reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót płodności

frez.ja1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2019
Postów
4 024
Dzień dobry! Jestem 5 miesięcy po porodzie. Miesiączka wróciła mi dość szybko bo po 7 tygodniach. Wystąpiła raz, w miarę normalnie i od tamtego czasu pojawia się co jakiś czas, bardziej na zasadzie dwu-czterodniowych plamień. Jedyne co sugeruje, że to faktycznie menstruacja to ból brzucha kilka dni przed oraz w trakcie, zmiany w konsystencji śluzu i zmiany nastroju. Przy czym występuje bardzo nieregularnie co dwa, trzy czasami cztery tygodnie lub dłużej. Karmię dziecko piersią. Czy takie skąpe miesiączki oznaczają, że płodność wróciła. Czy któraś stosowała testy owulacyjne w czasie karmienia piersią i pomogły one ustalić dni płodne?
 
reklama
Dzień dobry! Jestem 5 miesięcy po porodzie. Miesiączka wróciła mi dość szybko bo po 7 tygodniach. Wystąpiła raz, w miarę normalnie i od tamtego czasu pojawia się co jakiś czas, bardziej na zasadzie dwu-czterodniowych plamień. Jedyne co sugeruje, że to faktycznie menstruacja to ból brzucha kilka dni przed oraz w trakcie, zmiany w konsystencji śluzu i zmiany nastroju. Przy czym występuje bardzo nieregularnie co dwa, trzy czasami cztery tygodnie lub dłużej. Karmię dziecko piersią. Czy takie skąpe miesiączki oznaczają, że płodność wróciła. Czy któraś stosowała testy owulacyjne w czasie karmienia piersią i pomogły one ustalić dni płodne?
U mnie @ sie nie cyrtoliła. Wróciła w 3 miesiącu i została mimo kp. Kp nie jest gwarantem braku owulacji, choć może ona występować nieregularnie
 
Wiem, że kp nie gwarantuje braku owulacji. Jednak zastanawia mnie, czy leżeli jest miesiączką to i owulacja?

Nawet bez ciąży wiedomo, że nie zawsze jest owulacja a @ przychodzi. To wszystko zależy od hormonów, od tego jak ciało reaguje. Trzeba by zrobić monitoring a i tak może on w tym czasie niewiele wnieść. Ja miałam owulację, bo zaszłam w ciaze
 
Temat ciekawy. Byłam u gina, bo przypalwtala się infekcja a karmie piersią. Moje dziecko ma 4.5 miesiąca. I po badaniu stwierdził że nie ma szans na zajście bo hormony jak w menopauzie i wgl wyściółka macicy cieniutka. Robił tylko usg. Wierzyć mu? Miesiączki jeszcze nie miałam.
 
Niewiem, dla mnie te nasze organizmy to trochę czarna magia, ja dostałam okres po 8 tygodniach od porodu, ale od razu zaczęłam brać tabletki, bo nie chciałam być od razu w ciąży, okres przyszedł mimo karmienia piersią, młodego karmiłam do 8 m-ca. Moja siostra po porodzie karmiła, okresu nie miala i myślała(tak też nasze babcie mówiły) że w ciążę nie zajdzie, a jednak po niecałych 5 miesiącach od porodu zaszła w kolejna
 
Temat ciekawy. Byłam u gina, bo przypalwtala się infekcja a karmie piersią. Moje dziecko ma 4.5 miesiąca. I po badaniu stwierdził że nie ma szans na zajście bo hormony jak w menopauzie i wgl wyściółka macicy cieniutka. Robił tylko usg. Wierzyć mu? Miesiączki jeszcze nie miałam.
Oczywiście, że mu nie wierzyć. A skąd on wie w którym dniu cyklu byłaś i jakie masz hormony skoro nie zlecił badań. Jak nie chcesz być w ciąży proponuje zabezpieczenie. Po ciąży zdecydowanie łatwiej o kolejną do roku czasu, podobno
 
Oczywiście, że mu nie wierzyć. A skąd on wie w którym dniu cyklu byłaś i jakie masz hormony skoro nie zlecił badań. Jak nie chcesz być w ciąży proponuje zabezpieczenie. Po ciąży zdecydowanie łatwiej o kolejną do roku czasu, podobno
Też bym nie wierzyła, czytałam gdzieś, że po porodzie mogą występować owulację bez @.
 
reklama
reklama
Do góry