reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Praca , chorobowa , ciążą ?!

whew_o

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
10 Styczeń 2019
Postów
144
Witam, i od razu przepraszam jeśli temat był poruszany.
Mam umowę o pracę na czas określony od marca zeszłego roku, do 28.02, teraz jestem w 8 tygodniu i 3 dzień ciąży.
Tego 28 lutego mija 15miesięcy od kiedy jestem zatrudniona. Chciałabym pójść na L4 bo mam krwiaka w macicy i nie mogę dźwigać oraz dokuczają mi silny ból krzyża .

Czy umowa w moim przypadku ulegnie przedłużeniu do dnia porodu, czy zostanę bezrobotną ciężarną?
 
reklama
Zostanie przedłużona. Ustawa przewiduje zwolnienie ciężarnej w 2 przypadkach : jeśli jest to zwolnienie dyscyplinarne, które pracodawca musi uzasadnić przed komisją lub gdy ogłosi upadłość firmy.
 
Nie musi zostać przedłużona. Ulegnie rozwiązaniu z upływem czasu na jaki została zawarta.
Z mocy prawa uległaby przedłużeniu gdybyś 28.02 miała ukończone 3 miesiące ciąży - tj. 12 tygodni. A ty z moich wyliczeń będziesz miała 11t3d - zabraknie kilku dni.
Natomiast jeśli pójdziesz na L4 i będzie jego ciągłość po rozwiązaniu umowy, to wypłatę przejmie ZUS i tam będziesz musiała dostarczać kolejne zwolnienia. Zasiłek macierzyński i rodzicielski nie przysługuje.
 
Hmm tak i tak pójdę na L4 nie dam rady na dodatek pracuję w sklepie spożywczym trzeba się odzwigac :( no nic może parę groszy w leci ale to nie jest najważniejsze . Dziękuję za odpowiedzi :)
 

Podobne tematy

Do góry