reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z imieniem

Dołączył(a)
3 Listopad 2012
Postów
5
Witajcie,
Ludzie lubią komentować, a tym samym zniechęcać. Każde imię, które nam się podoba jest owiane komentarzami. Antonina to chyba jedyne imię, które ludziom się podoba, lecz chyba jedynie dlatego, że ma słodkie zdrobnienie Tosia i są już z tym zdrobnieniem osłuchani. Natomiast Felicja jest szeroko komentowana, zwłaszcza z uwagi na zdrobnienia i samochód, który zresztą już chyba nawet nie jest produkowany i którego obecne nastolatki w większości nie znają. Podobnie jak Matylda. Ostatnio usłyszałam o jakiejś bajce i krowie matyldzie. Koszmar. W tej chwili mam mętlik w głowie.

Pomijając Wasze osobiste upodobania, jak myślcie, które z tych imiona sprawdzi się i dla małej dziewczynki i nastolatki i dorosłej kobiety? Nie lubię popularnych imion. A z kolei Antonina Tosią będzie jedynie przez pierwsze kilka lat życia.
 
reklama
Matylda to piękne imię,
natomiast Antonina kojarzy mi się osobiście z Antosią z Na Wspólnej i nie są to dobre skojarzenia :)

Ja stawiałabym z tych trzech na Matyldę.
 
Moja siostra ma bliźniaczki: Matylda i Aurelia. Matylda jest po naszej prababci. Piekne imie. Malo spotykane. Zdrobniale mówimy Mati badz Medzia.
 
Tak szczerze to nie lubie zdrobnienia Tosia...Antonina brzmi o wiele lepiej wg mnie, albo Antosia. Co do Matyldy to rzadko spotykane i nie wiedziała bym jak zdrabniać bo samo w sobie dla dziecka szczególnie jak małe takie troche zbyt poważne.
W ogóle fakt, z tymi imieniami jest kabaret. Ale radze ci nie patrz na to co kto lubi i co komu sie podoba. Ani np nie sugeruj sie że imie nazbyt popularne lub odwrotnie, wcale nie modne. To bez sensu bo wszystkim sie nie dogodzi. My wybraliśmy imie Zuzanna. I może i popularne i może nie każdemu sie podoba ale nam tak i to wystarczy. Najlepsza była teściowa jak sie dowiedziała że Zuzia to ona do mnie że lepiej nie bo ona znała kiedyś taką kobiete miała na imie Zuzanna i była wredną suk. Heh jak Boga kocham na każde imie znajdzie sie jakieś ale :-p My bynajmniej zdania nie zmieniamy nam sie podoba jakie jest :-)
 
Dziewczyny,
a Antonia? Co myślicie o tym imieniu. Mężowi bardzo się podoba. Tak prawdę mówiąc to ma starszą historię aniżeli Antonina, bo wcześniej była nadawana na ziemiach polskich, a potem wyparła ją Antonina.
Antonia brzmi prościej, można używać spokojnie pełnej formy nawet do małej dziewczynki.
Obawiam się tylko jak odmieniać aby nie mylić z Antonim.
 
Ja bym ludzi olała bo generalnie lubią komentować... wszystko:p Wybierzcie to imię, które najbardziej przemawia do waszych serc a ni do ogółu społeczeństwa...:-) Ja nie pomogę ponieważ Matylda ani Felicja nie do końca do mnie trafiają a Antosia mi się podba w przeciwieństwie do Tosi...ale to chyba dlatego, że tak ma na imię pies rodziców...
 
No właśnie. Nie sugerujcie sie innymi. My chcemy syna nazwać Leon. Moja mama powiedziała, ze nigdy w życiu, ze kiedyś miała kolegę głupiego i tak sie nazywał. Tesciowie tez maja jakieś 'ale'. Szczerze, mam to w dupie. Mi to imie sie bardzo podoba.
 
Mikowita, Leon ładnie, mój Sz. chce Leonarda 8O

A co do Antoniny - tata mojego Sz. ma na imię Antoni i mówią do niego Tosiek - mnie się podoba :)
Podobnie jak podoba mi się Regina - po mojej babci - ale teraz jest taki papier toaletowy:p
 
reklama
Antonina kojarzymi się z Antkiem i Niną... bardzo męskie imie jak Michalina ale to kwestia gustu.
Podpowiem Wam..moja prabacia miała na imię Aniela a pradziadek Wawrzyniec :) Aniela jak Aniołek...
 
Do góry