reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Progesteron- luteina

Clexane - to dobrze bo to heparyna drobnoczasteczkowa,mozna stosowac do rozwiazania. Pamietaj by robic je pionowo tzn pod katem 90 st do powłok i nie bac sie tzn dość "zamaszyście"- bedą mniejsze siniaki. Póki dasz rade to w brzuch , potem w ramie lub udo...
termin na styczeń- ooo to jeszcze masz duzo czasu. Przytyjesz, macica sie porozpycha po brzuchu, może zwiekszyc sie ucisk na układ zylny,
Ból nasilający sie po nocy sugeruje że śpisz w nienajlepszej pozycji. Na plecach lub prawym boku ucisk na układ zylny jest najwiekszy. Spróbuj na lewym. Unies nogi łózka na ksiązkach lub cegłach. Nie krzyzuj nog, nie nos skarpetek z uciskiem, a tzw bezuciskowe, choc czasem leca z nog,,,Wałki pod nogi sie nie sprawdzają. wiem że trudno zmenic przyzwyczajenia spania, ale czasem trzeba. Całe zycie spałam na brzuchu, a w ciązy i na poczatku karmienia kicha, wiadomo , nie da sie...

Nasilenie dolegliwości po dluższym staniu sugeruje tło zylne, niewydolnośc zastawki, wiec tym bardziej pończoszki wydaja sie zasadne.. W domu relax po amerykansku+ nogi wyzej + na stol ze sie tak wyraze...:-D
Byłoby milo gdyby Ci znikneły pieknie po porodzie , ale nie jestem co do tego przekonana, Zmiejsza sie , ale nie znikną zupełnie, zwłaszcza jesli zastawka w pachwinie straciła wydolność.. ale tym na razie nie masz sie co martwić.
Pończoszki jakby co przydadza sie i do wiosny, a może i dalej...Teraz dzidzia najwazniejsza
Moje stopy pod koniec ciązy zmieniły rozmiar z 37/8 na 42(obiałczenie dodatkowo), wiec przepraktykowałam rózne stadia. Swoja droga pomierz obwody nogi rano i wieczorem - zobaczysz czy Ci puchną- polecam długą łyżkę do butów (ok1 m ) z ikei - ratowała mi reszte godności na końcówce- przynajmniej mogłam samodzielnie ubrać buty:happy2:. A zylaki to juz mozna zoperwowac nawet jednodniowo, wiec prawie jak u kosmetczki, tylko pozniej
pzdr
i uszy i nogi do gory
ms
 
reklama
Clexan, robie tylko w ramiona, bo lekarz prowadzacy odnosnie zastrzykow w uda nie byl za, a w brzuch to sie boje i nie za bardzo dam rade zlapac.Moze i spie na plecach ale tez na lewym boku, jak nawet brzuszka jeszcze nie bylo, to kupilam sobie cebuszke i tak do tej pory spie, na lewym boku i z nogami wyzej, pod materacem na stelazu mam wlozony "podnozek". A czy zylaczki zostana po ciazy czy nie to sie okaze. Dziekuje bardzo za pomoc:-)
 
Czy ma wplyw na powstawanie zylakow? ponoc rozluznia miesniowke zyl itd. pytam poniewaz biore luteine regularnie(nie wiem po co teraz, bo wszystko jest w porzadku, ale prowadzacy kazal kontynowac) :( i zrobily mi sie straszne i bolesne zylaki na prawej nodze:/ nie wiem czy to pytanie ma sens:) Wiec czy nadmiar progesteronu az tak szkodz?

ja na wyrównanie poziomu progesteronu piję zioła z baby and mama med , lekarz powiedział, że to dla mnie będzie najlepsze. Ale nie wiem czy może on wpływać na żylaki, nie słyszałam o tym
 
Do góry