reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powiększone węzły pod pachą- czy przyczyną jest laktacja??

Dołączył(a)
18 Marzec 2011
Postów
2
Witam wszystkie karmiące mamusie.
Mam pewien problem, który mnie ciągle dręczy..
Otóż jestem 2 miesiące po porodzie, karmię piersią (a dokładniej odciągam laktatorem i podaję butelką moje mleczko) i jakiś miesiąc temu wyczułam pod lewą pachą powiększony spory, ruchomy węzeł chłonny. Oczywiście spanikowana poleciałam na USG piersi. W piersiach jest "czysto" tylko ten nieszczęsny węzeł. Jest prawidłowej budowy i ma 17mm, lekarz radiolog zalecił kontrolę za 3 miesiące.
Z wynikiem byłąm u mojego ginekologa, który powiedział że mam się w ogóle nie przejmować bo tak może być przy karmieniu piersią. ale ja jakoś nie mam przekonania do tego. Nie miałam żadnego zapalenia, jedynie co jakiś czas robią mi się niewielkie, lekko bolesne zastoje.
W drugiej piersi ostatnio wyczułam też węzeł, tylko mniejszy. Może on już tam wcześniej był tylko go nie czułam?
I pytanie do Was:
Czy możliwe jest rzeczywiście że węzły pod pachą mogą powiększyć się przez laktację?
CZy może to jakieś inne paskudztwo?
Któraś z Was miała coś podobnego?

pozdrawiam
 
reklama
ja myśle że jeśli usg piesi wyszlo prawidlowo, to nie masz co panikowac, ale musisz tego pilnowac. Nie wiem jak jest podczas karmienia czy wezly sie powiekszaja, ja wiem ze powiekszaja sie przy stanach zapalnych organizmu badz przeziebieniu.

napewno sie nie stresuj tym bo zaszkodzi to tobie i dziecku, oprostu obserwuj to , czy nie robia sie wieksze bardziej bolesne, czy nie masz duzych zastoi, czerwonych plam na piersiach itp, i bedzie dobrze
 
Do góry