reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Problem z jedzeniem produktów mlecznych u 7 miesięcznego dziecka

Rozwiązania
0
Drogie mamy,proszę o poradę jesli ktoras z was już tak miała niech podpowie mi co mam robić. Problem polega na tym że od paru dni próbuje przestawić moja 7 miesięczną córkę z piersi na butelkę. Oczywiście mała już dostaje obiadki które chętnie zjada. Płacz i lament zaczyna się wtedy gdy próbuję dać jej kaszke lub mleko modyfikowane (zmieniałam już 3razy ). Nie wiem jak ja zachecic. Pomozcie,proszę!

reklama

ZUZA.80

Fanka BB :)
Rozwiązania
12
ale problemem jest mleko czy picie z butelki? bo mleko może w tym wieku pić z kubka niekapka na przykład. a jeśli samo mleko, to próbuj inne do skutku, każdemu dziecku coś innego podejdzie. może też być tak, że Twoja córeczka będzie z tych co mm nie tkną. mój najstarszy syn taki był, pluł mm dalej niż widział :D

Rozwiązania
0
Daj jej jeszcze trochę czasu, może na początek wypiłaby trochę Twojego odciągniętego mleka z butelki? A potem stopniowa podmiana na mm?

kas90

Miasto
Kraków
Rozwiązania
5
A moze odciagaj i próbuj mieszac z mm w coraz wiekszych proporcjach?
Tylko nie wiem czy mozna tak mieszac

Rozwiązania
0
ale problemem jest mleko czy picie z butelki? bo mleko może w tym wieku pić z kubka niekapka na przykład. a jeśli samo mleko, to próbuj inne do skutku, każdemu dziecku coś innego podejdzie. może też być tak, że Twoja córeczka będzie z tych co mm nie tkną. mój najstarszy syn taki był, pluł mm dalej niż widział :D
Sama butelka nie jest problemem bo wodę z niej chętnie pije,problemem jest mleko mm, kaszki,a nawet jogurciki. Już nawet z desperacji (wiem że nie powinnam tego robić) ugotowałam jej manny na pół procentowym zwykłym mleku i skutek był taki jak przy mm i kaszlach,wypluła i się rozpłakała. Za to zupki i inne produkty do jedzenia które dostaje,zjada z apetytem o ciągle wola cyca... Chciałabym ją przestawić też dlatego że ona ma już ząbki i ugryźć też potrafi .

reklama

ZUZA.80

Rozwiązania
12
Sama butelka nie jest problemem bo wodę z niej chętnie pije,problemem jest mleko mm, kaszki,a nawet jogurciki. Już nawet z desperacji (wiem że nie powinnam tego robić) ugotowałam jej manny na pół procentowym zwykłym mleku i skutek był taki jak przy mm i kaszlach,wypluła i się rozpłakała. Za to zupki i inne produkty do jedzenia które dostaje,zjada z apetytem o ciągle wola cyca... Chciałabym ją przestawić też dlatego że ona ma już ząbki i ugryźć też potrafi .
to rzeczywiście masz trudny orzech do zgryzienia :(, bo mleko w tym wieku pić musi. jeśli nie musisz koniecznie już teraz odstawiać od piersi (swoją drogą córka wie co najlepsze ;)) to ja bym karmiła nadal i ponawiała próby podawania jogurtów/ kaszek i innego mleka, bo często jest tak, że czegoś nie chce teraz, a za miesiąc już zje :)

mieszanie mm i mleka mamy nie jest zalecane, ale dopuszczalne, więc można spróbować

a jak gryzie to wyciągaj pierś, mów że nie wolno, powinna załapać

mamaelaela

Rozwiązania
5
Nie pociesze Cię ale mój ma 1.5 roku i mm z butelki nigdy tknąć nie chciał i do tej pory niestey mu tak zostało. Ogólnie nie umiał pić ani z butelki ani z kubeczkow do roczku. I w ten sposób kp do tej pory teraz już pije sam przez słomke i mm je w kaszkach ale z kp ciężko nam zrezygnować

reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry