reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z odpieluchowaniem

reklama
Po prostu z drugim dzieckiem nie jest tak łatwo jak bylo z pierwszym....problem nie w dosłownym znaczeniu po prostu jest trudniej, dlaczego? Skoro wiek jest podobny, te same metody? Po prostu jest inny niż jego brat i może muszę poszukać innych sposobów.
Przecież sama odniosłas się w swoich wpisach do własnego doświadczenia i swojego dziecka dlaczego ja nie powinnam?
Bo co innego podać przykład własny a co innego interpretować cudzy przypadek na własnym przykładzie. Wiadomo, że każde dziecko jest inne i inaczej też odpieluchuje się Dziecko gdy ma rodzeństwo a inaczej jeszcze jedynaka. Proponuję, żeby nie atakować moich wpisów tylko skupić się na problemie autorki, bo potrzebuje porad w jej problemie a nie spamowania wątku cudzymi problemami. Jeśli Pani ma problem i chce w ogóle porad w tym zakresie to powinna Pani założyć własny wątek. Miałam takie samo prawo się wypowiedzieć jak Pani i inne uczestniczki i nikomu nic nie narzucam. Największy zamęt wprowadzają osoby, których wpis nie dotyczy, atakują bo interpretują po sobie. Mi autorka póki co nie zarzuciła abym Ją czymkolwiek uraziła czy skrzywdziła, więc proszę nie oceniać i tak samo albo pomóc sensownie a jak brak wiedzy i doświadczenia to nie spamować wątku, bo Autorka zanim to wszystko przeczyta to straci niepotrzebnie czas. Sama niech zdecyduje i się wypowie.
 
Bo co innego podać przykład własny a co innego interpretować cudzy przypadek na własnym przykładzie. Wiadomo, że każde dziecko jest inne i inaczej też odpieluchuje się Dziecko gdy ma rodzeństwo a inaczej jeszcze jedynaka. Proponuję, żeby nie atakować moich wpisów tylko skupić się na problemie autorki, bo potrzebuje porad w jej problemie a nie spamowania wątku cudzymi problemami. Jeśli Pani ma problem i chce w ogóle porad w tym zakresie to powinna Pani założyć własny wątek. Miałam takie samo prawo się wypowiedzieć jak Pani i inne uczestniczki i nikomu nic nie narzucam. Największy zamęt wprowadzają osoby, których wpis nie dotyczy, atakują bo interpretują po sobie. Mi autorka póki co nie zarzuciła abym Ją czymkolwiek uraziła czy skrzywdziła, więc proszę nie oceniać i tak samo albo pomóc sensownie a jak brak wiedzy i doświadczenia to nie spamować wątku, bo Autorka zanim to wszystko przeczyta to straci niepotrzebnie czas. Sama niech zdecyduje i się wypowie.
No właśnie każdy ma prawo tu dodać coś swojego :) pozdrawiam
 
I o tym właśnie pisałam...
Ja też. Z tego artykułu wynika, że na odpieluchowanie w nocy jest czas do 4 lat i trzeba obserwować dziecko a nie pisać, że od razu do specjalisty na konsultację 😃 I najważniejsze, że większość dzieci będzie odpieluchowana w dzień czy w nocy w danym wieku, ale nie wszystkie...
 
Ostatnia edycja:
Ja też. Z tego artykułu wynika, że na odpieluchowanie w nocy jest czas do 4 lat i trzeba obserwować dziecko a nie pisać, że od razu do specjalisty na konsultację 😃
Tylko że Autorka wątku nie ma problemu z odpieluchowaniem nocnym... Nic ten artykuł również nie wnosi do Jej problemu. Kolejny spam zapychający wątek.
 
Tyle, że Pani spam nadal nie rozwiązał problemu Autorki.
Błagam Cię....opanuj się, w tym momencie sama spamujesz, daj już spokój. Jeżeli masz jeszcze jakieś cenne rady dla autorki to pisz proszę i trzymaj się jak sama piszesz tematu. Póki co widzę tylko to, ze sama prowokujesz, piszesz agresywnie i zwalasz to na kogoś nie wiem może by połechtac swoje ego. Być może moje rady więcej pomogą autorce problemu niż Twoje, nie wiesz tego. I będę pisać gdzie mi się podoba i radzić jak mi się podoba a to czy to spam czy potrzebna informacja należy do odbioru autorki.
 
Autorka tego wpisu ostatni raz była na bb w kwietniu, pewnie rozwiązała swój problem ale na ten wątek wchodzą też inne Mamy które właśnie może odpieluchowują swoje dziecko lub poprostu chcą się czegoś dowiedzieć. Myślę że nie ma sensu po raz 10ty zakładać wątku na ten sam temat. Zrobiono np wątek zbiorczy na temat "czy mogę być w ciąży" i super, nikt nikogo nie "spamuje" (cokolwiek to znaczy).
Dla mnie to forum jest cenne bo nie ma tu pseudospecjalistów (no prawie nie ma) którzy uwarzają że tylko oni mają racje, a są Mamy - kobitki które na własnym przykładzie służą radą i pomocą. Kurcze, myślę że gdybyśmy chciały udać się do specjalisty to poprostu byśmy tam poszły. Czasem potrzebujemy poprostu się wygadać, upewnić czy ktoś tak miał, poznać zdanie innej Mamy a nie jakieś zimne wytyczne niewiadomego pochodzenia.
Ja jak i inne dziewczyny będziemy pisać czy to na tym czy na innym wątku, bo to forum po to jest.
 
reklama
I szczerze chciałabym tylko wiedzieć skąd wzięłaś to, że kursy online i literatura płatna przeczy temu co pisze. Ogólnie jest wspomniane co kurs czy literatura zawiera a wiadomo, że ktoś kto tworzył coś przez ponad 20 lat nie będzie udostępniał tego za darmo. To nie wina psychologów i pedagogów że nie są refundowani na NFZ. Nie wykupiłaś kursu ani literatury, więc proszę abyś mnie tu nie oczerniała i nie wypowiadała w zakresie wiedzy, której nie poznałaś. I czy serio uważasz za odpowiedzialne doradzenie komuś poprzez "kopiuj-wklej" przypadkowo luźno znalezionych punktów zamieszczonych przez rzekome stowarzyszenie gdzie nie jesteś tego w stanie zweryfikować? 🤔
Po Twojej reakcji niestety uważam że jesteś niepoważna i robisz sobie żarty z wątku, w którym poruszany jest wbrew pozorom bardzo ważny problem, który pozostawiony bez rozwiązania może mieć dalsze bardzo przykre dla dziecka konsekwencje.
Odpowiem Ci na Twoje zarzuty, wcześniej tego nie widziałam bo edytowałaś tekst. Te rzekome stowarzyszenia których nie da się zweryfikować Twoim zdaniem to np. Amerykańska Akademia Pediatrii
 
Do góry