reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozytywne testy, brak pęcherzyka

Madziks999

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Listopad 2018
Postów
17
Hej.
Ostatni okres miałam 01.09.
Spóźnił mi się obecnie, zrobiłam kilka testów. Wszystkie pozytywne.
Wizyta u gina 03.10. Nic nie widać. Zleciła badanie beta hcg ale takie bardziej specjalistyczne. Wyszło, że ciszy brak.
Dzisiaj kokekna wizyta u innego ginekologa. Na usg nic nie widać. Zlecił będę hcg, wynik to 450,26.
Nie wiem co myśleć...
Oszaleję, gdyż boję się strasznie ciąży pozamacicznej.
Dodam, że bolą mnie piersi, narządy mam rozpulchnione tam na dole. No i co chwilę latam do toalety na jedynkę, zaparcia też się pojawiają.
Masakra. Ta ginekolog z 1 wizyty, wspomniała, że mam torbiel i jak wyjdzie negatywny wynik, to ona mi przepisze tabletki, które stosuje się w onkologii, dlatego już do niej nie poszłam.
Boję się strasznie.
Co o tym myślicie? Oczywiście już pisałam do lekarza u którego dzisiaj byłam, ale niestety wizyty ma dopiero na za 2 tygodnie..
 

Załączniki

  • Screenshot_20221006_213747.jpg
    Screenshot_20221006_213747.jpg
    208 KB · Wyświetleń: 303
reklama
Przy takiej becie to nic dziwnego że nic na USG nie widać. Pęcherzyk pojawia się, gdy beta wynosi 1000 lub nawet 1500.
Jeśli się martwisz, to zbadaj przyrost bety po 48h od ostatniego badania - gwarancji nie da że będzie dobrze, ale może Cię na trochę uspokoi.
I co to za badanie bety 3.10.2022, z którego wyszło, że ciąży brak? Zupelnie nie koreluje ono z ostatnim wynikiem?
 
U mnie przy becie 2200 nie było nic widać na takim starodawnym, malutkim USG jakie miał lekarz w przychodni na NFZ. 😐 Ja bym poczekała kilka dni i poszła do kogoś z lepszym sprzętem. Na razie warto sprawdzać przyrost bety co 2 dni. Powinna podnieść się min 66%.
 
Przy takiej becie to nic dziwnego że nic na USG nie widać. Pęcherzyk pojawia się, gdy beta wynosi 1000 lub nawet 1500.
Jeśli się martwisz, to zbadaj przyrost bety po 48h od ostatniego badania - gwarancji nie da że będzie dobrze, ale może Cię na trochę uspokoi.
I co to za badanie bety 3.10.2022, z którego wyszło, że ciąży brak? Zupelnie nie koreluje ono z ostatnim
 
Poniżej wynik. To te specjalistyczne badanie na wolą podjednostkę. Załączam
 

Załączniki

  • Screenshot_20221007-060734_Gallery.jpg
    Screenshot_20221007-060734_Gallery.jpg
    226,5 KB · Wyświetleń: 69
Byłam wczoraj w luxmedzie. Sprzęt dobry mają. To prywatne placówki medyczne. Załączyłam wynik lekarzowi, czekam na jego odpowiedź.
 
No to jest nieco niepokojące, by w ciągu 2 dni beta z 0 urosła do 450.
Obstawiam, że doszło do jakiejś pomyłki w labie - zwłaszcza, że Ci wcześniejsze testy wychodziły pozytywyne.
 
reklama
No to jest nieco niepokojące, by w ciągu 2 dni beta z 0 urosła do 450.
Obstawiam, że doszło do jakiejś pomyłki w labie - zwłaszcza, że Ci wcześniejsze testy wychodziły pozytywyne.
Całkiem możliwe. W ogóle czekałam na wynik 3 dni. Ale to w sumie nie wiadomo jaki był poziom, bo jest podany, że poniżej. I nie jest wskazane jaką wartość miałam dokładnie. A szkoda...
Czekam na rozwój sytuacji. Trzymajcie kciuki !
Miłego weekendu !
 
Do góry