reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z polipem

ElaWiktoria

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Październik 2016
Postów
31
Witam jestem Ela mam córkę Wiktoria ma 4.5 latka staramy się teraz o 2 dziecko teraz będzie 2 ms właśnie w czwartek dowiedziałam się że mam polipa na macicy i mam zabieg 10 listopada miał może też ktoś polipa?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej,mialam polipa. Mialam przez niego krwawienia od polowy cyklu do okresu i tak bolesne miesiaczki,ze prawie mdlalam. Po kilku miesiacach leczenia farmakologicznego, ktore nic nie dalo,przeszlam zabieg histeroskopii. Usunieto dziada,ale krwawienie przed okresem pozostalo. Niemniej w 2.cyklu od zabiegu zaszlam w ciaze (w 1. bralam tabletki anty na przyspieszenie regenracji endmetrium). Sam zabieg spoko,krotki,pod znieczuleniem ogolnym,troche po nim plamilam i brzuch bolal jak na okres,ale to niedlugo.
 
Ela ja również miałam wycinane dwa polipy metodą histeroskopii. 3 dni byłam w szpitalu, znieczulenie ogólne, nic mnie później nie bolało, nie plamiłam. Polipy są przeszkodą w zajściu w ciążę, jeżeli jesteś tego świadoma że go masz - należy go usunąć. Mi lekarz zabronił zachodzić w ciążę przed zabiegiem - tak więc radzę Ci przestać się starać o dziecko, bo będzie problem w ciąży jeśli byś w nią zaszła. Wytnij polipa, dojdź do siebie a potem staraj się o dziecko. Zabieg nie jest ani bolesny, ani traumatyczny, i na pewno zaraz po lekarz wyrazi zgodę na dzidzię :)
 
no to widocznie ten pierwszy lekarz mógł niedokładnie przeprowadzić badanie. A poza tym ja jak szłam na zabieg to miałam jednego polipa, a w dniu zabiegu okazało się że już drugi urósł.. tak więc czekaj spokojnie na zabieg, niech Ci je wytną a później staraj się o dzieci. Nieodpowiedzialnym byłoby robić na odwrót. Uszy do góry :)
 
Ela ciąża to ogromne obciążenie dla organizmu, musisz Ty być zdrowa żeby dziecko było zdrowe i żeby nie było żadnych poronień. Warto czekać żeby utulić swój skarb w ramionach :) ja tydzień po zabiegu już normalnie biegałam, pracowałam i wszystko robiłam więc myślę, że jakiś przeszkód później długo nie będzie u Ciebie :) wypytaj o wszystko ginekologa!
 
Tylko bylam u 1 ginekologa mówił że jest ok a ms później poszłam do innego i mówi że jest polip 6.5 mm zabieg mam 10 listopada

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Ze mną i trzema lekarzami polip grał w kotka i myszkę niemal rok - pojawiał się na USG, to znikał. W końcu na dwóch z rzędu wyszedł wyraźny i decyzja - histeroskopia.

Był podobnej wielkości jak u Ciebie, około 7 mm.

Polipy mogą być fizyczną przeszkodą dla zagnieżdżenia się zapłodnionego jajeczka, a mogą też wyzwalać skurcze macicy, które powodują poronienie. Jeśli zarodek osadzi się blisko polipa albo na nim, to jest ryzyko odklejania kosmówki.

Ja się bujałam rok licząc na to, że może jednak sam się usunie, brałam leki etc. i nic to nie dało. Nie czekaj, usuń dziada.
 
reklama
Do góry