reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje wsparcia.

Dołączył(a)
9 Maj 2020
Postów
7
Witam serdecznie wszystkich. Jestem tu nowa . Mam 33 lata. Zawsze miałam regularne cykle 29-31 dni. Ostatnią miesiączke miałam 1 kwietnia. Dzisiaj mija 10 dzień kiedy spóźnia mi się okres. Wykonałam trzy testy. Ostatni w 8 dniu po spodziewanej miesiączce. Wynik negatywny. Do poniedziałku miałam bolą podbrzusza i tkliwe piersi. Teraz wszystko ustalo po za bólem podbrzusza. Kluje, tak jakby rwie mnie. Niestety nie jest w pl tylko w nl. Umówiłam się na wizytę Ale niestety dopiero za tydzień mam konsultacje telefoniczną A po niej dopiero wizyta czyli 2 tyg muszę czekać A bardzo się niepokoje, nigdy nie spóźnił mi się okres dłużej niż 3 dni. Bardziej obawiam się tych bóli jajnikow. Czy ktos byl w takiej sytuacji?? Czy jakos to sie wyjaśnilo? Mam stałego partnera. Ciążę raczej mogę wykluczyć?? Pozdrawiam.
 
reklama
Rozwiązanie
Hej zgodnie z obietnicą. Właśnie wyszłam od Pani ginekolog. Wszystko w porządku. Tylko w lewym jajniku widać zmiany po torbieli krwotocznej która się wchlonela. Zrobiłam też cytologie wyniki za miesiąc. Prawdopodobnie miałam cykl bezowulacyjny i stąd ten ból podbrzusza. Zdrówka dla wszystkich:)
Jeżeli testy wyszły negatywne to myślę że ciążę można wykluczyć no ale pewności nie ma. Moja siostra też miała podobne objawy i właśnie nieregularne cykle, szczególnie ten ból był silny. Dopiero USG przezpochwowe wykazało PCOS (zespół policytycznych jajników), takim charakterystycznym objawem był również trądzik który pojawił się nagle nie tylko na twarzy ale i na ramionach czego siostra nigdy nie miała. Nie twierdzę że to na pewno to aczkolwiek myślę że to jakieś zaburzenia hormonalne. Siostra jest pod stałą opieką lekarza, stosuje środki antykoncepcyjne ale uratowali jej jajnik w ostatniej chwili. Wspomnę że ma dopiero 26 lat a leczy się od 4. Mam nadzieję że u Ciebie to tylko chwilowe wahania hormonów :) pozdrawiam
 
Dziękuję za odpowiedź. Nie mogę tego wykluczyć, bo to mój pierwszy raz kiedy się tyle spóźnia. Zawsze miałam jak w zegarku. Najgorsze jest to czekanie na wizytę ta bezsilność. Bóle nie są tak straszne, ale codziennie budzę się z tym bólem jakbym miała dostać miesiączke. Do głowy można dostać. Dużo zdrówka dla siostry!!
 
Tyle dni po ,test by wyszedł, więc to nie ciąza, może jakiś czynnik wpłynął na zatrzymanie, jakieś sytuacje stresujące?
 
Raczej nie miałam bardziej stresujacych sytuacji. Obawiam się, że to jakis torbiel albo zapalenie. No ale ciążę mimo 3 testów nadal mam z tylu głowy...i była bym szczęśliwa z tego powodu:)
 
Raczej nie miałam bardziej stresujacych sytuacji. Obawiam się, że to jakis torbiel albo zapalenie. No ale ciążę mimo 3 testów nadal mam z tylu głowy...i była bym szczęśliwa z tego powodu:)

Ja miałam podobnie, ale u mnie swoje zrobił stres - koronawirus, praca, konflikt z szefem typu Janusz biznesu, który oszczedza na wszystkim łacznie ze środkami ochrony itd. I to spowodowało, że mi okres sie przesunął, a zawsze pojawiał jak w zegarku. Stres ma różne oblicza :)
 
reklama
reklama
Wrócił w końcu, ale że sporym poślizgiem, ale chociaż wiedziałam, że to przez stres to i tak nawkręcałam sobie głupot do głowy. Najbardziej mnie w tym wszystkim denerwował bol jak podczas okresu a tu nic ani kropelk. Spóżniony po ponad 8 dniach się łaskawie pojawił ;)
 
Do góry