)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poziom beta HCG

Rozwiązania
0
Wiem, że jest sporo wątków na ten temat, dlatego własnie potrzebuję porady.

Wg dnia ostatniej miesiączki, jestem obecnie w 5t2d ciąży.
Wg moich obliczeń, dziś jest 3t ciąży (miałam podawane Ovitrelle, bo nie pękały mi pęcherzyki, więc łatwiej mi to wyliczyć)

Robiłam już kilka razy betę, jest regularny przyrost:

1. 05.08 - 87,21
2, 07.08 - 195
3. 12.08 - 1468,23

Jutro idę wykonać kolejne badanie.
Poczytałam trochę fora i z tego co wyczytałam, zdecydowana większość dziewczyn w 5t miała znaczenie wyższą betę..
Boję się, że mój wynik, mimo, że jest niby w normie, mimo, że jest przyrost, to jednak jest zbyt niski, tym bardziej, że czytałam, że jednak należy obliczać wiek ciąży od daty miesiączki, a nie "rzekomego" zapłodnienia.
W 4t6d miałam USG - było widać pęcherzyk (2mm), ciałko żółte, oczywiście zarodka jeszcze ni widu ni słychu. Nie byłam wtedy też u swojego gina, bo ten jest na urlopie (widzimy się dopiero 31.08), a ta pani gin, nie była zbyt wylewna, nie powiedziała mi jasno, że wszystko jest ok, że nie mam się czym martwić, tylko wspomniałam o "jeszcze bardzo niskiej becie".

Panikuję, ale wiem, że nikt mnie nie zrozumie lepiej niż Wy..

reklama

Fado123

Fanka BB :)
Rozwiązania
2
Wiesz co beta to jest bardzo indywidualna sprawa ,nie ma 2 takich samych ,więc nie ma co panikować ,jest ładny przyrost ,byłaś u gina było widać to już dużo ,teraz jak pójdziesz będzie już akcja serca ,zobaczysz że wszystko będzie dobrze , i stres w ciąży nie jest wskazany ;) tak wiem ciąży liczy się od ost @
a później według USG

Dozamnie88

Rozwiązania
0
Jeśli wiesz kiedy doszło do zapłodnienia, to jak najbardziej możesz liczyć od tego dnia. Tylko pamiętaj że zapłodnienie, to od razu jest 2+0.

Jest to bardzo cenna informacja dla ginekologa, jeśli ma się cykle o innej długości niż standardowe 28 dni.

A betę możesz już przestać robić. :) widać, że przyrasta i nic więcej Ci nie trzeba. Czas się cieszyć maleństwem . :)

Rozwiązania
0
Jeśli wiesz kiedy doszło do zapłodnienia, to jak najbardziej możesz liczyć od tego dnia. Tylko pamiętaj że zapłodnienie, to od razu jest 2+0.

Jest to bardzo cenna informacja dla ginekologa, jeśli ma się cykle o innej długości niż standardowe 28 dni.

A betę możesz już przestać robić. :) widać, że przyrasta i nic więcej Ci nie trzeba. Czas się cieszyć maleństwem . :)
Dozamnie88 - dziękuję za odpowiedź :)
Mam tylko pytanie - nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym 2+0, mogłabyś wytłumaczyć? Dziękuję :)

Rozwiązania
0
Wiesz co beta to jest bardzo indywidualna sprawa ,nie ma 2 takich samych ,więc nie ma co panikować ,jest ładny przyrost ,byłaś u gina było widać to już dużo ,teraz jak pójdziesz będzie już akcja serca ,zobaczysz że wszystko będzie dobrze , i stres w ciąży nie jest wskazany ;) tak wiem ciąży liczy się od ost @
a później według USG

Dozamnie88

Rozwiązania
0
Dozamnie88 - dziękuję za odpowiedź :)
Mam tylko pytanie - nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym 2+0, mogłabyś wytłumaczyć? Dziękuję :)
Czyli w momencie zapłodnienia minęły 2 tygodnie ciąży.

Moment zapłodnienia to punkt wspólny dla każdej z nas. Gdyby do zapłodnienia nie doszło, za około 2 tygodnie dostała byś okres. Dlatego idąc na skróty można powiedzieć, że w dzień @ jest 4+0 (4 tygodnie skończone, rozpoczęty 5 tydzień).

Taki sposób liczenia jest przydatny przy długich cyklach. Np. Kobieta mająca cykle po 40 dni, w dniu spodziewanej miesiączki wg ostatniej miesiączki miałaby około 6 tygodni skończonych. Ale lekarz nic by na usg nie zobaczył.

Pamiętając, że owulację ma się około 14 dni przed terminem @, niezależnie jak długie ma się cykle, łatwo policzyć że ta kobieta ma dopiero skończone 4 tygodnie ciąży. Więc lekarz nic tam nie zobaczy, ale też nie nastraszy, że z ciążą jest coś nie tak.

Chciałabym to kiedyś tak po ludzku wytłumaczyć ale chyba za bardzo mieszam :)

Mythopoeia

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Podobno jak beta jest niska (ale oczywiście jest proporcjonalny przyrost i mieści się w normach) to będzie chłopiec :D

reklama

Dozamnie88

Rozwiązania
0
Podobno jak beta jest niska (ale oczywiście jest proporcjonalny przyrost i mieści się w normach) to będzie chłopiec :D
Ja już tyle bajek o becie słyszałam, że i to puszczę mimo uszu. Koniec końców i tak każda się modli żeby był przyrost i przestaje myśleć o takich wróżbach ;)

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry