reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problemy z jedzeniem

dziula

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Listopad 2009
Postów
15
Miasto
Londyn
Hej dziewczyny .

Mam maly problem , mam 3 tygodniową córeczkę , która urodziła się 2280 i mierzyła 40 cm :-)po zwazeniu przez lekarza okazalo sie ,ze mala schudla 80 gram ale to naturalne po porodzie dzieci sie oczyszczaja , po tygodniu okazalo sie ,ze mala mi przybrala tylko 50 gram bylam zalamana a po nastepnch kilku dniach ta sama kobieta mi mowi ,ze ona stoi w miejscu ,nie wiem co mam robic . Kazala mi ja dokarmiac wiec kupilam bebiko , podalam malej i okazalo sie ,ze wcina mi to mleko , ale probuje jej dawac tez swoje , wiec sciagam do butelki i w dzien karmie swoim , w dodatlu wczoraj zauwazylam na skorce malejk ,ze ma wysypke takie krostki na szyjce i nóżkach , czy to moze byc skaza bialkowa ? a do tego kupka zrobiła się śmierdząca i brązowa nie żółta .....

Czy ja wo gule powinnam małą dokarmiać ?

Mam maly biust i myslalam :-(,ze moze to niewystarcza malej , ze moze mleka jest za malo , skoro butle tak ciagnie , wsumie tez czasem mi zje 50 czasem 40 a czasem 20 ml i juz niechce potrafi mi nie jest ok 4-5 h to juz sie denerwoje bo nawet jedzenie na sile nie pomaga, to moje pierwsze dziecko i nie wiem co mam robic. :-(

Mieszkam w Londynie a Ci ludzie maja dziwne zasady niestety .

Mała ogolnie ladnie wyglada i nie maial zoltaczki poporodowej , duzo spi potrafi spac caly dzien . Zmierzylam ja okazalo sie ,ze po 2 tyg ma 44 cm wiec 4 cm wiecej moze dla tego nie przybiera . Zwazylam sie na wadze z nią to wyszło 60,200 a bez niej 57,900 wiec wychodzi na to ,ze ma 2, 300 . Nie wiem co mam robić , następna wizyta jest w środe . Ale jesli mozecie mi pomóc to napiszcie co mam zrobić .:-)
 
reklama
staram sie ,ale poje chwile i znow spi nastawiam sobie budzik ,w telefonie , wczoraj jadla co 3 godziny , ale raz zjadla 60 ,potem 40, a w nocy mi je po 30 ml dzis zjada po 20 .....
 
No to dobrze, maluszek pewnie niema siły więcej pociągnąć, najważniejsza jest regularność :tak: Ja mbym poleciła mimo wszystko karmienie piersia :tak: to lepsze dla maleństwa, najpierw podajesz pierś jedną druga, apotem jeszcze z butelki ze 30ml, zje albo niezje, ale trzeba dziecku zaproponować :tak: Ja tak odkarmiłam mojego malucha :tak: bidulka nie miała siły jeśc :-(
 
Aha , nie ma siły możliwe , ona wogóle ma problem z zassaniem cycka choć nie mam wklęsłych brodawek , dla tego sciągam do butelki , widać ze radzi sobie lepiej z nią:tak: . A co z tymi kupkami to od tego mleka bebiko sie zmienily ..... prawidlowo powinny być żółte .
 
No właśnie, kupki i wysypka mogą być od mleka sztucznego...

Ja ściągałam mleko swoje i podawałam z butelki, ale najpierw dawałam zawsze pierś, bo inaczej koniec z laktacją :no:

A ważyć małą proponuję najczęściej raz na 4 dni :tak:
 
mojej koleżanki dziecko tak spało i spało i się okazało, że mleko miało a za mało wartościowe i dziecko nie miało sił się budzić. sukończyło się na sztucznym dokarmianiu. mój syn przez pierwsze dwa tygodnie przybrał tylko 50 gr no i tez musiałam dokarmiać. najpierw karmilam mieszanie a potem juz tylko butla.
małe piersi nic do ilosci pokarmu nie maja. kupki zielone i smierdzace po modyfikowanym są. dotradzam szybko poradnię laktacyjną. W takich sytuacjach wiem, ze wypozycza się wagę ( u nas) i waży dziecko przed i po karmieniu, budzi do jedzenia i obserwuję. no i madry lekarz by sie przydał. wzrost w szpitalu po porodzie mierzą na oko:) w sek. +/- 2 cm
 
Miałam podobną sytuację do twojej...tyle tylko że moja mała strasznie miotała się przy jedzeniu z piersi i też mogła spać 5-6 godzin bez jedzenia. Co się później okazało miałam mało pokarmu i trzeba było dokarmiać ją mlekiem modyfikowanym. Jednak ja zawsze najperw przystawiałam ją do piersi -żeby utrzymać chociaż trochę tej laktacji - potem to co zostawało ściągałam laktatorem - a dopieo potem dawałam mleko z butelki i tak przetrwałam jakieś 2 miesiące bo potem to już nie miałam mleka ani sił na to wariactwo :(((.
A co do wybudzania ..to ja również moją małą budziłam bo dziecko jak nie je dłużej niż 3,5 godziny to spada mu cukier a to niedobrze. Później moja córcia taki miała już zegareczek że sama budziła sę co 2,5/3 godziny i domagała się jedzenia.
Teraz jest już tylko na mleko sztucznym - BEBIKO - i to na HA więc te krostki u twojej małej to może być alergia :((((
 
Nie to nie alergia to najprawdopodobniej potowki bo ma kilka tylko na szyZwazylam sie z nia i bez niej i okazuje sie ,ze przez liczac 2 tygodnie przybrala mi 100 gram przeciez to za malao , tym bardziej ,ze mojego mleka niechce je tylko bebiko . Jutro wizyta lekarza ciekawe co mi powiedza . Zaczynam sie martwic , moze bedzie takim niejadkiem ,a moze potrzebuje wiecej czasu tym bardziej ,ze widze iz mi urosla i ladnie wyglada skora ma ladny kolorek ..... czekam do jutrz ...
 
reklama
Ja jako dziecko takze nie przybieralam na wadze i byl z tym bardzo duzy problem, okazalo sie ze mam po prostu alergie i pilam jakies specjalne wtedy mleko
 
Do góry