reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Próby wątrobowe podwyzszone?

belgrano

Sierpniowa mama'06 Wdrożona(y)
Dołączył(a)
1 Czerwiec 2006
Postów
247
Witam.
Pierwszy post i od razu problem. Żonę ostatnio zaczeło swędzieć prawie całe ciało, próby wątrobowe zostały przekroczone o 100%. Stąd moje pytanie co to oznacza i jakie jest ryzyko. Czytam w google i róznie jest. Jest to 7 miesiąć i wszystko było fajnie do tego czasu. Może macie opinie i przemyslenia bo ja siedze w pracy i przeżywam co powiedza w szpitalu?
 
reklama
Wyglada, że to cholestaza. Przy takim przekroczeniu normy najpawdiopodobniej bedą chcieli twoja żone zatrzymać w szpitalu na obserwacji i dla bezpieczeństwa. Ze mną na sali leżala dziewczyna z cholestazą, urodziła 2,5 tyg. wcześniej, ale dziecko ok, ona ok i wyszła po kilku dniach. Będzie dobrze.
 
Okzało sie że to zatrucie ciążowe. Zona leży w szpitalu już 3 dni na kroplówkach. Ale poprawa jest jak sa kroplówki potem wraca swędzenie. Cos mi wygląda że wcale nie lecza a łagodzą objawy. Obym sie mylił. W dodatku nawet nie powiedzieli jej co ma jeść i sam sie dopytywałem że musi trzymać diete a na stoliku miała słodycze i nikt nie zwrócił uwagi a niby prywatna klinika:-((
 
przy takim zatruciu konieczna jest scisła dieta ( wiem, bo sama to przechodzę) i obserwacja - dieta - tzn. nic surowego, nic smażonego, nic tłustego - jak przy chorej wątrobie..
niestety nie da się tego WYLECZYĆ.. można tylko łagodzić objawy.. i koniecznie monitorować dzidzię, ponieważ w przypadkach ostrego zatrucia lepiej ciążę rozwiązać wczesniej i maluszka jako wczesniaka monitorowac niż doprowadzić do niedotlenienia malucha.
 
Witam mnie też swędzi od dłuższego czasu myslałam że to przez naciąganie skóry bo rosne wszedzie przy pierwszej ciązy też tak było i nie zgłaszałam się z tym do lekarza. Jednak odebrałam wczoraj wyniki na HBS i jest on dodatni mam skierowanie na jutro zeby zrobić powtórne badanie i do tego próby watrobowe, czy to właśnie przez to że coś siędzieje w moim organiźmie mnie tak swędzi.Ile sie czeka na wyniki tych prób pozd
 
Mnie pod koniec ciąży wszystko strasznie swędziało. Robiłam próby wątrobowe,na szczęście wszystko było w normie. A wyniki miałam tego samego dnia po południu.Daj znać jak wyszły. Pozdrawiam!
 
hej to holestaza ja tak mialam dzis moja corczka ma 8miesiecy i jest zdrowa jak ryba zona mus przejsc na diete zero tluszczu i smazenia tylko gotowane i duszone potrawy
 
reklama
ja tez mialam cholestaze w 7miesiacu moja corcia 2dni temu skonczyla 8miesiecy a jak sie urodzila miala 3700g i 56cm i jest zdrowa jak rybcia
 
reklama
Do góry