reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Progesteron- luteina

G

goszczaca

Gość
Czy ma wplyw na powstawanie zylakow? ponoc rozluznia miesniowke zyl itd. pytam poniewaz biore luteine regularnie(nie wiem po co teraz, bo wszystko jest w porzadku, ale prowadzacy kazal kontynowac) :( i zrobily mi sie straszne i bolesne zylaki na prawej nodze:/ nie wiem czy to pytanie ma sens:) Wiec czy nadmiar progesteronu az tak szkodz?
 
reklama
andzelika: brałam w obu ciążach i żadnych żylaków nie miałam. Może masz predyspozycje do żylaków.W ciąży mogą się pojawić.
 
Też biorę non stop luteinę od 14tc i tą mocniejszą dawkę 100. Żadnych żylaków nie mam;) To moja druga ciąża. Żylaki to raczej pewne predyspozycje w ciąży u niektórych osób. Ale lekarzem nie jestem i podałam tylko swój przykład, bo pierwszy raz słyszę o takim skutku ubocznym.
 
No co prawda mojej mamie po 3 ciazy wyszly zylaczki:/najwidoczniej kazdy organizm reaguje inaczej, musze przezyc ten bol i zastrzyki:/
 
Brałam w ciąży luteine (na pewno przez połowę ciąży) i nie mam żylaków. Ale czy progesteron mógłby wpływać na ich powstawanie nie wiem.
 
Hej,
ponczochy uciskowe sie kłaniają-np "Pani Teresa" ( dobrze sie piorą i długo trzymają) chocby pierwsza klasa ucisku, choc należałaby sie i druga, ale pewnie nie wytrzymasz.Jesień wiec jak znalazł.Pomiar obwodów oczywiscei rano bez wstawania.Popytaj w sklepie zaopatrzenia med lub dobrej aptece- niech dadzą CI najpierw ulotke z zaznaczonym rysunkiem gdzie mierzyć, Ewent idź do chirurga z głową...:-D I spanie z łózkiem nieco uniesionymw nogach, plus płaskie butki. Tyle możemy w ciązy.
Ciąza jest tak duzym obciązeniem dla układu żylnego i wydolności zastawek, że zdecydowanie sprzyja juz sama do powstawania żylaków.
powodzenia
 
Ogolnie u chirurga bylam, mowil zeby sie nie martwic ze po pologu znikna, ale coraz bardziej zaczela mnie bolec od pachwiny az po lydke, lekarz prowadzacy przepisal mi zastrzyki ktore mam brac do konca ciazy:baffled: czy do tego tez kupic te ponczoszki??:confused:
 
Pończochy mozna stosować nawet w tzw profilaktyce( st 1 st ucisku) , wiec jak najbardziej możesz nabyć.
Jakie zastrzyki bierzesz- heparynę? a na kiedy masz termin? Czy noga boli cie w przebiegu tych zylaków/ czy dolegliwości nasilaja sie wraz z upływem dnia? Jak duże to zylaki- pajączki czy grube węże...
Truno stwierdzic bez badania czy na pewno boli Cie zyła, ale jest to b mozliwe bo żyła odpiszczelowa wielka własnie taki ma przebig i jest najczestszym żródłem żylakow. - zobacz sobie na necie jak biegnie (VSM- skrót lekarski) zwłaszcza ze to prawa noga, a po praweej łatwiej o ucisk macicy na uklad żylny. Poza tym mogą Ci sie przydać (choc trzeba liczyc sie z ich umaraszeniem....:-D) do porodu,jeśli masz spore żylaki i wskazania.Oczywiście mozez miec tez zwykła neuralgię - czyli ból z nerwu np. udowego. i wtedy oczywiście przejdzie po porodzie... a z żylakami róznie bywa.
Sama osobiście uzywałam podkolanówek od prawie początku ciązy ( bo w takich pracuję, wię miałam), ale troche żałuję że nie dokupiłam sobie pończoch, bo mi wylazło conieco powyżej, ale trudno...
jak masz jakes pytania -pisz, moze pomoge, choc na wirtualnie zdecydowanie nie znaczy kompetentnie...
pzdr
ms
 
reklama
Zastrzyki biore Clexane, termin mam na 10 stycznia, bolnasila sie ponocy i w ciagu dnia jak dluzej postoje. pajaczki pokazaly sie na calej zew.str.lydki a na reszcie takie tj powiedzialas grube weze.
 
Do góry