reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powiększone ciemiączko

Na prywatne USG i na prywatnego neurologa w moim mieście się czeka nawet kilka tygodni, więc nie bardzo rozumiem jaki plan ma Twój lekarz. Chyba że to w ramach jakiegoś pakietu i on wie, że jak za miesiąc da skierowanie, to w kilka dni badanie będzie wykonane?

Generalnie mam wrażenie, że pediatra zbyt szybko powiedział Ci, że nie podoba mu się główka. Dopiero potem sprawdził siatki centylowe i sam siebie uspokoil, ale uznał, że już pociągnie temat, żeby nie było, że zignorował.
Bardziej jej chodziło o większe ciemiączko niż było ostatnio bo obwód głowy wg mnie i siatki jest dobry
 
reklama
Jeśli mnie pamięć nie myli, to norma dla ciemiączka była 3x5cm.

U mojego młodego problem był odwrotny - w 5-6. miesiącu już je miał praktycznie zarośnięte i nie udało się zrobić USG przezciemiączkowego... Ja bym dodatkowo zrobiła badania tarczycowe, bo coś mi świta, że o tym mi kiedyś neonatolog wspominał. A ty nie masz problemów z tarczycą lub też pojawiły się w ciąży?
 
Jeśli mnie pamięć nie myli, to norma dla ciemiączka była 3x5cm.

U mojego młodego problem był odwrotny - w 5-6. miesiącu już je miał praktycznie zarośnięte i nie udało się zrobić USG przezciemiączkowego... Ja bym dodatkowo zrobiła badania tarczycowe, bo coś mi świta, że o tym mi kiedyś neonatolog wspominał. A ty nie masz problemów z tarczycą lub też pojawiły się w ciąży?
Mam i miałam niedoczynność, też właśnie o tym się dowiedziałam ale z internetu nie od lekarza, o a twierdzi że ta witamina D trzeba się skupić, nie powiedziała wprost tylko takimi półśrodkami . A powiedz mi jakie to badanie jest dokładnie dla dziecka? TSH jak i dorosłego i Ft3, FT4
 
Bardziej jej chodziło o większe ciemiączko niż było ostatnio bo obwód głowy wg mnie i siatki jest dobry
Dlatego od razu dopytywałam, czy będzie lekarz badał poziom witaminy D i ja bym z pewnością wykupiła to badanie, gdybym szła z dzieckiem na pobranie krwi. Miałam problem z dzieckiem o dużej glowie i dużym ciemiaczku kilkanaście lat temu i niestety nie zostalo dobrze przebadane i konsekwencje ponosimy do dziś.
 
Szczerze mówiąc, to mogę tylko zgadywać. Niestety nie pomogę w temacie, bo ja nigdy nie miałam problemów z tarczycą. Może masz szansę na szybką konsultację ze swoim endo?? Bo też dobrze, żeby ktoś mógł to potem te wyniki zinterpretować.
Podejrzewam, że trzeba zrobić TSH, ft3 i ft4.
 
Dlatego od razu dopytywałam, czy będzie lekarz badał poziom witaminy D i ja bym z pewnością wykupiła to badanie, gdybym szła z dzieckiem na pobranie krwi. Miałam problem z dzieckiem o dużej glowie i dużym ciemiaczku kilkanaście lat temu i niestety nie zostalo dobrze przebadane i konsekwencje ponosimy do dziś.
Jak mam to badanie zlecone. Ale zastanawiam się czy hormonalnie jej nie zrobić badań tak jak podpowiedziała mi @witch84
 
Szczerze mówiąc, to mogę tylko zgadywać. Niestety nie pomogę w temacie, bo ja nigdy nie miałam problemów z tarczycą. Może masz szansę na szybką konsultację ze swoim endo?? Bo też dobrze, żeby ktoś mógł to potem te wyniki zinterpretować.
Podejrzewam, że trzeba zrobić TSH, ft3 i ft4.
Ja przyjmuje hormon codziennie rano i na chwilę obecną jest poziom TSH w normie. Ale może to być coś z tą tarczyca bo miała kilka miesięcy temu córcia zlepione wargi sromowe, lekarka z tym że inna mówiła że może to być przyczyną z hormonami ale że miała wtedy 3 miesiące to nie drążyła tematu, na ostatniej wizycie wargi już są ok.
Powiem wam że chodzę prywatnie do lekarzy ale mam wrażenie że muszę o wszystko dopytywać, też macie odczucie że z lekarzy trzeba wiadomości wyciągać nie powiedzą wprost?
 
Jak mam to badanie zlecone. Ale zastanawiam się czy hormonalnie jej nie zrobić badań tak jak podpowiedziała mi @witch84
Tak, najlepiej od razu 3 podstawowe badania na tarczyce. Tylko normy dla dzieci są inne (ponoć... ja już niestety przerabiałam kilka razy, że lekarze różnie interpretowali te same wyniki badan).
 
Istnieje chyba coś takiego jak wrodzona niedoczynność tarczycy.
Ale nigdy tematu nie zagłębiałam.

Ja akurat trafiłam na fajnych neonatolagów.
 
reklama
Istnieje chyba coś takiego jak wrodzona niedoczynność tarczycy.
Ale nigdy tematu nie zagłębiałam.

Ja akurat trafiłam na fajnych neonatolagów.
Dziecko z ciąży, w której mama miała niedoczynnośc, powinno zostać przebadane, ale nie wiem czy wystarczy badanie w szpitalu po porodzie, czy coś może wyjść po kilku miesiącach.
 
Do góry