reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powiększone ciemiączko

Dlatego od razu dopytywałam, czy będzie lekarz badał poziom witaminy D i ja bym z pewnością wykupiła to badanie, gdybym szła z dzieckiem na pobranie krwi. Miałam problem z dzieckiem o dużej glowie i dużym ciemiaczku kilkanaście lat temu i niestety nie zostalo dobrze przebadane i konsekwencje ponosimy do dziś.
Hej, możesz powiedzieć coś więcej o tych konsekwencjach? Dziecko ma 19 miesięcy, byliśmy na USG głowy, wszystko w porządku, ale ciemiączko dość duże jeszcze i lekarz stwierdził, że nie ma opcji, żeby zrosło się do 24 miesiąca i taka Jego natura niby, bo obwód głowy w górnych siatkach centylowych..
 
reklama
Dziecko z ciąży, w której mama miała niedoczynnośc, powinno zostać przebadane, ale nie wiem czy wystarczy badanie w szpitalu po porodzie, czy coś może wyjść po kilku miesiącach.
Robili jej badania w szpitalu ,musiałabym sprawdzić co to dokładnie było poza USG oczywiście.
 
Hej, możesz powiedzieć coś więcej o tych konsekwencjach? Dziecko ma 19 miesięcy, byliśmy na USG głowy, wszystko w porządku, ale ciemiączko dość duże jeszcze i lekarz stwierdził, że nie ma opcji, żeby zrosło się do 24 miesiąca i taka Jego natura niby, bo obwód głowy w górnych siatkach centylowych..
U nas jest nieprawidłowa gęstość kości, dziecko zahamowalo wzrost i nie jest w stanie odrobić - być może dopiero w okresie dojrzewania. Jeszcze na 18 mies było ciemiączko, ale już chyba wtedy zwiększałam dawkę d3 i jakoś w tym wieku zarastalo. Chyba przez to że było duże, to niezbyt estetycznie zaroslo, widać wypukłość czaszki.
 
Hej, możesz powiedzieć coś więcej o tych konsekwencjach? Dziecko ma 19 miesięcy, byliśmy na USG głowy, wszystko w porządku, ale ciemiączko dość duże jeszcze i lekarz stwierdził, że nie ma opcji, żeby zrosło się do 24 miesiąca i taka Jego natura niby, bo obwód głowy w górnych siatkach centylowych..
Nie ma czegoś takiego jak taka jego natura. Jak lekarz tak mówi, to trzeba od niego uciekać do kogoś bardziej kompetentnego.
 
A byliście u neurologa? Mój syn też borykał się z dużym ciemiączkiem, z większym obwodem głowy, lekarka wysłała nas do neurologa, neurolog na usg przezciemiączkowe. Plus jak piszą dziewczyny sprawdziłabym poziom d3
 
Bardzo się boje. Nie wiem co mam robić,myśleć spać nie mogę. Już sama nie wiem czy jej główka jest duża czy normalna. Już z tego wszystkiego wszystko widzę...
Troche cię uspokoję. Jeszcze na tym etapie szwy nie są do końca zrośnięte. Choć to różnie wygląda u różnych dzieci. To naprawdę osobnicza zależność. Gdyby to było wodogłowie zagrażające życiu wiedziałbyś, bo dziecko byłoby nieswoje.

Co do lekarzy, bez komentarza z mojej strony, bo była tam niegrzeczna. Prywata jest dobra przy małym dziecku, jeśli masz stałego lekarza. Ktoś powinien przyglądać się dziecku od urodzenia, by wyłapywać różnice. I sprawdzać, a nie straszyć. Zanim ją usłyszałam jakąkolwiek diagnozę, to najpierw była seria badań. Bez nich żaden lekarz nie może postawić diagnozy, bo niby na oko?
Zrób USG przezciemiaczkowe. Wtedy naprawdę dużo widać. Może to cię trochę uspokoi. Tylko wybierz dobrego operatora. Nie wiem co jeszcze ci powiedzieć, bo dziewczyny dużo mądrych rzeczy napisały. Zwłaszcza @aspekt. Przy problemach z tarczyca u mamy, dziecko powinno być zbadane po porodzie. Nie wiem, czy u ciebie to zrobiono.
 
@Casablanca7 mocz u dziewczynki to nie najtrudniejsza rzecz. Rozpinasz pieluchę, podmywasz woda i leci samo. Najlepiej robić to w wannie. Z pomocą kogoś. A woreczki też nienajgorzej. Co ja się nalapalam tego moczu, to potem nawet pielęgniarkom pomagałam zakładać woreczek, bo im przeciekał. Zawsze możesz pomoczyć muzyki w zimnej wodzie lub chłodna ręką dotknąć brzuszek albo okolice nerek. Tylko wcześniej napój dziecko. To naprawdę jest dość proste. Tylko trzeba być cierpliwym 😜
 
Troche cię uspokoję. Jeszcze na tym etapie szwy nie są do końca zrośnięte. Choć to różnie wygląda u różnych dzieci. To naprawdę osobnicza zależność. Gdyby to było wodogłowie zagrażające życiu wiedziałbyś, bo dziecko byłoby nieswoje.

Co do lekarzy, bez komentarza z mojej strony, bo była tam niegrzeczna. Prywata jest dobra przy małym dziecku, jeśli masz stałego lekarza. Ktoś powinien przyglądać się dziecku od urodzenia, by wyłapywać różnice. I sprawdzać, a nie straszyć. Zanim ją usłyszałam jakąkolwiek diagnozę, to najpierw była seria badań. Bez nich żaden lekarz nie może postawić diagnozy, bo niby na oko?
Zrób USG przezciemiaczkowe. Wtedy naprawdę dużo widać. Może to cię trochę uspokoi. Tylko wybierz dobrego operatora. Nie wiem co jeszcze ci powiedzieć, bo dziewczyny dużo mądrych rzeczy napisały. Zwłaszcza @aspekt. Przy problemach z tarczyca u mamy, dziecko powinno być zbadane po porodzie. Nie wiem, czy u ciebie to zrobiono.
Przeglądałam i nie znalazłam takich badań.
 
reklama
@Casablanca7 mocz u dziewczynki to nie najtrudniejsza rzecz. Rozpinasz pieluchę, podmywasz woda i leci samo. Najlepiej robić to w wannie. Z pomocą kogoś. A woreczki też nienajgorzej. Co ja się nalapalam tego moczu, to potem nawet pielęgniarkom pomagałam zakładać woreczek, bo im przeciekał. Zawsze możesz pomoczyć muzyki w zimnej wodzie lub chłodna ręką dotknąć brzuszek albo okolice nerek. Tylko wcześniej napój dziecko. To naprawdę jest dość proste. Tylko trzeba być cierpliwym 😜
W woreczek to prosto, ale nam powiedziała żeby w pojemniczek łapać mocz
 
Do góry