reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Praca- co o tym myślicie?

willou

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Listopad 2016
Postów
172
Mój chłopak pracuje od poniedziałku do piątku, często także w soboty. Zwykle pracuje do 16-17 od 7rano. Od 3tygodni wraca później 18-19. Dodam że pracuje na dworze bez względu na warunki, a praca jest ciężka. Pieniędzy nam wystarcza ale tylko dzięki temu że odmawiamy sobie nowych ubrań czy rzeczy bez których można się obejść. Dostałam propozycję pracy w weekendy co bardzo mi odpowiada bo nie musiałabym szukać opiekunki do dziecka tylko mogłabym je zostawić z ojcem a w soboty z babcią na te kilka godzin. Gdy powiedziałam o tym partnerowi to bardzo się zdenerwował i nie zgodził bo twierdzi ze już sobie nie odpocznie po tygodniu pracy tyko będzie musiał siedzieć z małym. Chciałby by kasy było więcej ale najlepiej gdybym pracowała w tygodniu a mały był w tym czasie pod kogoś opieką. Twierdzi ze mu się ten weekend odpoczynku należy. Dla mnie ta praca byłaby nie tylko zarobkiem ale i odskocznią od tygodnia zajmowania się dziećmi.
Dodam że partner w tygodniu zajmuje się małym niewiele czasu po pracy bo szybko idzie spać zaś w weekendy zwykle gotuje,zajmuje się zakupami czy czymś co trzeba w domu akurat naprawić, również nie poświęca zbyt dużo czasu maluchowi, jest bardziej tylko obok. Chciałabym się poradzić, nie wiem czy faktycznie zrezygnować z tej pracy skoro mój chłopak pracuje tyle godzin dziennie i widzę to jego zmęczenie po całym tygodniu czy walczyć nie tylko o to by wspomóc budżet ale i oderwać się od tego domu na tą chwilę zmuszając partnera tym samym by poświęcił małemu swój czas.
Co zrobiły byście na moim miejscu?
Pozdrawiam!

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
reklama
Ja bym poszła do tej pracy. Mimo, że partner twój narzeka że w ogóle nie odpocznie w weekend itd. to mnie wcale nie przekonuje. Weekend dla niego to był by czas na budowanie więzi z dziećmi, wspólnej zabawy. Jest przecież ojcem więc siłą rzeczy musi, taka juz rola rodzicow. Co z tego, że poszlabys w tygodniu do pracy jak i tak z tego nic byś nie miała...opieka też kosztuje. Nie zastanawiaj się idź, też musisz mieć czas dla siebie, zawsze to jakaś odskocznia od codzienności. Myślę, że wiem co mówię bo sama pracę szukam na pół etatu, nie muszę ale chcę i mąż mnie rozumie.

Ps. Ty patrzysz i myslisz o swoim partnerze, że może jednak to chory pomysł . ..A idzie to w drugą stronę :confused: z tego postu wynika że nie...więc NIE ZWLEKAJ:tak:
Powodzenia :biggrin2:
 
Do góry