reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem chyba każdej mamy - Ciemieniucha

Dołączył(a)
15 Styczeń 2017
Postów
4
Hej jak u was wygląda sprawa ciemieniuchy? Mój malec ma prawie dwa miesiące i strasznie dużo włosków od urodzenia zrobiła mu sie dosyć duża skorupka na czubku główki używam emolium, ale szczerze mowiac nie bardzo działa.. Dodatkowo staram się mu wyczesywac po nałożeniu żelu i odczekaniu 30 minut ale też ciężko schodzi co poradzicie?
 
reklama
Rozwiązanie
Moja córka przez pierwsze 4 miesiące wgl nie miała, a potem się zrobiło. Ja nakładam jej dużą ilość oliwki godzinę przed kąpielą i zakładam bawełnianą czapeczkę

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Zwykla oliwka. Naloz dość obficie na ok godz przed kapiela. Zaloz czapeczke. Po kąpieli wyczesz delikatnie. Jesli nie poskutkuje mozesz kupić w aptace srodek o nazwie Olejuszka. Moj syn nie mial nigdy. Moze dlatego ze mylam mu główkę codziennie a moze taki jego urok ze problemu nie bylo. Znajome stosowaly sposoby opisane przeze mnie z pozytywnym skutkiem. Powodzenia.
 
Hej jak u was wygląda sprawa ciemieniuchy? Mój malec ma prawie dwa miesiące i strasznie dużo włosków od urodzenia zrobiła mu sie dosyć duża skorupka na czubku główki używam emolium, ale szczerze mowiac nie bardzo działa.. Dodatkowo staram się mu wyczesywac po nałożeniu żelu i odczekaniu 30 minut ale też ciężko schodzi co poradzicie?
Ja też stosowałam różnych środków. Ostataecznie dopiero pomógł krem krem przecie ciemieniusze Mustela Stelaker.
 
U nad nic nie dzialalo tylko zel emolium. Dwa dni i bylo po sprawie. Moze zapytaj w aptece co jest jeszcze na ciemieniuche. Najpopularniejsza jest oliwka badz olejuszka i wyczesywanie.
 
Moja corka tez miala. Lekarka mi cos przepisala, ale w zadnej aptece tego nie bylo. Wieczorem nalozylam jej baaardzo duzo oliwki i polozylam ja spac. Rano wszystko pieknie wyczesalam.
 
U nas nic nie pomagało, żadne Olejuszki, wyczesywanie, czapeczki itd. Skorupa była straszna. Dopiero kumpela poleciła mi szampon Oilatum albo Emolium (nie sam płyn do kąpieli, tylko faktycznie szampon) i szybko problemu się pozbyłyśmy. U tej kumpeli córka ma 6 lat i czasem jej się pokazuje coś jak ciemieniucha, u nas też, ale zawsze wtedy ten szampon w ruch i wszystko schodzi
 
Mam to samo od 1,5 m. :/ mały ma prawie 4 m. Też dużo włosów ciężko to wyczesac co chwile wraca... używam vaseliny juz nie wiem ci mam robić. .. wiem ze to nie jest jakiś mega problem ale to już jest uciążliwe. ..
 
reklama
U nas nic nie pomagało, żadne Olejuszki, wyczesywanie, czapeczki itd. Skorupa była straszna. Dopiero kumpela poleciła mi szampon Oilatum albo Emolium (nie sam płyn do kąpieli, tylko faktycznie szampon) i szybko problemu się pozbyłyśmy. U tej kumpeli córka ma 6 lat i czasem jej się pokazuje coś jak ciemieniucha, u nas też, ale zawsze wtedy ten szampon w ruch i wszystko schodzi
Może spróbuję jakiś specjalny?
 
reklama
Zwykla oliwka. Naloz dość obficie na ok godz przed kapiela. Zaloz czapeczke. Po kąpieli wyczesz delikatnie. Jesli nie poskutkuje mozesz kupić w aptace srodek o nazwie Olejuszka. Moj syn nie mial nigdy. Moze dlatego ze mylam mu główkę codziennie a moze taki jego urok ze problemu nie bylo. Znajome stosowaly sposoby opisane przeze mnie z pozytywnym skutkiem. Powodzenia.
Ja tez myje codziennie i używam emolient to nie to jest problemem :/
 
Do góry