reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z jedzeniem produktów mlecznych u 7 miesięcznego dziecka

Dołączył(a)
4 Sierpień 2018
Postów
3
Drogie mamy,proszę o poradę jesli ktoras z was już tak miała niech podpowie mi co mam robić. Problem polega na tym że od paru dni próbuje przestawić moja 7 miesięczną córkę z piersi na butelkę. Oczywiście mała już dostaje obiadki które chętnie zjada. Płacz i lament zaczyna się wtedy gdy próbuję dać jej kaszke lub mleko modyfikowane (zmieniałam już 3razy ). Nie wiem jak ja zachecic. Pomozcie,proszę!
 
reklama
Rozwiązanie
Nie pociesze Cię ale mój ma 1.5 roku i mm z butelki nigdy tknąć nie chciał i do tej pory niestey mu tak zostało. Ogólnie nie umiał pić ani z butelki ani z kubeczkow do roczku. I w ten sposób kp do tej pory [emoji4] teraz już pije sam przez słomke i mm je w kaszkach ale z kp ciężko nam zrezygnować
ale problemem jest mleko czy picie z butelki? bo mleko może w tym wieku pić z kubka niekapka na przykład. a jeśli samo mleko, to próbuj inne do skutku, każdemu dziecku coś innego podejdzie. może też być tak, że Twoja córeczka będzie z tych co mm nie tkną. mój najstarszy syn taki był, pluł mm dalej niż widział :D
 
ale problemem jest mleko czy picie z butelki? bo mleko może w tym wieku pić z kubka niekapka na przykład. a jeśli samo mleko, to próbuj inne do skutku, każdemu dziecku coś innego podejdzie. może też być tak, że Twoja córeczka będzie z tych co mm nie tkną. mój najstarszy syn taki był, pluł mm dalej niż widział :D
Sama butelka nie jest problemem bo wodę z niej chętnie pije,problemem jest mleko mm, kaszki,a nawet jogurciki. Już nawet z desperacji (wiem że nie powinnam tego robić) ugotowałam jej manny na pół procentowym zwykłym mleku i skutek był taki jak przy mm i kaszlach,wypluła i się rozpłakała. Za to zupki i inne produkty do jedzenia które dostaje,zjada z apetytem o ciągle wola cyca... Chciałabym ją przestawić też dlatego że ona ma już ząbki i ugryźć też potrafi .
 
reklama
Sama butelka nie jest problemem bo wodę z niej chętnie pije,problemem jest mleko mm, kaszki,a nawet jogurciki. Już nawet z desperacji (wiem że nie powinnam tego robić) ugotowałam jej manny na pół procentowym zwykłym mleku i skutek był taki jak przy mm i kaszlach,wypluła i się rozpłakała. Za to zupki i inne produkty do jedzenia które dostaje,zjada z apetytem o ciągle wola cyca... Chciałabym ją przestawić też dlatego że ona ma już ząbki i ugryźć też potrafi .
to rzeczywiście masz trudny orzech do zgryzienia :(, bo mleko w tym wieku pić musi. jeśli nie musisz koniecznie już teraz odstawiać od piersi (swoją drogą córka wie co najlepsze ;)) to ja bym karmiła nadal i ponawiała próby podawania jogurtów/ kaszek i innego mleka, bo często jest tak, że czegoś nie chce teraz, a za miesiąc już zje :)

mieszanie mm i mleka mamy nie jest zalecane, ale dopuszczalne, więc można spróbować

a jak gryzie to wyciągaj pierś, mów że nie wolno, powinna załapać
 
Nie pociesze Cię ale mój ma 1.5 roku i mm z butelki nigdy tknąć nie chciał i do tej pory niestey mu tak zostało. Ogólnie nie umiał pić ani z butelki ani z kubeczkow do roczku. I w ten sposób kp do tej pory [emoji4] teraz już pije sam przez słomke i mm je w kaszkach ale z kp ciężko nam zrezygnować
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry