reklama

Próby wątrobowe podwyzszone?

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez belgrano, 1 Czerwiec 2006.

1. belgrano

belgrano Sierpniowa mama'06 Wdrożona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam.
    Pierwszy post i od razu problem. Żonę ostatnio zaczeło swędzieć prawie całe ciało, próby wątrobowe zostały przekroczone o 100%. Stąd moje pytanie co to oznacza i jakie jest ryzyko. Czytam w google i róznie jest. Jest to 7 miesiąć i wszystko było fajnie do tego czasu. Może macie opinie i przemyslenia bo ja siedze w pracy i przeżywam co powiedza w szpitalu?

2. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    50
    Wyglada, że to cholestaza. Przy takim przekroczeniu normy najpawdiopodobniej bedą chcieli twoja żone zatrzymać w szpitalu na obserwacji i dla bezpieczeństwa. Ze mną na sali leżala dziewczyna z cholestazą, urodziła 2,5 tyg. wcześniej, ale dziecko ok, ona ok i wyszła po kilku dniach. Będzie dobrze.

3. reklama
  4. belgrano

belgrano Sierpniowa mama'06 Wdrożona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Okzało sie że to zatrucie ciążowe. Zona leży w szpitalu już 3 dni na kroplówkach. Ale poprawa jest jak sa kroplówki potem wraca swędzenie. Cos mi wygląda że wcale nie lecza a łagodzą objawy. Obym sie mylił. W dodatku nawet nie powiedzieli jej co ma jeść i sam sie dopytywałem że musi trzymać diete a na stoliku miała słodycze i nikt nie zwrócił uwagi a niby prywatna klinika:-((

5. kanga_aga

kanga_aga Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    przy takim zatruciu konieczna jest scisła dieta ( wiem, bo sama to przechodzę) i obserwacja - dieta - tzn. nic surowego, nic smażonego, nic tłustego - jak przy chorej wątrobie..
    niestety nie da się tego WYLECZYĆ.. można tylko łagodzić objawy.. i koniecznie monitorować dzidzię, ponieważ w przypadkach ostrego zatrucia lepiej ciążę rozwiązać wczesniej i maluszka jako wczesniaka monitorowac niż doprowadzić do niedotlenienia malucha.

6. Mery

Mery zakręcona pozytywnie

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam mnie też swędzi od dłuższego czasu myslałam że to przez naciąganie skóry bo rosne wszedzie przy pierwszej ciązy też tak było i nie zgłaszałam się z tym do lekarza. Jednak odebrałam wczoraj wyniki na HBS i jest on dodatni mam skierowanie na jutro zeby zrobić powtórne badanie i do tego próby watrobowe, czy to właśnie przez to że coś siędzieje w moim organiźmie mnie tak swędzi.Ile sie czeka na wyniki tych prób pozd

7. oczekujaca

oczekujaca Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mnie pod koniec ciąży wszystko strasznie swędziało. Robiłam próby wątrobowe,na szczęście wszystko było w normie. A wyniki miałam tego samego dnia po południu.Daj znać jak wyszły. Pozdrawiam!

8. ferajna7

ferajna7

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    hej to holestaza ja tak mialam dzis moja corczka ma 8miesiecy i jest zdrowa jak ryba zona mus przejsc na diete zero tluszczu i smazenia tylko gotowane i duszone potrawy

9. ferajna7

ferajna7

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    no i niewolno jej nic ciezkiego jesc poprostu dieta watrobowa odpoczynek i bedzie dobrze niemartwcie sie

10. reklama
  11. ferajna7

ferajna7

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja tez mialam cholestaze w 7miesiacu moja corcia 2dni temu skonczyla 8miesiecy a jak sie urodzila miala 3700g i 56cm i jest zdrowa jak rybcia

Poleć forum