reklama

Poszerzona lewa tylna komora mózgu.

Temat na forum 'Forum pediatryczne' rozpoczęty przez *martusia*, 21 Grudzień 2012.

1. *martusia*

*martusia* Fanka BB :)

witam,

urodziłam w 38tc mając cukrzycę ciążową,od 5lat mam też potwierdzoną niedoczynność tarczycy - w ciąży brałam euthyrox 25 później 50. miałam też ciągle wysoki poziom białych krwinek, neutrofili, pod koniec anemię. poród był wywoływany 3 razy, skończyło się CC. w 2 dobie życia na usg główki u Oliwierka stwierdzono poszerzoną lewą tylną komorę mózgu. dziś byliśmy na kontrolnym usg i komora jest nieznacznie poszerzona ale wciąż. mam pytania:
    - skąd się to bierze? co na to ma wpływ w życiu płodowym?
    - czy może jakkolwiek skutkować na rozwój mózgu i synka?
    - czy mogę jakoś pomóc synkowi?

dr wykonująca badanie powiedziała że neurolog zleci dalszą diagnostykę ale przebąknęła coś o rehabilitacji i napięciu mięśniowym... neurolog mamy umówionego na 4 stycznia.

bardzo proszę o pomoc bo umieram ze strachu...

Ostatnia edycja: 21 Grudzień 2012
  2. kachaa28

kachaa28 Fanka BB :)

witaj,na tym forum juz bardzo dawno nie bylo eksperta.a co mowi twoj pediatra??konsultowalas sie z nim??jak lekarz ktory wykonywal usg nie mowil ze to cos strasznego to pewnie tak nie jest.moze maluch poprostu bedzie mial wzmozone napiecie miesniowe a w dzisiejszych czasach to jest mozna powiedziec bardzo popularne wsrod babelkow i wystarczy rehabilitacja.nie martw sie na zapas.maly pewnie jest zdrow jak ryba:-)pozdrawiamy

3. reklama
  4. *martusia*

*martusia* Fanka BB :)

oj no to szkoda że nie ma... jeszcze się nie konsultowałam z pediatrą bo chodzę z małym do luxmedu bo mamy pakiet i tam do różnych chodzimy ale teraz 27 grudnia mam szczepienia więc porozmawiam z panią doktor. no i powiem szczerze widzę u Oliwierka niektóre objawy tego napięcia mięśniowego... i jeszcze dr wykonująca usg powiedziała że za 2 msce widzimy się na kontroli. właśnie też słyszę że co i raz dziecię ma te napięcie i ćwiczenia są potrzebne...

no nic, 27 grudnia już niedaleko i zobaczymy. neurolog też za chwilę. ech, ja mam wrażenie że z małym od lekarza nie wychodzę, ciągle coś.

5. adamtata

adamtata Zaciekawiona BB

jak najszycbiej trzeba zaczac rehabilitacje, potrafi zdzialac cuda, akurat mowie na podstawie wczesniakow znajomych, ale mysle ze warto sie postarac o dobra rehabilitacje nawet jesli diagnozy sa w jakis sposob przesadzone,

Poleć forum