reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Trisomia 13, czyli zespol Patau.
Bardzo możliwe, że wada była losowa. Pewnie byłoby dobrze zrobić fragmentację DNA nasienia oraz krzywe cukrowa i insulinowa (podobno insulina uszkadza komórki jajowe).
Jeśli chodzi o immunologie, to z reguły są to badania na takie czynniki, które wpływają najczesciej na poronienia w 1 trymestrze, w sensie ze organizm zwalcza zarodek - cross match sprawdza czy organizm wytworzyl przeciwciala na partnera, allo mlr czy wytwarza się ochrona zarodka, ana3 - antygeny jądrowe, niektóre z nich mogą potraktować zarodek jak coś niebezpiecznego i próbują go zabić I np KIR implantacyjne, jak jest ich mało lub wcale to zarodek może mieć problem żeby się zaimplantowac. Te pierwsze 2 poronienia teoretycznie mogły być spowodowane którymś z tych czynników, bo rzeczywiście ciężko żeby 3 razy pod rząd trafiły się wady przy prawidłowym kariotypie. Jednak chyba najpierw bym sprawdziła to nasienie i insulinę. Badania immunologiczne są drogie, zmienne w czasie a leczenie dość kontrowersyjne.
 
reklama
Cześć dziewczyny mam pytanie gdzie mogę wykonać badanie allo-mlr mąż+ dawca wiem że w Krakowie awaria sprzętu więc odpada może Oświęcim albo Jaworzno lub Wadowice proszę pomóżcie szukam na już
 
Dziewczyny powiedzcie badanie allo-mlr (układzie mąż + inny dawca ) co to wogole oznacza ??
Sprawdzają czy wytwarzają się przeciwciala blokujące kiedy zmieszają Twoja krew i męża a następnie sprawdzają czy się wytwarzają te przeciwciala kiedy zmieszają krew Twoja i innego przypadkowego pacjenta. Niestety niektóre problemy immunologiczne dotyczą pary i np. Wy możecie mieć zły wynik a już z innym dawca miałabyś dobry. Czasem lepiej np działają szczepienia pullowane niż limfocytami męża.
 
Dziewczyny proszę pomóżcie mam wykonać bananie allo-mlr układ mąż+inny dawca jestem po szczepieniach pullowanych,jak takie badanie się nazywa czy jest to zwykłe badanie allo-mlr czy ma jakoś inną nazwę zadzwoniłam do jednego labo i zapytałam o takie badanie jak allomlr (układ mąż +Inny dawca) i pani z kabo nie wiedziała co to za badanie 😔 jeśli robiliście już takie badanie proszę pomóżcie będę wdzięczna
 
Cześć, czy ktoś miał wizytę u dr Izabeli Winkler - podobno zajmuje sie poronieniami z przczyn immunologicznych. Zastanawiam się czy stosuje wlewy Smoflipid i Accofil?
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie nie wiedziecie gdzie podadzą mi wlew z immuglobiny przed transfer miałam mieć podany w angelusie ale nie chcą bo to jest ukraińska immuglobina i że nie jest w Polsce zarejestrowana czas mnie nagli bo w poniedziałek transfer a oni mi wczoraj dzwonią i mówią że tego nie podadzą miłego dnia
 
Do góry