reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Ja biorę tak jak w sygnaturce:
Leki (w IV ciąży): Letrox 112,5 mg, Molekin D3 4000. j., Siofor 3x500, Femibion co drugi dzień, accard 75mg na noc, B-complex metylowane co drugi dzień, Encorton 10mg, Clexane 0,6, Luteina dopochwowo 2x2, Duphaston 2x1, Omega med DHA.

Mi tak szaleją cukry, że myślę powoli o L4... w domu (mialam teraz w pon i wt urlop) jakos latwiej bylo planowac posilki i zapanowac nad cukrami. W pracy dzis mam po posilkach ciagle ponad norme :( chociaz na czczo bylo ok, a wczesniej mialam pare razy wyzej w weekend... ale myślę, że praca siedząca robi swoje, w domu się więcej jednak ruszałam, a tu - masakra...

@ovli22 a kiedy masz wizytę?

Dziękuje ;)
Wizytę mam 17 czerwca w poniedziałek ;) mam nadzieje , że dotrwam ;)
Narazie nie plamie tylko ból tak jakby jajnika .
Identyczny jak na @ .
 
reklama
Ja bylam cała ciążę na l4
Ja oprócz tego co napisałaś bralam Wit D, Prenatal uno / duo dodatkowo dha tak żeby mieć dawkę ok 1000 na dzień, leki na ciśnienie, do 12tc metformine, magnez i pptas

Bo myśle ze w poniedziałek wezmę zwolnienie lekarskie jeśli będzie wszystko Ok [emoji6]
Chce sobie dać szanse . Późnej znów będę żałować ze praca była ważniejsza .
 
@Oczekujaca123 - jak maluszki?? :) Ile brałaś metformine i jaki lek dokładnie? Dobrze pamietam ze miałaś problemy z cukrem na czczo? Jak udało Ci się je opanować?

@ovli22 - taki ból miałam w każdej ciąży. Tej również. Trzymam kciuki. I dawaj znać po! Ps. Wróciliście już do PL bo nie pamietam? A chyba kiedyś pytałaś o lekarzy w Wlkp, dobrze kojarzę?
Ps. Ja tez myśle o L4. Rodzice mnie namawiają, mąż tez już wspominał...
 
@Marthi to zależy jak się czujesz. Jeśli nie dajesz rady to jest jak najbardziej wskazane l4. Ja chodziłam do pracy to nie myślałam tyle

Co do cukrów to one mogą wariowac w ciąży. Ponoć szczególnie na samym początku i potem w okolicy 24 tc
 
@Marthi to zależy jak się czujesz. Jeśli nie dajesz rady to jest jak najbardziej wskazane l4. Ja chodziłam do pracy to nie myślałam tyle

Co do cukrów to one mogą wariowac w ciąży. Ponoć szczególnie na samym początku i potem w okolicy 24 tc

Kochana, czuje się ok wiec na to nie mogę narzekać. No jedynie co to w pracy po 4-5h siedzenia zaczyna mnie kręgosłup bolec... ale chodzi mi o to L4 pod katem cukru bardziej :/ Myśle, ze to siedzenie w pracy swoje robi. W domu jak w weekend czy w pon lub wt robiłam posiłki to jednak się więcej ruszałam, chodziłam i cukry po posiłkach ok, dzisiaj po I i II śniadaniu mega wysokie, ponad normę, aczkolwiek chociaż na czczo były ładne. Nie umiem znaleźć logiki na razie z tymi cukrami... :/ Pytanie czy to się jakos unormuje czy to już cukrzyca ciążowa. Jutro chce badać z krwi Glukozę + pozostałe rzeczy jakie kazał gin.
 
Już po usg. Wszystko ok. Mała zrobila przemeblowanie i jest zas glowka w dół. Na dzień dzisiejszy klusia ma ok 1370g :)

20190612_172440.jpeg
 
Ostatnia edycja:
@Oczekujaca123 - jak maluszki?? [emoji4] Ile brałaś metformine i jaki lek dokładnie? Dobrze pamietam ze miałaś problemy z cukrem na czczo? Jak udało Ci się je opanować?

@ovli22 - taki ból miałam w każdej ciąży. Tej również. Trzymam kciuki. I dawaj znać po! Ps. Wróciliście już do PL bo nie pamietam? A chyba kiedyś pytałaś o lekarzy w Wlkp, dobrze kojarzę?
Ps. Ja tez myśle o L4. Rodzice mnie namawiają, mąż tez już wspominał...

Tak już dawno wróciłam w styczniu 2018 [emoji6]
Już nie chodzie do lekarza z Gorzowa !
Znalazłam innego Z Poznania ma swoją klinikę i przyjeżdża 2 razy w tygodniu . Jest też endokrynologiem także super !
Młody ma wiedzę na moje problemy także zobaczymy .

A masz jeszcze jakieś plamienia ? Czy narazie spokój ?
W którym jesteś tygodniu ?
 
@justkaki - ale duża się wydaje na foto :) Gratuluje udanej wizyty!

@ovli22 - a jak się ten lekarz nazywa, z ciekawości? Ja jestem z Poznania nie wiem czy pamiętasz :)
Nie, ja nie mam i nie miałam plamien. Miałam upławy tylko w dniu, w którym robiłam test (dokładnie Dzień Matki) ale to był dopiero u mnie 27 dc wiec się w ogóle nie spodziewałam, ze może być ciąża (moje cykle maja zwykle 33-35). Od razu wzięłam 2 x 2 luteinę i 2x1 Duphaston i biorę tak cały czas i mam cicho od tamtego dnia: ODPUKAĆ nie ma plamien i oby już nie było nigdy!!!! Ja mam dziś 6tc + 2 dni. Także sam początek... byłam w 5+4 potwierdzić ciąże ale był tylko pęcherzyk i ciałko żółte wtedy. Dziewczyny mówią, ze idealnie jak na wiek ciąży. W necie jak sprawdzałam to się zgadzało z tym co łaski tu pisały. :) Kolejna wizyta u innej gin jutro - modlę się o serduszko...a potem 19.06 u mojego gina :)
 
reklama
@Marthi Ja bym poszła na L4 to nie jest twoja pierwsza ciąża prawda jest taka że może być różnie po co masz sobie wyrzucać że jak byś siedziała w domu było by inaczej? Ja we wszystkich ciazach mówiłam że pójdę na L4 po badaniach w 12 tc w tej poszłam w 4+2 leżałam w domu a i tak miałam krwotok i łożysko tworzące się w najgorszym miejscu z możliwych bo na ujściu szyjki....
Ja w ogóle uważam że jak się nic nie dzieje to można pracować bo rzeczywiście niektóre zawody relaksujący mają wpływ na myślenie
ale tak szczerze nigdy poza ciąża nie masz i będziesz mieć mozliwosci po prostu się poobijać przez 9 miesiecy : D więc idź na L4 i korzystaj z kolejnych 8 miesięcy błogiego oglądania TV i gadania z maluszkiem ♡♡♡
 
Do góry