reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawidłowa temp niemowlaka

Gosika

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
31 Styczeń 2019
Postów
32
Orientujecie się może jaka jest prawidlowa temperatura ciała niemowlaka. Moja córka skończyła 2 miesiąc i na wieczór mierząc jej temp do dupci ma 37,7. Lekarz mówił że gorączka u takiego małego zaczyna się od 38°, czy to prawda? Czy przy takiej temp dawalyscie już lek przeciwgorqczkowy?
 
reklama
Z tego co wiem, mierząc temperaturę w pupce, powinno się odjąć od wyniku 0,5 stopnia. Więc wycjodziłoby, że ma 37,2. Małe dzieci często mają delikatnie wyższą temperaturę niż te 36,6. Także moim zdaniem wszystko jest ok ;) a mierzyłaś jeszcze jakimś takim termometrem bezdotykowym albo dousznym np żeby porównać?
 
Z tego co wiem, mierząc temperaturę w pupce, powinno się odjąć od wyniku 0,5 stopnia. Więc wycjodziłoby, że ma 37,2. Małe dzieci często mają delikatnie wyższą temperaturę niż te 36,6. Także moim zdaniem wszystko jest ok ;) a mierzyłaś jeszcze jakimś takim termometrem bezdotykowym albo dousznym np żeby porównać?
Nie mierzylam, jutro kupię inny termometr i porównam. Ale nie widzę po niej żeby była jakaś słabsza, normalnie, uśmiecha się wierci.
 
reklama
Temperatura niemowlaka waha sie między 35 a 38 stopni. Mierzona w pupie nawet 38,5. Więc goraczki nie ma.
Mam pytanie: posiadam termometr bezdotykowy, zawsze mierze w 2 miejscach- czoło i na klatce piersiowej. Moj niemowlak ma prawie 3 miesiace. Mierzylam mu temp bo mnie i reszte rodzinki rozlożylo... obawiam sie ze tez moze zlapac cos. Mierzylam na skroni- bylo 38, na czole na srodku- 37,4 a na klatce tez 37,4 to jak to rozumiec? Jest temp czy nie? Czy moze kupic inny termometr? Jaki?
 
Mam pytanie: posiadam termometr bezdotykowy, zawsze mierze w 2 miejscach- czoło i na klatce piersiowej. Moj niemowlak ma prawie 3 miesiace. Mierzylam mu temp bo mnie i reszte rodzinki rozlożylo... obawiam sie ze tez moze zlapac cos. Mierzylam na skroni- bylo 38, na czole na srodku- 37,4 a na klatce tez 37,4 to jak to rozumiec? Jest temp czy nie? Czy moze kupic inny termometr? Jaki?
Nie ma temperatury. Miers na środku czoła a nie na klatce piersiowej. Dobre termometry są ponoć te do ucha.
 
reklama
Do góry