reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z kupka:(((

Agus241

Październikowa mama'06 Entuzjast(k)a
Dołączył(a)
19 Grudzień 2006
Postów
567
:sick:Moja Oliwcia od prawie tyg.ma problemy ze zrobieniem kupki,prezy sie,napina wczoraj zrobila i to dosc spora,ale po ogromnym wysilku:(((Od dzisiaj zaczelam ja przepajac herbatka ulatwiajaca trawienie Hipp,ale nie wiem czy to cos pomoze,moze macie jakies sprawdzone sposoby???A dodam jeszcze,ze karmie ja wylacznie piersia,moze ona sie nie najada???
 
reklama



Sluchaj my mielismy podobny problem...i ta herbatka baaaaaardzo nam pomogla...niunio robi kupy raz, dwa razy w ciągu dnia!!!!
jesli jednak u was to nie pomaga mozesz sprobowac dzieciaczkowi wlozyc czopeczek glicerynowy.....są specjalne dla dzieci...ja jeszcze przekrajalam go na pół i delikatnie wsadzalam....czesto maciek nie dal sobie go zaaplikowac a przy tym jescze zrobil na mnie kupe...bo go tym wkladaniem czopka pobudzilam do zrobienia kupki. Po jakimś czasie wszystko samo sie unormowalo.....
osobiscie uwazam ze czopek to ostatecznosc....
 
:eek:jak narazie ta herbatka jej nie pomogla od wczoraj nic,a w nocy tak sie prezyla i plakala,ze dalam jej plantex i traz jest spokojniejsza.Chcialam uniknac tych czopkow bo slyszalam,ze dzieci latwo sie do nich przyzwyczajaja:(((
 
agus - dzieci karmione piersia moga robic kupki nawet raz w tygodniu. a prezenie i bol brzuszka to moze byc zwykla kolka, ktora z kupka nie ma nic wspolnego. wiem cos o tym, bo moja corcia od jakiegos miesiaca robi kupke tylko raz w tygodniu bez zadnego trudu, ale za to kolki ja mecza niezaleznie od tego.
 
Gufi:
A podajesz cos na kolki swojemu malenstwu??Bo ja poki co stosowalam gripe water...mam nadzieje,ze jak skonczy 3 miesiace to wszytkie klopoty z brzuszkiem znikna:)))
 
:laugh2:Gufi:
A co stosujesz na kolki,bo ja poki co uzywalam gripe water i mam nadzieje,ze z koncem 3 miesiaca wszytke klopoty z brzuszkim mina:)))
 
Widze że nie jestem osamotniona w temacie KUPKI;-) Mój Wiktorek nie robił kupki od piatku do wtorku wieczór. Jak zrobił to ledwo się zmieściła ta papka w pampersie, i chyba była oki, tzn (z góry sorki mamuśki za szczegółowy opis), była zółtą papka ale w tej papce były też takie niteczki ciemniejsze, brązowe, jakby nie wiem zestarzała kupka która zebrała się na ściankach jelit??:baffled: i okrutnie śmierdziała. Wczoraj to jest w środę też zrobił podobną kupę, tym razem wylało się z papmersa:-D , tych niteczek było mniej. Oprócz tego purka non stop. Ja tez karmię piersią i nic nie zmieniałam w żywieniu, a problem się pojawił; wczesniej robił około 4 kupek na dobę, a teraz czyzby jedna dziennie albo i mniej:confused: ? Przyznam że byłam spokojniejsza jak robił częściej .
Pocieszasz mnie Gufi pisząc że dzieciaki na piersi robią nie raz tylko raz na tydzień;-) a tak powiedział Ci lekarz?
Moja lekarka wczoraj kazała małemu podawać Lakcyd/Lacidofil, a na zaparcia herbatka rumiankowa lub własnie Hipp, a w ostateczności czopek lub termometr
 
Słuchajcie, mam pytanie dotyczące prężenia się właśnie - czy Wasze dzieciaczki prężą się tylko podczas jedzenia czy także gdy akurat nie jedzą?! Pytam, bo dopatruję sie u mojej skazy białkowej :-(
 
Chodzi o prężenie podczas robienia/chęci zrobienia kupki? To mój ćiśnie/pręży się/ napina zarówno przy jedzeniu jak i nie przy jedzeniu, zalezy kiedy mu przyjdzie ochota zrobić kupkę;-)
 
reklama
nadia - tak mi lekarka mowila o kupce. no i jeszcze, ze to normalne, ze z wiekiem zmienia sie dzieciom przemiana materii i moga robic kupke rzadziej
 
Do góry