reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje porady .

Dołączył(a)
2 Czerwiec 2021
Postów
4
Dzień dobry. Mam pytanie, dostałam umowę na okres próbny od 1.05.2021 do dnia 31.07.2021. Po miesiącu czasu pracy okazało się, ze jestem w pierwszym miesiącu ciąży. Czy mogę iść na L4? Czy zakład pracy przedłuży ze mną umowę do dnia porodu i będę miała macierzyński ? Czy lepiej przepracować te dwa miesiące do następnej umowy?
 
reklama
Nie przedłużą dopóki nie będzie to 12 tydzień o ile się nie mylę. Ja bym poczekała jeśli się dobrze czujesz i praca nie jest zagrożeniem :)
 
@pauletta.12 Warunki pracy nie są podstawą do zwolnienia. Podstawą do przebywania na zwolnieniu chorobowym jest choroba (a ciąża chorobą nie jest). Prawo pracy mówi, że w takim przypadku pracodawca musi zmienić Ci miejsce pracy na takie, w którym możesz pracować. Jak takiego nie ma - to ma zwolnić Cię z wykonywania obowiązków z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. A jak jest - to każdy wie.
 
Do góry