reklama
 1. Kostki magnetyczne MagicubeKonkurs/

  Wybierz zabawkę, która uszczęśliwi twojego maluszka Konkurs/

  Zamknij powiadomienie

Problem z kupą do nocnika

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez pauka, 28 Marzec 2016.

happybeti
Najlepsza odpowiedź happybeti, 29 Marzec 2016
Moze nasza "stara" dyskusja pomoże :) Od postu nr 10 : Link do: Pożegnanie z pampersem i smoczkiem Przejdź do pełnej odpowiedzi
 1. pauka

  pauka Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zosia (23 mies.) właśnie nauczyła się siusiać na nocnik. Świetnie jej idzie i praktycznie nie zdarzają się wpadki. Jednak odkąd opanowała siusianie do nocnika zaczął się problem z kupką. Nie ma mowy,żeby zrobiła ją do nocniczka, natychmiast zaczyna przerazliwie płakać i ucieka. Kupę zrobi jedynie w majtki,ale płacze przy tym strasznie, próbuje wyjmować ją z majtek lub wstrzymuje, jeśli zorientuje się, że będzie kupa. Jeśli zrobi w majtki to później nie chce ich oddać ani pozwolić się umyć. Dodam,że nie ma zaparcia,więc wykluczyłam,żeby mogło chodzić o ból. Tłumaczenie, że kupa jest dobra, że wszyscy ją robią nic nie pomaga. Jak powinniśmy z nią teraz postępować? Może ktoś miał podobny problem?
   
 2. Najlepsza odpowiedź:
  Post #13868762 by happybeti, 29 Marzec 2016
 3. happybeti

  happybeti show must go on...

  Najlepsze odpowiedzi:
  43
  Głosów: 1
  happybeti, 29 Marzec 2016 Najlepsza odpowiedź
  #2
 4. reklama
 5. martussia2203

  martussia2203 Jestem MAMĄ!!♥

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mam ten sam problem ze swoją aktualnie trzyletnią córką. Odpieluchowywanie rozpoczęliśmy od lipca tamtego roku i problem nadal jest... Jak znajdę sposób to się podzielę :/
   
 6. happybeti

  happybeti show must go on...

  Najlepsze odpowiedzi:
  43
  Po tych kilku latach mogę teraz napisac, że i w przypadku córeczki metoda dra Spocka u nas znów sprawdziła się w 100%. W wieku 3 lat Amelka sama zrezygnowała z pieluszki - z dnia na dzień. Sama byłam trochę zdziwiona, że tak z dnia na dzień to się stało- po prostu powiedziała, że ona już nie chce pieluszki i konsekwentnie od tamtej pory było sucho :) .Nigdy nie mieliśmy regresu, nie było siusiania do łożka w nocy, nie było posikanych majtek (nooo...kilka razy w przedszkolu, kiedy w ferworze zabawy zbyt późno pobiegła do toalety i nie zdązyła "wyplątać się " z zimowego kombinezonu ;) ).
  Po prostu- kiedy dziecko jest gotowe i zdaje sobie sprawę z tego, robi, kontrola wypróznień nie nastręcza kłopotów.
  My kupiliśmy taki zwykły, ale dość wysoki nocniczek, o stabilnej , szerokiej podstawie, na który mogła wygodnie usiąść . Wyglądał mniej -więcej jak krzesełko z wyjmowanym wkładem i klapą.
   

Poleć forum