reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy w ciąży.

Dołączył(a)
9 Luty 2020
Postów
10
Witajcie. Czy są tu dobre duszyczki ktore moga mi pomoc?
Mam problem. Otóż jestem w 7tc a przynajmniej tak z obliczeń wynika.
Poszlam na szybko do pierwszego lepszego lekarza ginekologa, zeby potwierdzić ciążę. Otóż po zrobieniu USG Pan doktor powiedzial ze mam duzo miesniakow i torbieli. A gdy zapytalam czy widoczna jest ciąża, odp,, aaa gdzies tam jest ale daleko,,. Chciałam wiedziec czy jest zagrożenie, czy trzeba brać leki. Nic nie powiedział poza tym ze zobaczymy do następnej wizyty czy sie rozwija.
Bardzo sie martwie jaki mize miec wplyw to co mam na ciążę. Czy jesli sie utrzyma to czy jest ryzyko ze dziecko moze urodzić sie chore?
Ps. Następną wizyta bedzie juz u innego lekarza.
 
reklama
Rozwiązanie
Mam nadzieję, że na następnej wizycie trafisz na kompetentnego lekarza, który odpowie rzetelnie na Twoje pytania.
Mięśniaków jest kilka typów, także trudno powiedzieć jaki fakt ich istnienia, może mieć wpływ na ciążę, może nie mieć żadnego, tak jak np. w moim przypadku.
Zapisz się na wizytę do dobrego lekarza, najlepiej w okolicy 9 tyg. ciąży, kiedy już zarodek ma uwidocznioną akcję serca :)
Jeśli pojawią się jakieś niepokojące objawy (plamienia, silne bóle) zapisz się jak najszybciej, abyś miała pewność, że nie dzieje się nic złego.
Głowa do góry.
Tak, tak. Na pewno lekarz będzie lepszy, prowadził juz moja nie jedna ciążę. Tylko poszlam do pierwszego lepszego bo mialam silne bóle podbrzusza
Z tego co kojarzę, to mięśniaków w ciąży się chyba się nie leczy, bardziej obserwuje czy się nie powiększają, nie zajmują miejsca maluszkowi (wtedy faktycznie może być mniejszy i słabszy) i tak dalej. I jeśli tak, to wtedy ewentualnie wkracza się do akcji. Spokojnie, nie ma co panikowac - taka ciąża po prostu potrzebuje częstszych kontroli i prowadzenia przez dobrego lekarza, który nie mówi "aaa gdzieś tam jest" 😊. A na razie głowa do góry!
 
Mam nadzieję, że na następnej wizycie trafisz na kompetentnego lekarza, który odpowie rzetelnie na Twoje pytania.
Mięśniaków jest kilka typów, także trudno powiedzieć jaki fakt ich istnienia, może mieć wpływ na ciążę, może nie mieć żadnego, tak jak np. w moim przypadku.
Zapisz się na wizytę do dobrego lekarza, najlepiej w okolicy 9 tyg. ciąży, kiedy już zarodek ma uwidocznioną akcję serca :)
Jeśli pojawią się jakieś niepokojące objawy (plamienia, silne bóle) zapisz się jak najszybciej, abyś miała pewność, że nie dzieje się nic złego.
Głowa do góry.
 
Z tego co kojarzę, to mięśniaków w ciąży się chyba się nie leczy, bardziej obserwuje czy się nie powiększają, nie zajmują miejsca maluszkowi (wtedy faktycznie może być mniejszy i słabszy) i tak dalej. I jeśli tak, to wtedy ewentualnie wkracza się do akcji. Spokojnie, nie ma co panikowac - taka ciąża po prostu potrzebuje częstszych kontroli i prowadzenia przez dobrego lekarza, który nie mówi "aaa gdzieś tam jest" 😊. A na razie głowa do góry!
Slicznie dziekuje. Troche mnie uspokoilas 🙂
 
Mam nadzieję, że na następnej wizycie trafisz na kompetentnego lekarza, który odpowie rzetelnie na Twoje pytania.
Mięśniaków jest kilka typów, także trudno powiedzieć jaki fakt ich istnienia, może mieć wpływ na ciążę, może nie mieć żadnego, tak jak np. w moim przypadku.
Zapisz się na wizytę do dobrego lekarza, najlepiej w okolicy 9 tyg. ciąży, kiedy już zarodek ma uwidocznioną akcję serca :)
Jeśli pojawią się jakieś niepokojące objawy (plamienia, silne bóle) zapisz się jak najszybciej, abyś miała pewność, że nie dzieje się nic złego.
Głowa do góry.
Tak, tak. Na pewno lekarz będzie lepszy, prowadził juz moja nie jedna ciążę. Tylko poszlam do pierwszego lepszego bo mialam silne bóle podbrzusza
 
Rozwiązanie
Do góry