reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pracodawca nie widzi zwolnienia L4

Imagi_nacja

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Styczeń 2021
Postów
1 551
Hej dziewczyny

Jestem w ciazy w 4 miesiącu, od początku biorę L4 jednak niedawno zmieniłam lekarza. Dzisiaj dzwonił do mnie pracodawca ze widzi zwolnienie tylko do 15 sierpnia, a byłam 15tego u lekarza i niby przedłużał do 10 września. Dzwoniłam do lekarza i mówi ze jest wystawione.
Któraś z was tak miała? Nie wiem co mam zrobić, lekarz twierdzi ze wystawił a pracodawca twierdzi ze nie widzi w systemie 😔 co zrobić
 
reklama
Załóż konto na stronie zus i bedziesz miec podglad do zwolnień. Trzeba mieć profil zaufany tylko. Zwolnienia wyświetlają sie tam zwykle po 1-2 dniach. Możesz też zadzwonić do zusu zeby sprawdzili. Pracodawca widzi zwolnienie praktycznie od razu przez ta platforme zusu.
 
Skoro aż tak długo, bo prawie miesiąc pracodawca nie widzi zwolnienia, to wydaje mi się, że lekarz zapomniał wystawić, a teraz się wypiera. Mój też tak robił 🙄 dwa razy zapomniał wystawić, po moim telefonie twierdził, że wystawił, a całą winę zwalał na system ZUSu. Koniec końców wystawiał wsteczne i zanim ZUS to sprawdził, miałam opóźnienie w wypłacie wynagrodzenia. Sprawdź na ZUS pue, jak radzi sylwina09, czy na pewno wystawił, jak nie ma to będzie musiał wystawić wsteczne. Wypłatę dostaniesz niestety dopiero wtedy, jak ZUS przyklepie, że zwolnienie było uzasadnione medycznie. U mnie trwało to ponad 2 tygodnie.
 
Skoro aż tak długo, bo prawie miesiąc pracodawca nie widzi zwolnienia, to wydaje mi się, że lekarz zapomniał wystawić, a teraz się wypiera. Mój też tak robił 🙄 dwa razy zapomniał wystawić, po moim telefonie twierdził, że wystawił, a całą winę zwalał na system ZUSu. Koniec końców wystawiał wsteczne i zanim ZUS to sprawdził, miałam opóźnienie w wypłacie wynagrodzenia. Sprawdź na ZUS pue, jak radzi sylwina09, czy na pewno wystawił, jak nie ma to będzie musiał wystawić wsteczne. Wypłatę dostaniesz niestety dopiero wtedy, jak ZUS przyklepie, że zwolnienie było uzasadnione medycznie. U mnie trwało to ponad 2 tygodnie.
Mam prawie tak jak mówisz. Dane do zwolnienia podawałam im przez telefon, i pewnie zapodziali gdzieś te dane albo pomylili. Okazało się ze wystawili moje zwolnienie na jakaś inną firmę, zupełnie inny NIP… i jeszcze zganiali na mnie że ja źle podałam 🤷‍♀️😂 Jakby rozumiem jedną cyfrę, ale nie zupełnie inny NIP. Ktoś coś pomylił, albo ta w rejestracji albo lekarz. Wystawił właśnie nowe na dobrą firmę te zwolnienia wstecz
 
Załóż konto na stronie zus i bedziesz miec podglad do zwolnień. Trzeba mieć profil zaufany tylko. Zwolnienia wyświetlają sie tam zwykle po 1-2 dniach. Możesz też zadzwonić do zusu zeby sprawdzili. Pracodawca widzi zwolnienie praktycznie od razu przez ta platforme zusu.
Dzięki bardzo. Okazało się że wystawili na jakiś inny NIP 🙈 nie wiem skąd oni to wzięli
 
Do góry