym wypadku nikt by się pod tym nie podpisał i nie dał zgody.
 
Ja miałam cesarskie cięcie. Szybko do siebie doszłam, rana bolała nawet nie przez cały połóg. Szczerze, to w ciąży ciągle myślałam, że obojętne mi to jak urodzę. Jednak cieszę się, że była to cesarka :) jedyne co, to bałam się narkozy, musiałam ją mieć ze względu na to, że znieczulenie od pasa w dół na mnie nie zadziałało.
 
Bylam u trzech okulistów. Pytałam gin i decyzja należy do mnie tak naprawdę. Bo podobno rodzi się z gorszymi wadami wzroku. Ale to moja pierwsza ciaza nie będę wiedziała co mogę i co robić. Wiem ze instynkt mi podpowie. Ale jednak muszę zdecydować tak albo tak. Bo czasu wbrew pozorom zostało niewiele bo to juz za miesiąc
Skoro byłaś u trzech okulistów i na dodatek ginekolog Ci tak powiedział to bym sie na Twoim miejscu nie martwiła.
 
Ja rodziłam przez cc. Chociaż marzyłam o porodzie naturalnym ale jednak los zadecydował za mnie inaczej i nie miałam wyboru. Dobrze wspomina cc. Szybko doszłam do siebie. Rana bardzo nie bolała, szybko się goiła.
Jeśli chodzi o wzrok to ja też mam wadę wzroku ale po badaniu u okulisty zadecydował, że to nie jest przeciwwskazanie. No ale każdy przypadek jest inny ale myślę, że jak okulista widziałby jakieś ryzyko to dałby Ci skierowanie na cc
 
reklama
Ja tez mam podwyzszone cisnienoe w gałkach i rodziłam naturalnie. Porod byl tak ciezki i spowodowal ogromne obrazenia przez ktore panicznie boje sie ze kiedykolwiek znowy bede musiala rodzić. 1.5 miesiaca chodzilam zgieta w pół, przy wypróżnianiu byl placz z bólu, bylam nacieta i peklam tak ze mialam 32 szwy. NIGDY WIĘCEJ.
Co do oczu to podczas porodu doszlo do mikrowylewów.
Pamiętaj jednak ze kazdy porod jest inny. Niektóre kobiety po porodzie sn na drugi dzien normalnie chodza itp.
Niezależnie od tego jak urodzisz mam nadzieję ze szybko dojdziesz dp siebie:)
 
reklama
Mam za sobą jeden poród naturalny i powiem ci, że innego sobie nie wyobrażam. Za dwa tygodnie kolejny przede mną i też wolałabym poród SN niż cesarkę. Samo to, że po porodzie naturalnym po godzinie byłam już na nogach i wszystko mogłam robić bez problemowo było ogromnym ułatwieniem.
Jeśli okulista przeciwwskazań nie widzi to pewnie nie ma się czego bać.
Ja sobie za to cesarki nie wyobrażam bo wiele rzeczy przy dziecku bym zrobić nie mogła sama.
 
Do góry